Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szüksége van-e az embernek...

Szüksége van-e az embernek pszichológusra, pszichiáterre, ha egy napja úgy telik el, hogy nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
17f, vannak barátaim, de nem vesz rá semmi hogy találkozzak velük, pedig eddig jóban voltunk, az az oka igazából, hogy ők nem hívnak el, én meg nem tudom mit lehetne csinálni a focin meg a gépezésen kívül, mert eddig kb csak az ment. Elkezdtem foglalkozni önfejlesztéssel, tv-t nem nézek, gépen nem játszom, nem sajnáltatom magam stb, rengeteg időm felszabadult, de nem tudom mit kezdjek vele.Nyitott vagyok az új dolgokra, de nem vesz rá semmi, hogy kimozduljak. Csernus Imre stílusa megfogott, bele lát az emberbe még így látatlanba is. Ezért gondolkoztam el ezen. Akinek hasonló problémája van/volt írhat privátot. Köszi
2012. júl. 18. 17:49
 1/4 anonim válasza:
A te korodban természetellenes ez a begubózás, azt gondolom. Simán lehet, hogy valamilyen fokú depresszió, vagy egyéb lelki gátlás van a háttérben. Irány a körzetiorvos, az majd elküld szakemberhez. Siess, nincs már sok hátra a nyárból!
2012. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ne menj dokihoz, (a leírtak miatt legalábbis) nem vagy beteg. különben meg 17 évesen az ember van már olyan önálló, h maga oldja meg a problémáit, és ne rohangáljon folyton segítségért.

a kamaszok gyakran unatkoznak, mert a felnőttekkel ellentétben alig van tennivalójuk, plusz a kamaszok gyakran kedvetlenek, mert biológiai okoknál fogva képtelenek a megnövekedett érzéseiket kontrollálni. ezek miatt nem kell aggódnod.

az pedig, h nem akarsz egész nap a barátaiddal lógni, önmagában nem utal depire, az én meglátásom szerint inkább arra, h ilyen a személyiséged: akkor érzed jól magad, ha vmi hasznosat/értelmeset tehetsz. jól sejtem, h bizonyos eredmények/célok elérése után örömmel veszed a szórakozást a barátokkal? az értelmes és aktív tevékenység hiánya összekapcsolódik ingerszegény életmódod romboló hatásával: nemcsak az eseménydús, de eredménytelen, "haszontalanul" eltöltött napok okoznak problémát, hanem még nagyobb gondot jelentenek az üres, eseménytelen napok. megjegyzem, utóbbitól az emberek többsége kikészül.

úgy gondolom, a problémád az, h a gépezésnél/focizásnál/tévézésnél vmi tartalmasabbra vágysz, nem elszórakozni akarod az idődet, hanem hasznosan eltölteni. ez teljesen normális, mitöbb, nagyon érett magatartás. ennek a homályos vágyadnak kellene határozott körvanalakat adnod: mivel szeretnél foglalkozni? hogyan akarsz belevágni?

pontosan mit takar az, h önfejlesztéssel foglalkozol? Csernus Imre stílusa talán azért fogott meg, mert érdekel a pszichológia?

2012. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy érdekel. Még el sem gondolkoztam rajta :D
2012. júl. 28. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
olvasgass neten pszichót és főleg könyvesboltokban - ha bejön, sokat fog segíteni, h olyan területet találtál a "felnőtt világban", amibe be tudsz lépni és aktívan tevékenykedni. így a szórakozást is sokkal jobban fogod élvezni a barátaiddal, mert kikapcsolódásként fogsz tudni rá tekinteni, és nem is vársz majd tőle egy kellemes lazításnál többet - minthogy többet csak kivételes alkalmakkor tud nyújtani egy baráti tali.
2012. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!