Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bolondok az emberek?

Szimpor kérdése:

Miért bolondok az emberek?

Figyelt kérdés

Nap mint nap emberek százaival kerülök kapcsolatba a munkám során. Mikor elkezdtem még volt türelmem az emberekhez, de az évek során egyre kevésbé és mára eljutottam odáig, hogy annyira irritál a butaság, hogy szinte állandóan stresszel. Amikor valaki bejön egy pékségbe ahol van 30 féle kenyér amit ő lát, mégis azt mondja: "Kérek egy kiló kenyeret!" A hentesnél sem azt mondom, hogy kérek egy kiló húst nem?? Vagy amikor lekezelően beszél velem mert a pultban én állok, és egy szaros kis eladóként kezel, nem tudja, hogy a tulaj vagyok.. És ha csak egy eladó lennék?? Akkor kevesebb vagyok? Vagy amikor olyan esetekben oktatnak ki a vásárlók, amihez abszolúte nem értenek, és nem megkérdez, hogy mi történik, hanem elmondja a frankót. Már nem tudom megállni, hogy ne tájékoztassam, egyáltalán nem ért ahhoz amiről éppen szakért. Ilyenkor persze nem érti, hogy jövök én ahhoz, hogy kioktassam, pedig szó sincs kioktatásról, csak elmondom, hogy nem tudja miről beszél. Ezt nem érti.


Hol van már az amikor mindig a vendégnek volt igaza? Csak én vagyok ennyire türelmetlen?



2012. júl. 14. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az emberek nem buták, csak sietnek és hozzád - a termék miatt - feltételezhetően éhesen, alacsony vércukorral térnek be. Alkalmanként alig látnak az éhségtől, annyira kopog a szemük :D


"Amikor valaki bejön egy pékségbe ahol van 30 féle kenyér amit ő lát, mégis azt mondja: "Kérek egy kiló kenyeret!"


Ha túl sok éle van, nincs ideje elmerülni a kínálatban, valószínűleg. Esetleg érdemes úgy alakítani a kiírásokat, hogy jobban olvasható legyen (nagyobb betűk, árak rendesen kiírva).


Az univerzális szakértelem meg minden téren megvan, a nővérkéktől a focistákig mindenki megkapja a frankót...


Ne bosszantsd magad, inkább élvezd, hogy milyen klassz boltod van.

2012. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, hogy a vásárolónak mindig igaza van. De akkor neked mi a problémád? Mosoly és kiszolgál. És közben lesz*r. Nem?
2012. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Noss a kiszolgál és leszar nem működik sajnos mert nem tudok nem foglalkozni más butaságával. Ez olyan, mintha egy orvosnak azt mondanád, ne vedd észre a betegen a betegséget ha nem vagy a kórházban.


De az első hozzászólónak köszönöm! :)

2012. júl. 16. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Na én pont ezért hagytam ott a kereskedelmet. Mert elegem lett. Mindenki jobban járt, hogy az első nap, ahogy undorral mentem be az emberek közé ott is hagytam. ( Persze ez nem most volt...)


Kérdező: szerintem próbálj meg 2-3 hétre elmenni pihenni, mert ezen a pihenés segít.

A másik: "Vagy amikor lekezelően beszél velem mert a pultban én állok, és egy szaros kis eladóként kezel, nem tudja, hogy a tulaj vagyok."- a vevőnek te eladó vagy. Tökmindegy, hogy tiéd a bolt. Senki nem fog attól hasra esni, hogy a "TULAJ" szolgálja ki.

Sajnos sokan másokon vezetik le a stresszt és ezen egy idő után nem mindenki tud túllépni.

2012. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azért van jelentősége annak, hogy enyém a bolt mert ettől vagyok valaki. Illetve nem az én szempontomból. Ugyanis amikor ez valamilyen okból kifolyólag kitudódik, rögtön mindenki kedves és aranyos lesz. És pont ezt nem értem. Attól, hogy valaki egy eladó, lehet vele bunkózni? Erre adj választ.
2012. aug. 2. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!