Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik énem az igazi?

Melyik énem az igazi?

Figyelt kérdés
Két személyiségem van , de honnan tudjam meg hogy melyik az igazi?Olyan válaszokat már halottam,hogy mind2 te vagy , de nem tudom ,hogy melyik nemmel mutatkozzak be és nem tudom melyik énemet ismerjék meg a korombeliek.-Hogyan tudhatnám meg hogy melyik énem a "dominánsabb"?

2012. aug. 5. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy kicsit bővebben ki kellene fejteni, hogy mit is takar a "két énem"...A személyiség nem fekete vagy fehér, helyzetfüggő, hogy ki mikor hogyan viselkedik. Tegyük fel bemutatkozol, hogy XY vagyok és elkezdesz nagyon nyíltan, kezdeményezően viselkedni, mert úgy döntöttél, hogy a személyiséged ezen részét erőlteted, aztán végül úgyis fogsz másként is viselkedni, ha helyzet úgy kívánja, bár az emberek többsége jobban kijön az extrovertáltakkal.
2012. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkiben több én lakik.Példa: van egy nagy hangú,nagy pofájú flegma csávó.Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja,vagy nem tetszik neki,akkor szid,oltogat,hangot ad a nemtetszésének ha van alapja,ha nincs.Viszont ez csak az egyik énje,a másik énje mondjuk a barátnőjével,vagy az anyukájával lehet olyan,mit a vaj.kedves,aranyos,segítőkész,megértő és ilyesmik.Ilyen formán is lehet valakinek több énje,nem csak skizofréniából kifolyólag. :) Ez nem is annyira több én,hanem alkalmazkodás,igazodás féleség.
2012. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet, szerintem mindenkiben sokkal több én lakozik, mint amit mutat.

Az elsővel pedig abban, hogy a világ nem fekete-fehér, egyszerű, de nagyszerű bölcselet.


De érdekes, nemmel? Vagyis úgy érzed, hogy egy férfi és egy női éned is van?


Ha a "dominánsabbra" vagy kíváncsi, figyeld kicsit magad, hogy olyan helyzetekben, amikor spontánnak kell lenned hogyan reagálsz. :-)


Szerintem nem kell minden helyzetben ugyanolyannak lenni, a lényeg, hogy megfelelj a saját magad által felállított mércének, jól érezd magad és ne árts senkinek véletlenül. :P

2012. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem erről beszélek.Az egyik énem csendesebb ,komolyabb és titokzatosabb a másik pedig nagyon beszédes komolytalan stb..és egyszerűen azt nem tudom,hogy ha mondjuk új iskolába megyek akkor melyik énemet mutassam.És ezt nem értem.Erre vagyok kiváncsi ,hogy melyik vagyok én.Lehet hogy mind2 de én ezt nem fogadom el!Nem akarom ilyen is leni meg olyan is mert nem tudom ,hogy egyszerűen melyik vagyok....
2012. aug. 5. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, akkor az egyiket el kell nyomnod, mert mind a kettő te vagy...


Nekem is van egy félénk, csendesebb énem, sajnos a mai napig ő van a munkában elöl és a másik itthon. Ha a félénkebben indítasz is ki tudsz törni némiképpen, de ne felesd el, hogy az emberek skatulyáznak, és nincs menekvés az elől, vagy nagyon nehéz.


És csak azt tudom mondani, amit eddig, próbálgasd magad új helyzetekben és figyeld, hogy mire hogyan, mennyiszer, miért stb. reagálsz. Akkor megtudod.

2012. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!