Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy pszichiáterre vagy pszichológusra van szükség?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 19:01
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem akár pszichiáterhez, akár klinikai szakpszichológushoz mész, az képes lesz diagnosztizálni a problémádat, és megmondja, hogy milyen kezelésre van szükséged.
2009. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszcihológushoz menj ha csak kissebb problémáid vannak, olyan ő mint egy jó barát, csak kész válaszokkal. Ha mondjuk már komolyabb, mint pl te lelkeden szárad anyukád halála vagy hasonlók olyankor szoktak pszcihiáterhez menni. Akkor már kapsz gyógyszeres kezelést.
2009. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, a pszichológus szaketrülete a lélek, míg a pszichiáteré az elme.
2009. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
pszichiáterhez akkor kell menni, ha betegséged van pl skizofréni v kényszerbetegsé v pánikbet. v depresszió vagy ha úgy érzed, vmi gyógyszerre pl nyugtatóra lenne szükséged. a pszichológussal meg beszélgetni lehet a problémáidról. de ha "rossz" helyre mész, akkor egyzserűen átküldenek a másikhoz, nem kell ebből nagy ügyet csinálni! :)
2009. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem depresszióval pszichológushoz küldtek...
2010. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!