Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 21 évesen senkim sincs és úgy...

21 évesen senkim sincs és úgy érzem, belefáradtam az életbe. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Nemrég oldódott meg családi probléma, ami évek óta megkeserítette az életemet. Mégsem tudok örülni, sőt szó szerint azt érzem,hogy belefásultam az életbe, nem motivál semmi, és sokszor érzem azt,hogy reggelente nincs értelme még felkelni se. Ezen kívül a családomon kívül senkire sem számíthatok, egyedül érzem magam. Nem sok mindennek tudok örülni, én , akinek mindig jókedve volt, szinte alig mosolygok vagy nevetek valamin. Amikor az utcán sétálok, mindig azt látom,hogy mindenkinek vannak barátai, csak nekem nincsenek, és ez borzasztó érzés. Itt a nyár, és én már sokadik alkalommal szomorkodom végig teljesen egyedül.
2012. júl. 10. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hmm.. picit én is így vagyok:O
2012. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, priviben beszélhetünk.

22/F

2012. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
fiú,vagy lány vagy?
2012. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
lány
2012. júl. 11. 10:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Ismerős probléma,csak én a családra sem számíthatok ...22L
2012. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21-22 évesen belefáradtok az életbe?Akkor én mit szóljak 37 évesen?
2012. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó: igen, de annyi rossz történet velem a elmúlt 5 évben. Nem az számít,hogy ki hány éves.
2012. júl. 11. 17:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazad lehet,de ti még fiatalok vagytok,tudtok az életeteken változtatni:)
2012. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Rossz dolgokról én is tudnék bőven mesélni 22 évesen.
2012. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szimpor válasza:
100%

Az a baj, hogy az előző vagy 8 hozzászólással én a világon semmit nem tudnék kezdeni, ha én írtam volna a kérdést, és gyanítom, hogy a Kérdező lány sem tud... Hogy lehet egy segélykérésre azzal válaszolni, hogy NEKEM MÉG ROSSZABB?????



Szóval valószínűleg az történhetett veled, hogy túl sokáig éltél a rossz körülmények okozta stresszben, ahol tartanod kellett magadat egy náladnál magasabb érzelmi töltésben, és most, hogy megszűnt az a negatív "támasz" amire építetted ezt, összezuhantál. Ez nem egyedi eset, évek óta ezt a módszert alkalmazzák az emberek a katasztrófa helyzetekben, jobb megoldás híján. Nem egyszerű ebből kikecmeregni, de nem is lehetetlen.


Azt hiszem az első és legfontosabb, hogy beszélgess el magaddal a történtekről. Gyújts gyertyát, tegyél fel valami meditatív zenét, vagy menj ki egy rétre, erdőbe, a lényeg, hogy legyen körülötted nyugi. Valld be magadnak, hogy mennyire rosszul érintett ami történt, jöjj rá hol sérültél meg miatta, és ha ez megvan, fogadd el, hogy ez csak egy sérülés, ami egy állapot.. Az állapotodat meg tudod változtatni, ha nem akarsz benne maradni, persze nem egyik napról a másikra megy. Álmodozz el az ideális állapotodon, azon, hogy hogyan éreznéd magad most, ha minden jó lenne, és képzelj el eseményeket, amiket ebben az állapotodban szívesen megélnél most, bolondozz! Tanulj meg nevetni magadon, a fájdalmadon! Mégha ez idegennek hangzik is most.. Egy idő után magadért fogsz felkelni és magadat fogod boldogítani.


Ha sokáig nem sikerül megváltoztatni az állapotodat, akkor valószínűleg van valami olyan vonzata a veled történteknek, amit nem tudsz elengedni. Akár azért mert megszeretted, akár azért mert függsz. Ebben az esetben szívesen beszélgetek veled róla, akár írásban is.

Csak ne hagyd annyiban, mert az újabb katasztrófához vezet. Sok szintje van az embernek amit összeomlaszthat magában anélkül, hogy érezné, és mikor már érzi a veszteséget, sokszor késő... De adj magadnak még pár hetet, aztán írj ha úgy érzed.


N/29

2012. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!