Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdjek neki a tudatos...

Hogyan kezdjek neki a tudatos álomnak?

Figyelt kérdés
sehol nemtaláltam ahol leírják ,hogy kezdjek neki.Este mikor álmos vagyok kezdjek el gondolkodni? vagy álmomban rá kell jönnöm hogy álmodok és megpróbálni irányítani ? Mind ezt milyen álapotba? Tud valaki segíteni ?

2012. aug. 1. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már olvastam a neten erröl de igen megtanulhato az iránitott tudatos álom. Nagyon durva lehet azt álmodni amit akarsz és azt csinálni amit csak akarsz.
2012. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első lépés: feküdj le az ágyra.

Második lépés: aludj

Harmadik lépés: ne tudatosan, mert az nem pihentet annyira.

2012. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam, hogy ennek így konkrétan van neve, de már kis korom óta van, hogy így álmodok, ha épp akarom, sikerül.


Ugye az az alapja az álmoknak, hogy vagy valami erős stressz, gondolkodás, lelki állapot, fizikai fájdalom hatására álmodunk..

Vagy azt álmodjuk amivel utoljára foglalkoztunk..pl: egy film megnézése után a film részletei belekerülnek álmainkba.


Én már volt, hogy azt is megfigyeltem, kis/apró dolgok, amiket este utoljára csináltam, álmomban is megismétlődtek..csak persze álomszerűbben(nem olyan "élesen"..nem éreztem szagokat, nem tapinthattam meg dolgokat stb.)


Aztán egyszer álmomban amikor sétáltam, halványodott a kép..úgy értem valahogy éreztem, nem oda megyek, legalábbis nem úgy ahogy azt én akarom..akkor ráébredtem, hogy én álmodok...ajd találkoztam egy olyan emberrel a házban aki külföldön élt és valószínűtlennek tűnt a dolog..


Rájöttem, hogy álmomban vagyok és le akartam tesztelni, hogy ez most igaz e...és bármilyen hülyén hangzik: arra összpontosítottam, hogy repülök..felnyújtottam a kezemet és elkezdtem repülni..akkor még élveztem egy darabig majd visszazuhantam a tudatlanság állapotába..


Később úgy feküdtem, le, hogy arra gondoltam, amit álmodni akarok..Ez bejött..de erre csak akkor jöttem rá mikor álmomban megjelent a "kívánt álom részlet.álmomban azt a kigondolt részt valóságszerűen éltem meg, majd ébredés után is csak arra a részletre emlékeztem...


Volt, hogy rémálmaimból gondoltam alakokra...majd mivel tudtam, hogy álmodok, elkezdtem "szórakozni" velük..amit persze életben meg nem mernék..pl: egy rablót nem tudnék reptetni a levegőben ...mert hülyén hangzik de ilyen is volt..


Éppen ma is úgy keltem, hogy csak a kívánt álomrészletre emlékszek..mert azt tudatosan akartam megélni álmomban...többnyire szórakozásra használom:)


Eddig nem tudtam, de akkor már magyarázatot is tudok, miért voltak ilyen tudatos álmaim..köszönöm:D

Bár nekem csak ksi "foltokat" sikerült még tudatossá tennem, majd akkor még gyakorlom:)


Sok sikert a tudatos álmaidhoz!:D

16/L

2012. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy kezdj hozzá, hogy ami megmarad az álmodból mindig leírod egyből amikor felkelsz és egyre gyakrabban befognak ugrani ezek az emlékek, mert használod az agyadnak ezen memória területét. Miután már nem felejted el az álmaidat. valami szokást be kell vonjál az életedbe, pl azt, hogy mindig megpróbálsz átnyúlni a falon, miután ez egy berögzül szokás lesz , ugyanezt megfogod próbálni az álmodban is, és befog ugrani, hogy eddig nem tudtál átnyúlni. (lehet nem a legjobb példa:)) nagyon ki lehet fejleszteni:)
2012. aug. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem a tudatos elalvás a jobb egyszerüb hatásosabb.Én is most kezdtem, ezzel próbálkozom a valóságtesztek után, és amióta ezt csinálom mindig emlékszem az álmaimra, hosszabakat álmodok, és szinesebeket.Úgy kell, h lefekszel, kényelmesen, és megpróbálsz mozdulatlan maradni.Teljesen mozdulatlannak kell leni, levegőt finoman venni.Ezzel átvered az agyad, és egy idő után eléd fog kerülni az álom.A nehézség benne, ami mindig előjön a viszketés, a légszomj, a zsibbadás és a nyelési inger.Én ezekkel rontom el mindig, de ha ezt leküzdjük, akkor sikerül! Nagyon sok szerencsét és ha sikerülne légyszi írj privátba nagyon fontos lenne h ne adjam fel!! amikor pedig ott vagy a fontos, hogyha bent akarsz maradni, h ne nézz folyamatosan egy pontot, és ha tovább akarsz maradni, forogj párszor magad körül.
2012. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!