Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy döntenél ebben a helyzetben?

Hogy döntenél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nos. Ez nem egy szokásos tönkrement az életem, legyek-e öngyilkos típusú kérdés lesz, amelyektől visszhangzik az önismereti kérdések kategória.

Elétek tárnék egy fiktív szituációt. Képzeljétek el, hogy Magyarországon forradalom tör ki az elégedetlenség, a magas munkanélküliség, és a csapnivaló kormányzás miatt. Felbomlanak a mostani pártok, és létrejön kettő új. Mind a kettő diktatúrát akar bevezetni, mind a kettő erősen szélsőséges. Az egyik kommunista, a másik fasiszta. Ha az egyik hatalomra kerül, akkor nem nehéz kitalálni, mi lesz a másik párt híveivel. De az elején nem tudhatod, hogy ki fogja végül a hatalmat magához ragadni, és valakit mindenképp támogatnod kell. Emigrálni nem tudsz, mert lezárták az összes határt a szomszédos országok. A kérdés az, hogy kit támogatnál? Végsősoron az a kérdés, melyik a kevésbé ellenszenves/szimpatikus(?) eszme. Tudom, ez egy igen furcsa kérdés. Egyik haver ezt felvetette nekem egyik nap, és kíváncsi lennék mások véleményére.

Az értelmes válaszokat köszönöm.


2012. júl. 2. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
próbálnék pártatlan maradni...aztán aki győz annak nyalni...a túlélés törvénye...
2012. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Összegyűjteni mindazokat az embereket, akik nemfasiszta és nemkommunista kormányt akarnak, és új mozgalmat/pártot alakítani.
2012. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, kedves második. Ez jó ötlet.
2012. júl. 4. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
csak ezt a kommunisták nem hagynák...beépülnének a spiclik is és kinyirnának mielőtt rájönnél hogy van patkány (sokszor megesett már a töri során) szerinted hitler sztálin vagy kádár miért volt annyi ideig legyőzhetetlen és a nép ura? Mert okosak voltak tudtak irányítani és nem engedték kibontakozni az elnyomást. Aki nemet mondott az meghalt...
2012. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes kérdés. Hmm. Ezen feltétlenül gondolkozom majd még. De te, kedves kérdező, hogy döntenél?
2012. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!