Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan sokat voltam egyedül...

Olyan sokat voltam egyedül hogy azt hiszem, képtelen lennék normális párkapcsolatra. Más is érez így?

Figyelt kérdés

három és fél éve volt egy 4 hónapos kapcsolatom, utána 4-5 3-4 hetes valamik. egyszerűen nem bírtam elviselni hogy előírták hogy minden nap beszélgetni "kell", kétnaponta találkozni "kell", minden lépésemről számoljak be.

ha eltűntem a géptől 5 percre budira már "hol voltál ennyi ideig", ha el akartam menni buliba azokkal akiket 1000 éve ismerek és holtbiztos hogy nem köztük keresek szex - és egyéb partnert akkor is jött a hiszti, hogy ne menjek, meg vágták a sértődős fejet.

meg amikor napi 30-szor (nem viccelek) hívott amikor megmondtam hogy utálok telefonálni, azt a nyamvadt számot végszükség esetére írtam fel ha közbejön valami és késik, akkor csörgessen, vagy ha haldoklik etc.

nem, ezzel szemben "csak hallani akartam a hangodat". 25-ödszörre, mikor nagyjából előtte egy hete ismerkedünk és egyszer találkoztunk.

ezt nem értem, hogy mikor még nincs kötődés, miért erőltetik így rá sokan magukat az emberre, amit az előbb felsoroltam.

elgondolkodtam, vajon én mennyire vagyok hibás, hogy a szabadabb életet tolerálom, meg a lassabb ismerkedést, nem az "ajtóstul a házba".

hogy jó, beszélgessünk, amikor jólesik, de nem kötelezően előírja hogy minden nap du. 2-től este 11-ig.

meg valami spontanelitást. nem azt hogy az előrelátható 5 randi időpontját már ma egyeztesse és beossza helyettem a hetemet.

hanem valami (ilyen esetben felkaphatja a nyamvadt telefont :D) csörgetés: te, ráérsz 5-kor?

és zsupsz, már megyünk is. és nem megölni azt a hangulatot.

nem tudom. valahol szeretném hogy legyen valakim, de fogalmam sincs hogy szokjak ehhez hozzá hogy mindenki valami gyorsat akar, nem hagynak időt és korlátozzák a szabadságom, vagyis próbálják.

mindezt úgy hogy nem ismernek még rendesen. akik meg igen, azoknál is igényelném az 1. hetekben a lassú tempót. csak egy randi után így "rátapadnak" az emberre.


2012. jún. 28. 12:57
 1/8 bencejani válasza:
Orulj neki,foglalkoztak veled.:)
2012. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!

Én is úgy érzem, jobb egyedül, mert eddigi kapcsolataimban úgy érzem stresszes voltam. Minél tovább leszek egyedül, ez annál jobban erősödik, ami nem jó, mert szeretnék már valakit, de magam mellé, nem "rám"...

2012. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Érdekes az írásod... Részben azt gondolom, hogy lehett 1-2 kellemetlen élményed, illetve azt, hogy részedről az alkalmazkodás nem járható út.

Szerintem a párkapcsolatok egyik fontos eleme az egymáshoz történő alkalmazkodás. Ha valakihez alkalmazkodsz, akkor fennáll annak veszélye, hogy olyan dologból engedsz, ami számodra fontos... Szerintem úgy, hogy te nem változtatsz semmin, kevés az esélye egy jól működő kapcsolatnak.

Persze minden lehetséges, keress valakit, aki épp így szereti, és menni fog.

Az persze biztos, hogy a tartós egyedüllét kissé nehezíti a könnyű és gyors alkalmazkodást, mert mikor egyedül vagy, nem kell alkalmazkodni.... De ezzel most nem mondtam valami nagy okosságot...

2012. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyél mingli!
2012. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jogos, amit írsz, ezt én sem bírnám elviselni. A napi 25×-i hívás nálam már zaklatásnak számít, én is legfeljebb napi 3-4 hívást bírok elviselni ugyanattól a féltől. Azt, hogy valaki minden lépésemet kövesse (még ha nem is szó szerint), úgyszintén elviselhetetlen számomra.


A randit én sosem írnám elő valakinek, hanem mindig megkérdezném, hogy jó-e neki az időpont vagy toljuk el más napra.


Valószínűleg a felgyorsult világ miatt lettek az emberek ilyen türelmetlenek.


24/F

2012. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt is ez a helyzet. Egyre nehezebben bírok alkalmazkodni, ahogy folyamatosan alakítom ki a saját életemet, annál nehezebb. Ugyan ilyen érzések vannak bennem és ugyan így jártam a kapcsolatok elején, 1-2 hét után megőrültem ezektől a szituktól amiket Te is írsz.


Pedig, az egyetlen megoldás ha valamilyen szinten megpróbálunk alkalmazkodni, de ehhez várnunk kell egy olyan lányra aki illik ebbe az állapotba, vagy elég erős ahhoz, hogy kibillentsen ebből az állapotból, az életvitelünkből. (A várakozást nem úgy értem, hogy az ölünkbe hulljon a lány, aki keres, talál. )

2012. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 30 éves létemre vagyok úgy, hogy semmilyen kapcsolatom nem volt még idáig (egyhetes sem).

Nem is tudnám elképzelni, hogyan kell egy kapcsolatot kialakítani, pedig ösztönösen hiányzik egy lány mellőlem, de azt hiszem, nem tudnék vele mit kezdeni.


30/f

2012. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 csónakban evezünk.

Teljesen ki vagyok akadva attól, hogy még a nevemet se tudják helyesen leírni de már kb házastársi viszonyt akarnak velem ápolni.

4! Ismétlem 4 éve nem volt senkim se, 1. randiig jutok el és aztán inkább soha többé ne lássam.

Telefonhívások, az még kit érdekel lehalkítom a telefonom. De ez a minden napos találkozás és rinyálás, ha nemet mondok.. Felfoghatatlan.

Fantasztikus tulajdonságokkal ruháztam fel magam ezalatt a pár év alatt. Konkrétan már minden pasi kerül és az összesnek unszimpatikus vagyok, mert valami brutális módon oltom őket. Még ha nem is akarom akkor is. Iszonyatosan bunkó és flegma vagyok, ehhez társul egy bizonyos arckifejezés is.

Nekem arra van szükségem, hogy flegmázzanak velem, hogy ne én hordjam a nadrágot + "szarják le a fejemet". Ez az amit nem kapok meg :D. Ismét egy elég gyatra nyár elé nézek..


18/L

2012. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!