Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet a figyelemzavart...

Hogyan lehet a figyelemzavart leküzdeni?

Figyelt kérdés

Simán elüldögélek akár órákat is egy helyben, be az agyam állandóan "jár", és általában nem ott, ahol kéne. Semmire nem tudok tartósan odafigyelni, összpontosítani. Gyerekként mindig jó tanuló voltam, nem voltak ilyen problémáim, ezért is olyan elkeserítő ez... most meg pl szinte teljesen felkészületlenül megyek el felvételizni, mert nem tudok odafigyelni az anyagra, amiből fel kéne készülni. Nagyon hülyének érzem magam. Félek, hogy mi lesz így belőlem... 23 éves vagyok.

Olyan praktikus tanácsok érdekelnének, hogy hogyan koncentráljak, hogyan tanuljak meg minél jobban összpontosítani. Ha vannak ilyen gyakorlatok, szívesen venném, ha megosztanátok velem.



2012. júl. 4. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Véletlenül nincsenek fóbiáid? Pl.: hidaktól, repülőktől, stb.
2012. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincsenek. Kicsit félek ugyan a pókoktól, de nem fóbia szinten XD

Talán egy kismértékű szociális fóbiám van (sosem diagnosztizálták), de ma már csak nagyon ritkán jön elő.

2012. júl. 4. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
csak azért kérdeztem, mert a figyelemzavar az asperger szindróma egyik jele, de ahhoz társulnak fóbiák meg antiszociálisság. A figyelemzavarra pszihológust ajánlok, egy barátnőm is figyelemzavaros volt, neki bejött.
2012. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy a hasznos (koncentrált) tevékenységgel töltött időt kisebb egységekre kell osztani.

Tehát ha 15 percig tudsz figyelni, addig csináld egyfolytában, ha fél órát is "ott tudsz lenni" addig. Az anyagot rendszerezni kell, kisebb blokkokra bontani, elválasztani a feltétlen fontos dolgokat a kevésbé fontosaktól. Nagyobb, hosszas koncentrációt, kitartó figyelmet igénylő dolgoknál úgy járj el, mintha folyamatos számonkérés lenne - tehát oszd részekre a dolgokat, és heti rendszerességgel összegezd mire jutottál, tanulás esetén kérd számon magadtól az anyagot, vagy kérj meg erre valakit (az még jobb). Építs be pozitív visszajelzéseket, jutalmazd magad. Vonj el valami szokásos, de neked fontos apróságot, ha elbuksz.


Olyasmivel foglalkozz, ami kényelmes, és aminek látod értelmét, illetve az egyes haszontalan egységek mögött is lapul egy fontosabb cél, amiért érdemes küzdened.

2012. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pl ha matekot írok,akkor zenét hallgatok mellette,ez segít.Annyit tegyél,hogyha valami komoly dologról van szó,felejtsd el az összes hobbidat,kapcsolj ki mindent,se tv se gép ne legyen bekapcsolva és ha lehet kajálj be előtte,hogy az se vonja el a figyelmed,egy wc sem árt:D

Utána nincs az a dolog,ami elvonja a figyelmet,innentől pedig csak elhatározás kérdése az egész.Ha muszáj,akkor tudasd magaddal.Ha nem olyan fontos,akkor meg szard le,mert úgyse fogod megjegyezni,amit éppen meg kéne.

2012. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom sehogyan leküzdeni (tudtommal idegrendszeri eretedű a dolog, gyerekkoromban rengeteg kontrollvizsgálaton voltam, a papírokon is rajta van a diagnózis - hiperkinetikus mozgás és figyelemzavar. :S ), ha bármi zaj van a háttérben az nagyon zavar. Addig nem is tudok rendesen koncentrálni amíg ki nem iktatom a felesleges zajokat vagy füldugót nem teszek be magamnak.


Pl. meghallok valami hangos zajt szinte akaratlanul is de odanézek. Ha meg erősebben koncentrálok, akkor csak erőlködöm és még rosszabbul teljesítek. (24 vagyok most)


Munkahely asszem így nagyon nehezen lesz....

2013. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még valami: csak azok a dolgok kötnek le igazán amik TÉNYLEG érdekelnek. Máskülönben rekordidő alatt elunom magam és halogatom a dolgokat vagy örökkévalóságig tart megcsinálnom (eközben még az idő múlását sem veszem észre sokszor)
2013. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!