Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami baj történhetett a...

Valami baj történhetett a barátommal?!

Figyelt kérdés

Az illető lány. Két éve pánikrohamos lett, és így visszagondolva már akkor is észrevehető volt, hogy történik valami... De az utóbbi időben nagyon megváltozott. Eddig sem volt nagyhangú, de pár hónapja (elkerült itthonról, suli miatt), még csendesebb lett. Állandóan ideges, kisebb dürohamot kap, ha valami váratlan történik vele. Nem tettem ellene semmit, nem tudom miért viselkedik így. Éppen pár napja volt, hogy "bunyóztunk", természetesen csak viccből és ő elesett, én meg keresztül rajta. Én nevetni kezdtem, ő meg mozdulatlan volt (nem tudom, hogy azért, mert annyira beütötte magát, vagy más miatt). Elködösült a szeme vagy én nem tudom ... Az anyukája kifutott, hogy megnézze, hogy mi történt, ő meg olyan volt, mintha sarokba szorították volna, megrúgta az anyja lábát, és rákiabált, hogy hagyja békén. Ekkor úgy vettem a lapot és kimentem a szobából, szóval nem tudom, hogy mi történt utána. Kiabálást viszont hallottam, majd valami olyasmit, hogy "Úgysem fogok megdögleni, hiába akarod." (ezt az anyja mondta). Amikor a barátnőm utánam jött, láttam rajta, hogy nagyon ideges, mérges, de szomorú is...Próbáltam kérdezgetni, hogy mi a baj, mi történt, de nem mondott semmit. Megkért, hogy menjek haza. Lefekvés előtt még írtam neki sms-t, hogy minden rendben lesz, meg nincs semmi baj, de nem jött válasz. Azóta nem találkoztam vele személyesen. Csak msn-en beszélgetünk, de még ott is érződik, hogy nagyon rossz a hangulata.


Nem fogad el segítséget senkitől. Olyan, mintha már nem bízna meg senkiben, még bennem sem, és ez a gondolat eléggé elszomorít. Nagyon magába zárkózótt. Sokat alszik, aztán miután felkel, elkerül mindenkit. Régen sem volt bulizós, de most már szinte egyáltalán nem akar kimozdulni a házból.


Mi ez? Depresszió?


Kérlek mondjatok valamit...Nem akarom elveszíteni...


20/l


2012. júl. 19. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten biztos depresszió. Próbálj beszélni a szüleivel, hátha együtt ki tudtok találni valami megoldást.
2012. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont a szüleivel beszéljek róla? Eléggé megromlott velük a viszonya...Ráadásul utálja, ha róla beszélnek a háta mögött.

Nem szeretném, ha engem is megútálna.


Tehetetlennek érzem magam.

2012. júl. 19. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy próbálj meg vele kicsit komolyabban elbeszélgetni. Éreztesd vele, hogy neked nagyon fontos és számíthat rád. Ezek hatására talán kicsit jobban megnyílik az irányodba.
2012. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valami depresszió féle. Én is voltam ilyen, csak én utána lettem pánikbeteg, nem előtte. Ne kérdezd mitől, a mai napig nem jöttem rá mi volt az oka. Utáltam az egész világot.
2012. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a pszichológust: vagy oda menni vagy pedig tanáscot kérni, hogy mit lehet csinálni. Szerintem is valami szintem depresszió. Próbálj meg közeledni felé, persze ne erőszakosan. Személyesen beszélgessetek! Érezze, hogy megbízhat benned.
2012. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!