Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Titeket zavar az elálló fül?

Titeket zavar az elálló fül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval 16 éves lány vagyok és sajnos elállnak a füleim...


Ennek már volt, hogy megszívtam a levét, viccelődés tárgya lettem... Felvázolom kicsit miről is lenne szó:

Mindig is jó tanuló voltam(kitűnő és kiváló váltakozása)szóval e téren nem volt gond...az osztállyal is mindig is jól kijöttem...a "kiközösítettek"-et sem bántottam soha sem, valahogy ez szerintem olyan alantas dolog...

Szóval mindenkivel jól kijöttem és viccelődtem..talán ezért sem vették észre, hogy engem zavar azért ha a vicc tárgya a fülem..:)


Nagyon ritkán( talán az általános 8 év alatt összesen ha 5ször szóba hozták a fülem...A lányok, ha tesin felgumiztam a hajamat, megemlítették, hogy "viccesen néz ki" meg hogy "de cuki"...és ez magyarul "szegény..de gáz"-t jelent:D MEg egy tapló srác volt a volt osztályomba aki egyszer le kanálfülűzött engem...na az is fájt, de csak nevettem és visszavágtam valamivel..már nem tudom mivel,de azon is csak nevettünk egy jót..


Persze én is tisztában vagyok a hibáimmal, de jobb lenne erre nem emlékeztetni...

Aztán megnéztem a kiskori képeket és láttam, hogy már akkor is kicsit elálltak a füleim, bár ott még egész türhető(bnőim szerint meg aranyos volt akkor..o.o.)


Szóval, nem rinyálni akarok, rátérek a lényegere:


Hallottam arról, hogy míg kicsit a gyerek (pár hónapos) a fülre helyezett sapka is segít abban, hogy normalizálódjon a füle a későbbiekben...

Van még a műtétes megoldás is, amitől bevallom félek..


Szóval itt vagyok, 16 évesen a szüleim, barátaim nem tudják mennyire zavar , hogy elállnak a füleim(nyáron is kibontva hordom a hajamat e-miatt..és utálok tesin felgumizott hajjal lenni) Plusz az új suliban még jobban zavar most valahogy a dolog..szóval szeretnék megoldást találni erre a problémámra..


16 évesen gondolom a sapkaragasztás/hajpánt stb. nem használna már..ezzel elkéstem:S..

akkor csak a műtéttel mászhatok ki ebből a "füles gödörből"?><"...


Ha valakinek van ilyesmi tapasztalata illetve tanácsok, vagy mástól hallott történetek és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném:)


Köszönöm, ha végigolvastad, elnézést a regényért:D

16/L



2012. júl. 31. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Svéd gyerekvers:


Siv Widerberger: Szerelem


Sten-Malténak nagy, vörös és elálló

füle van.

Nekem tetszik

a nagy, vörös és elálló

fül.

2012. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Ebben a korban persze számít, hogy hogy állnak a füleid...


Hidd el, később már csak az lesz a fontos, hogy mi van közöttük?!


Pedro

2012. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Óóó..köszönöm:D Micsoda költemény:D


Hát igen, de én sem nagyon tudom így megbékélni magammal:/...Férfiaknál még úgy ahogy..(meg van akinek még jól is áll) De nekem nem előnyös sajnos:/...azért köszönöm:D

2012. júl. 31. 13:58
 4/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm 2.

Hát igen..talán ezért is jutottam most el idáig, hogy kiírtam a kérdést...Azért jó lenne boldogabban "megvárni" azt a kort amikor már csak a közte lévő számít:)

2012. júl. 31. 13:59
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Kívánok neked sok sikert addig.

A kisebbik lányomnak is szép elálló fülei vannak. Zavarta őt is sokáig. Most 27 éves, é már régóta messze nem jelent problémát.


Igaz ám az első vers, ez tényleg így működik. Előbb-utóbb lesz egy fiú, aki imádni fogja az elálló füleidet!


Pedro

2012. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Remélem így lesz:D

2012. júl. 31. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én teljes mértékben megértelek, bár nem lány vagyok. Ugyanazt átéltem, amit te. Sokat szenvedtem, még felnőtt koromban is. Emiatt 2 éve rászántam magamat a műtétre. Más ugyanis nem segít. A sapka csak az újszülöttnél működik az első pár napban.

37/F

2012. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm:)

Hát igen, én is erősen gondolkodok egy műtéten...csak én nem vagyok az a "ez nem tetszik..megműttetem, plasztikáztatom" típus...így hát erős ellentmondásokba ütközök még magamban is:)

Majd meglátom a későbbiekben...egyenlőre próbálom elfogadni magamat így:)

2012. aug. 1. 13:07
 9/10 anonim válasza:
Ha zavar akkor műtesd meg!Szerintem akik rajtam kívül is megcsináltatták azok se ilyen nagy műtétesek! Csak egyszerűen zavarja az embert pl. h csúfolják! :[ Téged szoktak?
2013. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, hogy döntöttél, megműttet(t)ed?
2013. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!