Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan viselkedjek hogy ne...

Hogyan viselkedjek hogy ne ismétlődjön meg az, ami az elmúlt 12 évben? (egyetemista leszek)

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy problémám hogy a 12 év alatt mindig is egy visszahúzódó csendes lány voltam. Ami a barátkozást illeti, az elején nehéz kibontakoznom viszont könnyen tudok kapcsolatot létesíteni másokkal. Ami gondot okoz számomra az az, hogy valahogy nem érzem jól magam 5-10 fős társaságokban, úgy érzem hogy a kapcsolat már nem személyes. Talán ott rontottam el az ált. suliban és a középsuliban is arra törekedtem hogy 1, csakis 1 barátnőm legyen akivel mindenhova megyek stb. és ez miatt a többiek azt hitték hogy én ilyen visszahúzódó, semmiben sem részt vevő lány vagyok így nem is kezdeményeztek felém.


Mit tegyek hogy ez ne így legyen? Szeretnék mindenkivel jóba lenni és nem megutáltatni magam már az első hetekben.

Ohh és rávettem magam hogy elmegyek a gólyatáborba!! :D


2012. júl. 26. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is rávettem magam,csak a középsulis gólyatáborra! :D

Én is ilyen vagyok mint te. Bocsi még nincs tapasztalatom szóval hasznos tanácsot nem tudnék adni. :/

2012. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De annak örülök hogy nem vagyok egyedül :D
2012. júl. 26. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Az jó ha elmész a gólyatáborba, hiszen tudsz ismerkedni és hidd el nem csak emiatt válik majd hasznodra a továbbiakban.


Amúgy meg az egyetem más. Azt ne felejtsd el, hogy mindenkivel nem lehetsz jóban, és tartsd észben, hogy eleinte mindenki a szebbik arcát mutatja...az igazi arcát megismerheted majd fél vagy 1 év múlva. Hiszen mindenki úgy megy oda, hogy nem ismer senkit (ritkán van olyan, hogy igen)...és mindenki barátkozni akar, azért jobbnak mutatja magát mint ami...De ha jól választasz bekerülhetsz egy olyan társaságba, akik az elkövetkező 3-4 évben a családod lesz (mert gondolom koleszos leszel)...És hidd el nem az a fontos, hogy népszerű legyél...egyetemen tanultam meg mit is jelent pontosan az a szó, hogy barátság.


Kisbetűs rész: az egyetemi bulikat nem érdemes kihagyni, ott látják rajtad, hogy nem vagy visszahúzódó és úgy is állnak hozzád + újabb lehetőség az ismerkedésre... :)

2012. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ez a legjobb az egyetemben, hogy akivel nem akarsz, nem barátkozol. Nem bírod? nem mész a közelében, nem akkora veszed fel a tárgyakat mint ő, etc.


Viszont, csak annyit kell tenned, hogy önmagad adod, és mosolyogsz. Nem veszed fel a "ne merj a közelembe jönni köcsög" arcot, amit én szoktam sokszor :D

De mivel már mindenki elért egy adott kört, sokkal másabb lesz a környezet, így nem kell aggódnod a beilleszkedés miatt.

2012. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő tanácsokat, igyekszem :))
2012. júl. 27. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:

jaaaajj mintha magamat olvasnám 1 évvel ezelőtt... pont így fogalmaztam meg a félelmemet magamban, miután felvettek egyetemre. 12 év szürkeség, unalmas iskolai napok, nem voltak barátaim. már arra készültem lelkileg, hogy egyedül töltöm az egyetemi éveket is. aztán valami bekattant, és végül rávettem magam, hogy elmenjek gólyatáborba, és a facebookon csoportot nyitottam az évfolyamomnak, elkezdtem gyűjtögetni az embereket, levelezgettünk, találkozókat kezdeményeztem. először neten keresztül könnyebb volt ismerkedni, barátkozni, aztán mire eljött az első csoporttalálkozó, már ismertem egy-két embert az üzenetváltásból, szóval könnyebb dolgom volt. tudatosan magamra erőltettem, hogy mosolyogjak, beszélgessek, ismerkedjek a találkozókon, annak ellenére is, hogy alapból nem ilyen vagyok. egy kicsit erőltetett volt, de nagyon-nagyon megérte, mert az akkor kezdődő kapcsolataimból mára több barátság is kialakult, és rajtuk kívül pár lazább ismeretség is :) szóval hihetetlen jó döntés volt, hogy kicsit megjátszottam magam és erőltettem a szocializálódást eleinte, pláne, hogy most már adhatom önmagam. neked is ezt tanácsolom: szervezkedj, keresd meg a többieket facebookon, kezdeményezz csoporttalálkozót, a gólyatáborban meg eleve oldottabb és ismerkedősebb lesz a hangulat :) lehetőleg úgy menj oda, hogy már ismersz 1-2 embert üzenetváltásból.

20L

2012. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mar van csoportunk facen :D nagyon sok mindenki bejelolt es en is oket :D mar beszelgettem is 2-3 leendo csoporttarsammal, mar le is targyaltuk h egyutt megyunk a golyataborba :D ez mar jo kezdet? Xd
2012. júl. 28. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!