Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valakivel történt már ilyesmi?

Valakivel történt már ilyesmi?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy pontosan mi váltotta ki nálam ezeket a gondolatokat, elképzelhető, hogy a sok akciófilm. Elszörnyedtem rajta, mikor kínzó, gyilkos gondolatok jutottak eszembe többször is a családtagjaimmal szemben. Egyáltalán nem akarok ilyesmit tenni, nagyban elítélem, de hát valami folytán kipattant a fejemből. Szerencsére most már nem igazán jut eszembe.

Szüleimet szeretem a legjobban, ezért szégyellem, hogy ilyesmi futott át az agyamon többször is velük szemben.

Valakivel történt már ilyesmi? Bűnnek számít ez?



2012. júl. 30. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

Ettől még nem leszel rossz ember.


Talán mindenkinek voltak már hasonló "képzelgései".

Valahol rejtetten mindenki belegondol, hogy mennyire kiszolgáltatottak a családtagok egy ilyen helyzetben.

Az jó, ha ezek a "gondolatok" utólag elborzasztanak.

2012. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Volt amikor másra akartam gondolni és jobban kifejtődtek a gondolatok, de akkor gondolom ez se probléma.

Vallás szempontjából se bűn, ha jól értelmeztem az írtakat.

Lelkiismeretem inkább az ami furdal(t), de próbálom egyre jobban elterelni a gondolatokat.

Akkor nem probléma ezek szerint!?

2012. júl. 30. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha vallási szempontból akarod megvizsgálni a dolgot!?

Akkor érdemes a vallásodnak megfelelő egyházi személy véleményét kikérni erről.


Én vallásos vagyok, de csak egy bizonyos szintig.

és ezért nem hiszem hogy a kérdésnek erre a részére pontos választ tudnék adni.


De az én álláspontom az ilyen kósza gondolatokkal, hogy az a bűn amit annak érzek.

Ha gyónásra kerül a sor, akkor úgy is elmondom azt ami a lelkemet nyomja.

2012. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van egy-kettő dolog ami komolynak tűnik, de ugyanúgy mint a többi, értelmetlen kósza gondolatok tömkelege.

pl.: elvágok egy torkot (ne kérdezd mért jutott eszembe :D) és mondjuk ott van anyám a közelemben hirtelen rá asszociálok... belegondolni is rossz, de nem tudom miért pattantak ki ilyesmik a fejemből... többi akciófilmet szerintem nem nézek egy jó darabig, mert akaratlanul kiválthatnak ilyen gondolatokat rémálom helyett...


Katolikus vagyok, én is egy bizonyos mértékig vagyok vallásos. Komoly eszmecserékbe nem megyek bele. Elfogadom, hogy van Isten, hogy a világ megteremtetése hozzákapcsolható. Misére is szoktam járni, ünnepekkor mindig jelen vagyok.

Hétköznapi életben mindenki szerint rendes és segítőkész, türelmes személy vagyok. Ezzel én is így vagyok a gondolatok ellenére.

2012. júl. 30. 20:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ezek a "rossz" gondolatok mennyire gyakoriak nálad, de ha ez a jelenség összeegyeztethető az általad látott filmekkel akkor, igen!

Lehet hogy annyira felkavarnak téged ezek a filmek, hogy érdemes hanyagolnod ezt a kategóriát.


Bár az én esetemben pont fordítva működött a dolog, de nem vagyunk egyformák.

én úgy álltam a dologhoz hogy minél sokkoló jelenségekkel bombázom magam annál kevésbé fogok erre gondolni. És hát valóban kb 12-éve nem voltak ilyen gondolataim mint amit leírtál.


Láttam csúnya dolgokat, hogy mennyire brutális dolgokat tudnak művelni emberek.

És egy ideig felkavarta a gyomromat és a közérzetemet, aztán idővel már csak elborzasztott, utána már csak elszomorított a látvány.

De elértem amit akartam, nem féltem és viszolyogtam ezektől a jelenségektől.


És nem is alakult ki olyan hajlamom, hogy bármiket meg kéne tennem!

Mert tudom hogy az nem helyénvaló és beteges!!!


Arra jó volt, hogy nem lettem rosszul mikor valamik barátom egy baleset miatt csontig elvágta a lábát.

Teljesen hidegvérrel megőrizve a lélekjelenlétemet elsősegélyben részesítettem, míg ki nem érkezett a mentő.



Szóval mint már leírtam, nem ajánlom ezt a fajta "terápiát" mert képes kiölni az emberből bizonyos érzelmeket.

Inkább jobb ha egyszerűen nem nézel olyat, ami felkavarja a gondolataidat!

2012. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem számít így se bűnnek, amit írtam?

Szerintem a film lehet a ludas, mert régebb, amikor nem nagyon néztem filmeket akkor nem voltak ilyen gondolataim.

Néha ahogy írtam, van hogy elakarom terelni a gondolatom róla és jobban részleteződik, nagyon kellemetlen tud lenni.

Néha úgy érzem csalódást okoztam így a szüleimnek, de hát nem gondolom komolyan mindezt...

2012. júl. 30. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem majdnem minden nap átfutnak ilyenek az agyamon, pedig nem nézek szinte tv-t, meg filmet..nem tudom mért van.

de szerintem nem számít bűnnek.., mert nem cselekedet!

2012. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még régebben azt képzeltem,hogy apám megerőszakol,most meg ha így visszagondolok,akkor hányingerem van magamtól,inkább meghalnék,minthogy ez történjen,szóval van ilyen,utána sokáig lelkiismeret furdalásom volt.

*tudom elég durva,azóta szerencsére egyszer se jutott eszembe*

2012. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!