Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiányban szenvedek....

Önbizalomhiányban szenvedek. Tudtok tippeket adni, hogy hogyan lehet növelni az önbizalmat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 20:15
1 2
 1/13 X-atosz ***** válasza:
Kezdj el konditerembe járni. Ez az egyik legelemibb, legprimitívebb formája.
2012. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nőknek is?
2012. júl. 27. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nőknek is. Szerintem. Legalábbis nekem jót tett. Persze ennyi nem elég, de ha az ember lánya szép izmos (nem, nem kigyúrt) és ezért elismerő pillantásokat és bókokat kap az növeli az önbizalmat. Visszamennék én is csak jelenleg nincs rá pénzem.

Olvasd el Csernus Nő című könyvét. Én nemrég kezdtem bele, így nem tudom, hogy mit tud, de hasonló célzattal kezdtem el olvasni. Illetve tegyél magadért, szintén az első bókolós-elismerő pillantásos dologért. Csinos ruhák, visszafogott smink, frizura, stb. És még valami: figyelj a saját gondolataidra. Ha negatív dolgokat gondolsz magadról, és észreveszed ezt, akkor állítsd le ezeket a gondolatokat és gondolj pozitív dolgokra. Szép vagyok, értékes vagyok, szeretnek, szeretem magam, büszke vagyok magamra, elégedett vagyok magammal, stb. Tudom, hogy elsőre bután hangzik, de egy idő után elhiszed és ha te elhiszed, elhiszi más is.

2012. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az igazság az, hogy jó ideje sportolok már, futok rendszeresen, aminek köszönhetően sokat alakultam. Végeredményben a megjelenéssel elégedett vagyok, valami mégsem kerek önbizalom terén.

A pozitív gondolkodással hadilábon állok, pedig azzal is évek óta próbálkozom, de valahogy nem sikerült még 100%-ban átlendülni erre a dologra. Vannak időszakok, amikor tök jól megy, de aztán visszaesek mindig valamiért! Gondolod, hogy itt van a kutya elásva és ezen kellene még dolgoznom és minden rendben lesz? Tényleg ezen múlik?

2012. júl. 27. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel azt a pozitív gondolkodást. Én is visszaesek néha, de nem baj az. Kicsit nyafogok, aztán újult erővel kezdek neki. És egyre jobb. Nem tökéletes, nem megy egyik napról a másikra, de haladok.
2012. júl. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 X-atosz ***** válasza:

A második válaszadót annyival egészíteném ki, hogy ne PUSZTÁN egy negatív gondolatnak az "ellenkezőjére" gondolj, hanem menj mélyebbre.

Gondolok én pl. arra, hogy amikor az jut eszedbe, "ó, én milyen tehetségtelen liba vagyok!", akkor ezt ne fogadd el: ne légy előítéletes ÖNMAGADdal szemben. Ilyenkor kezdj el állítani magadban egy listát (ebben vagyok béna vs. ebben vagyok jó). Meglátod majd, nem olyan sötét a helyzet, mint amilyennek az adott pillanatban tűnik! :D

2012. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hallgasd végig!

[link]

2012. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

35 éves vagyok és ez világéletemben probléma volt nálam. Viszont annyira szeretnék változtatni rajta.

Hasznos válaszokat írtatok, köszönöm!

2012. júl. 28. 18:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb,ha leszarod más véleményét,mivel a többi ember miatt van önbizalomhiányod.Honnan máshonnan lenne?Ha meg csak saját hibádból,úgy értem,hogy más nem piszkált soha,hogy pl szar vagy vagy nem érsz semmit stb.,akkor ne gondolj arra,hogy kudarc érhet,hanem mondjuk arra,hogy te mindent megtettél,legközelebb jobban fogsz teljesíteni.Olyan,mint a konditerem,csak itt nem erőre,hanem kitartásra "gyúrsz".Aztán egy idő után rájössz,hogy az "úgysem fog menni,mert nem vagyok jó" és hasonló kijelentések teljesen értelmét vesztik.Ha nem fog menni,ne kezdj bele,ennyire egyszerű,ha viszont belekezdesz,akkor már tedd oda magad,és ne gondolj a végeredményre,azzal ráérsz később is törődni,ha már tudod.
2012. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!