Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A korombeli lányok nem tartana...

A korombeli lányok nem tartanak szépnek. A nálamnál jóval idősebb hölgyek pedig igen. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Fent vagyok iwiwen, az úgynevezett Csajok és Pasik alkalmazásban. Sajnos 1340-en megnéztek ebből talán 5 ember talált aranyosnak, vagy szépnek. Azt mondják rossz a populáció, amiből választani lehet. Társkeresőkön sem válaszolnak a leveleimre. Ennyire megváltozott a világ? Fiatal koromban nem gondoltam, hogy ennyire ronda lennék. Viszont az az érdekes, hogy a nálam idősebb hölgyek azt mondják, hogy előnyös külsejű vagyok, és örülhetnek a lányok. Innentől kezdve nem értem. Persze lehet ennek egy olyan magyarázata is, hogy a való világ (direkt írom kicsivel), és különböző mega-őrültségek X-Faktor olyan tinisztárokkal ismerteti meg a fiatalságot, különösen a tinilányokat, akiket követendő példának tartanak. Persze, hogy a normális ember így háttérbe szorul. Mit gondoltok?
2012. jún. 25. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
mutass képet priviben,ha gondolod.
2012. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos, nézd inkább a lányok véleménye érdekel. Nem tudom, melyik nembe tartozol.
2012. jún. 25. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Az idősebb hölgyek személyesen mondják ezt neked? Nem a fényképarcod rossz?

Meg persze az ízlés is más, kinek mi tetszik, ez teljesen személyfüggő, nem korosztályfüggő, az maximum befolyásol. :)

Én nem nézek mega-őrültégek X-Faktor estébét, engem Kalapács Józsi befolyásol... xD :P :) Félig-meddig viccelek ám! ;) :D

2012. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, ez is lehet, mert néha én is meglepődöm a fényképeken, ami rólam készül. De azért azt meg kell hagyni, hogy egy nem velem korabelinek már mást jelent a szépség fogalma, mint a velem korabelieknek.
2012. jún. 25. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha fontos neked, hogy a kép téged adjon vissza, hogy úgymond magadra ismerj csináltass egy műteremben valami jó képet, amit feltehetsz. :) Vagy fotózkodj sokat családdal, barátokkal. :D

Vannak különbségek ez tény, de nem lehet egy egész korosztályt így leírni, érted! ;)

2012. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szépségideál változik, viszont a szépségideál nem egyenlő a szépséggel. A vélemények értékelését illetően nem az életkort kell figyelembe venni, hanem főképp azt, hogy az adott személy mennyire ismer téged, ugyanis egy kép nem közvetít elegendő kisugárzást, sem személyiséget, noha ez a kettő döntő mértékben meghatározhatja adott ember véleményét rólad, mégha külsőről is van szó.


Vannak személyek akik sablonszerűen vonzzák a pozitív véleményeket, ugyanis nem a személyen van a hangsúly, hanem az elfogadott szépségideálon, amely őket jelképezi, viszont itt is érvényes a szabály, ugyanis élőben még a legvonzóbb külsejű személy is " megcsúfulhat ", mivel egy dolog a kinézet és egy teljesen más dolog maga a személy. Viszont ehez elég körülnézned: biztos vannak a környezetedben is olyanok, akik sokkal többet nyernek a személyiégükkel, mint a külsejükkel és noha nem a szépségideált képviselik, mégsem kapnak negatív kritikát. Miért ? Mert a szépség nem csak a külső és amikor valaki " szép " azt nem csak a külső adottságai alapján ítélik meg.


A fiataloknak ezt olykor bonyolult megérteniük és nem is hiszik el, de ez a szabály érvényes kortól függetlenül. Nem kell Naomi Campbell legyél ahoz, hogy egy férfi belédszeressen, viszont lehet, hogy néhány kamasz véleménye miatt te ezt gondolod. Valószínűleg még nincs sok élettapasztalatod, ugyanis ameddig igaz az, hogy számít a külső, vannak egyéb tényezők is a kinézeten kívül, amelyek meghatározzák a személyes vonzerődet.

2012. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem mást jelent a szépség egy mai tinédzserlánynak, mint egy idősebb hölgynek. A mai fiatal vagy korombeli lányok inkább arra mennek, mennyire vagy vad, mennyire sugárzik rólad a férfiasság. Tudás és emberi értékek mit sem számítanak itt már. Sajnos ilyenné vált a világ, és ez ellen már nem is lehet mit tenni.
2012. jún. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!