Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Közvéleménykutatás miatt...

Közvéleménykutatás miatt érdekelne, hogy mi a véleményetek a nökröl akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is közéjük tartozom, vagyis egyelőre saját gyerkőcöt nem tudnék elképzelni, max. örökbefogadás útján. Igaz, fiatal is vagyok még hozzá.

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy szeretne-e gyereket vagy sem. Aki nem akar, az valószínűleg még függetlenségre vágyik, és egy babát akadályként élne meg. Nem feltétlenül ez a természetszerű hozzáállás, de én nem ítélem el.

2012. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben elfogadom és megértem. Én pl. nem szeretem a gyerekeket, de az anyagi vonatkoztatású választ is meg tudom érteni.

f/18

2012. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes egészében megértem, mert az állam a gyerekeken keresztül tartja függőségben a szülőket, és ezáltal mindenre(!) hajlandóak, másrészt pedig a felnövő gyerekek legtöbbször nem lesznek mások, mint egy újabb rabszolga nemzedék.

Szóval ilyen világba gyereket szülni... Csak az vállalkozik rá, akinek a hormonjai és az érzelmei erősebbek, mint az esze.

2012. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat mindenkinek =)
2012. júl. 5. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem.

Mindenki úgy éli az életét, ahogyan szeretné. Kifejezetten utálom azt, amikor valaki azzal jön, hogy a gyerek az élet értelme. És ha valakinek nem ?

2012. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretnék még hamar. Jó, én is fiatal vagyok, de nem szeretem a gyerekeket, nem tudom miért. Egy gyerekkel azért sok a gond, rá költeni kell, rendesen felnevelni olyan környezetben, és olyan körülmények között, ahol biztosítva van az egészséges testi, és lelki fejlődése. Tudom, hogy rengeteg problémám van, és van amikor magamon sem tudok segíteni, csak küzdök, akkor miért vágjak bele egy ilyen dologba? Egy gyerek felelősség. Azért van ennyi elhagyott, depressziós, és tönkretett gyermek, mert a szülők felelőtlenek voltak, és nem vállalták az esetleges konzekvenciákat. Anyukám is folyton mondja, hogy csináljak neki unokát, különben minek szült engem, és ez olyan rossz, olyan mintha sarokba állítana. Szerintem az emberek nagy része nem tudja mire vállalkozik egy gyerekkel, és ennek az a vége, hogy szerencsétlen csak kallódik, és keresi a biztonságot. Úgyhogy igen, meg tudom érteni, hogy valaki nem szeretne gyereket, ilyen nehéz körülmények között.
2012. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek =)
2012. júl. 5. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem, úgy alakítja mindenki az életét, ahogy szeretné. Ismered a mondást: Nem akarásnak nyögés a vége. Ha valaki nem akar gyereket, és mégis lesz neki, akkor ő nem biztos, hogy olyan környezetben, körülmények közt nőő fel mint ahogy kellene. Vagy pedig a nő fogja sajnálni egész életében, hogy otthagyta a munkáját(ha például azért nem akar, mert olyan munkája van, ami nagyon sok időt igényel.)
2012. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Én férfi vagyok, de nem szeretnék gyereket, tehát egy olyan nőt, aki szintén nem szeretne, szívesen üdvözölnék majdan... És hogy miért nem? Leginkább talám az tántorít el, hogy az öcsémet a szüleim rosszul nevelték, és szinte tétlenül kellett végignéznem. Ez annyira eltaszította tőlem a gyermeknevelés gondolatát, hogy nem is szeretnék.


Lehet, hogy egyes nők akár ezzel is indokolhatják, a rossz tapasztalatokkal.


21/F

2012. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 foszfor válasza:
Nekem nincs semmi bajom vele, csak azt gondolom, hogy úgy nem olyan érdekes az élet.
2012. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!