Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet az oka ha egyes...

Mi lehet az oka ha egyes emberek szó szerint elvárják, hogy mindig szépen szóljak hozzájuk de ők nem beszélnek szépen velem? Mi lehet a baj velem? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Ezt munkahelyen vettem észre főleg régieknél meg anno suliba,hogy ha már úgy szóltam valakire ritkán:vigyázz már,mennyél arrébb körítés nélkül akkor már nekem akart jönni de ők mindig így beszéltek velem.A munkahelyen meg ha 5 percig nem nyaliztam véletlenül rosszul szóltam akkor egyből bunkóztak.Nem mindenhol volt így persze.Mindig kedvesnek kell lenni mindenkivel ha új helyre kerülök akkor is ha velem nem azok vagy inkább ne szóljak ahhoz aki tuskó?
2012. júl. 24. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A gond az,hogy megtehetik,és ezért viselkednek így. Ha már az elején egy bunkó megjegyzésnél megszólaltál volna

" Ha én megadom a tiszteletet,akkor el is várom,úgyhogy fogd vissza magad,és beszélj rendesen,köszike"

Ha ezek után is búnkoskódik,akkor simán meg kell mondani,hogy na innentől kezdve én sem leszek tisztelettudó,..

2012. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval. Nincs tekintélyed, nincs tartásod. Ez azért van, mert nem viselkedsz megfelelően.

A viselkedés alatt nem a tisztelettudósság értendő, mert az rendben van nálad, hanem az, hogy a te magatartásod esélyt ad másoknak arra, hogy degradálóan beszéljenek veled és rosszul bánjanak veled.


A tiszteletet kikell érdemelni és ebben nem csak a viselkedésnek van szerepe, hanem a tetteknek és a beszédnek is.

A konfliktushelyzetek elől ne menekülj, hanem tanuld meg kezelni őket, de csak észszerűen, és legyél tekintettel a státuszkülönbségre, viszont ha egy veled egyenrangú személy lekezelni próbál téged, akkor állj ki magadért.

A munkád, megjelenésed és viselkedésed szempontjából legyél kifogásolhatatlan.

A beszéded legyen határozott és a szavaid legyenek célszerűek és átgondoltak.

2012. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!