Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éjszaka miért érezzük úgy,...

Éjszaka miért érezzük úgy, hogy a takarónk mindentől emgvéd?

Figyelt kérdés

Ha lefekszem, akkor tuti, hogy a nyakmaig húzom a takarót, és úgy alszom el. A lábam vagy a kezem lelógatása nyugtalansággal tölt el. De ez nem csak nálam van így.

Vajon ez miért alakult ki ? Nálatok is ilyen ?


2012. júl. 2. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak gyerekkoromban éreztem így. Azt képzeltem, hogy a rossz mumusok meghalnak, ha a takarómhoz érnek, így ha teljesen betakarózom, akkor nem bánthatnak. Utáltam is a nyarat, mikor ott izzadtam a takaró alatt álmatlanul. Ma már nem félek takaró nélkül aludni, de a nyarat továbbra is utálom. :)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagy ritkán még ma is előfordul ha szellemekről fantáziálok, és éjszakai neszek is párosulnak hozzá, akkor ráhúzom a paplant a fejemre, mint ahogy gyerekkoromban tettem, mert félek. :) Pedig én már jó régen voltam gyerek.

30/F

2012. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
33%
Semmiképpen se normál állapot, hogy csak így tudsz elaludni. Szerintem ezt te magad is érzed. Valami nagyon mély szorongás, feszültség, félelem lehet a lelkedben, ami miatt nem tudsz kitakarózva aludni. Ebben a döglesztő melegben nagyon rossz lehet így aludni. Ma este dugd ki a kisujjadat a takaró alól. Meglátod nem lesz semmi bajod se!!!!!
2012. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem rossz, mert már megszoktam.
2012. júl. 2. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég sok embernél így működik.

Szerintem valahol tudat alatt azt hisszük, hogy így nem vesznek észre minket, nehezebb célpont vagyunk. De ez csak az én elméletem. :D

2012. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak a lábfejemmel vagyok így.

Más kilóghat, de a lábfejemet mindig be kell takarnom ( pedig dögmeleg van, szóval engem ez azért zavar).

2012. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg az alfa sugárzást már egy papir lap megfogja, akkor a takaro föleg.
2012. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, én 23 vagyok, de nem tudok úgy elaludni, hogy a lábam ne legyen a takaró alatt, sőt a fejemet is be szoktam takarni teljesen - így érzem magam jól. Megőrülnék, ha takaró nélkül kéne aludnom :D
2012. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!