Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az osztályomban van egy csaj...

Az osztályomban van egy csaj aki mindig piszkálja/beszólogat/kineveti a gyengébbeket és sértő megjegyzéseket tesz. Ez azért van, mert unatkozik vagy ez egy védekező mechanizmus, mert nem túl fényes a családi háttere?

Figyelt kérdés
Nem tudom biztosan, de 1x már az iskolában is sírt, mert nem mert valamit elmondani otthon. Persze a barátai megvígasztalták én meg örültem, hogy neki is legalább olyan rossz egy napja, mint nekem az összes. Év elején ha belémkötne szeretnék vele komolyan beszélni, hogy ezek a megjegyzések nekem milyen rosszul esnek, de nagyon félek, képes lenne verekedni vagy rámküldeni valakit. Talán még arátok is lehetünk, de ezt erősen kétlem, mert lenézi azokat akiknek nincs annyi pénzük és nem élnek olyan körülmények között, mint ő és a haverjai.
2009. júl. 17. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Az osztályomban van egy csaj aki mindig piszkálja/beszólogat/kineveti a gyengébbeket és sértő megjegyzéseket tesz. Ez azért van, mert unatkozik vagy ez egy védekező mechanizmus, mert nem túl fényes a családi háttere?

Nem tudom biztosan, de 1x már az iskolában is sírt, mert nem mert valamit elmondani otthon. Persze a barátai megvígasztalták én meg örültem, hogy neki is legalább olyan rossz egy napja, mint nekem az összes. Év elején ha belémkötne szeretnék vele komolyan beszélni, hogy ezek a megjegyzések nekem milyen rosszul esnek, de nagyon félek, képes lenne verekedni vagy rámküldeni valakit. Talán még arátok is lehetünk, de ezt erősen kétlem, mert lenézi azokat akiknek nincs annyi pénzük és nem élnek olyan körülmények között, mint ő és a haverjai.

2009. júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Az osztályomban van egy csaj aki mindig piszkálja/beszólogat/kineveti a gyengébbeket és sértő megjegyzéseket tesz. Ez azért van, mert unatkozik vagy ez egy védekező mechanizmus, mert nem túl fényes a családi háttere?

Nem tudom biztosan, de 1x már az iskolában is sírt, mert nem mert valamit elmondani otthon. Persze a barátai megvígasztalták én meg örültem, hogy neki is legalább olyan rossz egy napja, mint nekem az összes. Év elején ha belémkötne szeretnék vele komolyan beszélni, hogy ezek a megjegyzések nekem milyen rosszul esnek, de nagyon félek, képes lenne verekedni vagy rámküldeni valakit. Talán még arátok is lehetünk, de ezt erősen kétlem, mert lenézi azokat akiknek nincs annyi pénzük és nem élnek olyan körülmények között, mint ő és a haverjai.

2009. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ezek hülyék itt előttem. :D


Szerintem ezzel csajjal leülni,és komolyan beszélgetni nem lehet. Ugyan azt látja,mint otthon a szüleitől. Sanyargatni a másikat,azt tud,de mást nem. Az ilyen ember gyenge (szellemileg),épp ezzel próbálja leplezni. Ha sírt,mert nem mert otthon elmondani valamit azért van,mert nem bízik meg a szüliben. Azért mert veszekedősek,és ők sem bíznak meg egymásban. Ez csak ténymegállapítás,nem segítség eddig.

Szerintem,ha legközelebb beszól : Mi bajod van velem? Ő: :blablabla Te: és? Őt ez megalázza,és csak hebegni habogni fog,hogy vissza mertél szólni. Te:Nekem jó így,én ebben érzem jól magamat (helyzettől függ a válaszod) Innentől már a sarkadra kell állnnod álni,mutasd meg neki,hogy téged ne baszogasson.

Ha meg akar verni,verekedj vele ahogy csak bírsz! Ne azon a pár hajszálon múljon a becsületed. (Ha bejön a tanár,biztos te leszel a hibás,ezt előre le kell szögezni. Ilyen ez a mai világ. Felfogadni nem fog senkit,de ha mégis, kell kérj segítséget felsőbbévesektől (aki tényleg kedves segíteni fog) és együtt visszaadjátok neki. Ennyit tudtam segíteni.Szia. :)

2009. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

üsd ki


utána tisztelni fog téged és nem fog csesztetni..

2009. júl. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg vele, ha nem mondasz neki olyat a beszéd kezdetén, amivel feldühítenéd, akkor jó úton haladsz (általában) tudja az ember, hogy a másikat mi bánthatja meg (általában), és mi vidíthatja fel. Ha ezek után nem lesztek jóban, és még mindig olyan ellenszenves lesz veled, akkor 2 lehetőséged van. Az egyik hogy szólsz a szüleidnek hogy irassanak át másik iskolába (ez a kisebb valószínűségű megoldás), vagy a tanár segítségét kéred, és teszel arra hogyha utána valaki gyávának vagy bármi másnak nevez (ez a biztosabb megoldás). A tanár leállítaná a gyereket és akkor majd megtudod beszélni vele, hogy mit akarsz.
2010. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszhoz hozzátenném, hogy ha leütnéd őt, akkor csak azt érnéd el, hogy mégjobban utálna, és persze lassan az egész osztály menekülne előled, ahogyan előlük is.
2010. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!