Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tehetem rendbe az életem?

Hogyan tehetem rendbe az életem?

Figyelt kérdés
4 éve van egy menyasszonyom.eggyütt élünk, eleinte minden rendben ment(munka szórakozás,stb) 4 hónapja felmondtam egy biztosítónál,mert nem jött annyi pénz,ami megérte volna tovább.a vállalkozást még nem adtam vissza,gyülnek az adósságok.nem találok normális munkát ígyhát nincs bevételem sem. A Kedvesem dolgozik, kb Ő tart el engem.Lett már csomó adóságunk, lassan a lakást sem tudjuk fizetni és akkor nagy baj lesz.Bár holnaptól elvileg dolgozom, de ez is jutalékos meló lesz,ami nem túl jól fizet. Elmúlt az összes önbizalmam, úgy érzem, nincs semmihez tehetségem, nem vagyok talpraesett ember,csődtömeg vagyok! Próbálom rendbehozni a dolgokat,(dolgozni,férfi lenni), de semmi nem sikerül,minden balul sül el!A Kedvesem már nagyon ki van borulva,amit megértek,és én is kiborultam a látványtól, hogy milyen helyzetbe hoztam Őt! Nagyon szeretem! Próbáltunk szem.kölcsönt, de nem nagyon adnak,mert Ő csak 85ezerre van bejelentve, én meg... Az állam nem segít, ha betörök,lopok,csalok,h jobb legyen azt megintcsak én szívom meg,ezzel nem vagyok előrébb. A fogaink csúnyán tönkrementek, fájnak, de nincs rá pénz, h megcsináltassuk. ráadásul olyan melóm lesz,ahol emberekkel kell tárgyalnom. Nagyon sokat sír a Kedvesem, és titkon én is. Szeretném, h jobb legyen, szeretnék dolgozni, szeretnék jobb életet, de valamiért nem sikerül semmi. TÉNYLEG GOND VAN!!!! Kérlek, adjatok jó tanácsokat! Magyar vagyok, nem turista! Bár néha lennék inkább turista!!!
2009. júl. 20. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Húha. Hát vannak még jópáran ilyen helyeztben sajnos. Nade, lássuk csak. Azt írod, szeretitek egymást, és ez a legfontosabb. Meg egészségesek is vagytok, és - gondolom - fiatalok is. :)


Miért nem adod vissza a vállalkozóidat? Ha nem dolgozol vele, csak termeled az adósságot, hiszen a minimum járulékokat akkor is fizetni kell, ha van bevétele a vállalkozásnak, ha nincs! (egyéni vállalkozóra is igaz).


Én a helyetekben elmennék valahova külfödre pár évre, míg nincs gyerek. Akár Írországba, akár Angliába, akárhova.. vagy esetleg luxushajóra felszolgálni. Nem tudom, nyelvvel hogy álltok. És az sem garancial, hogy külföldön kenyérből van a kerítés, de nekem pld, az összes barátom csak így boldogult, akik hasonló helyzetben voltak. (volt aki minimális nyelvtudással ment ki, ma már 4. éve kint van, és egy könyvelőirodában dolgozik).


Volt, aki hazajött, volt aki kint maradt, de hálistennek mindenkinek "sikerült" egyenesbe jönnie.

2009. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Vállaj be minden munkát, amit csak elbírsz 24 órában - takarítást, ablakmosást, kocsimosást, bármit, ami valami pénzt hoz haza. Menj el alkalmi munkákra. Nem a munka a szégyen, hanem annak elkerülése.

2. Sürgősen készítsetek költségvetést: minden olyan tételt, ami nem életmentő, függesszetek fel, cseréljétek olcsóbbra.

3. Nézzétek meg, ki tudjátok-e adni a lakást, amiben most laktok úgy, hogy fizesse "saját magát", és a ti albérletetek díja meg kisebb legyen, mint amit most költötök a törlesztésre.

4. Ne vegyetek fel kölcsönt, mert rosszabb helyzetbe kerültök (saját tapasztalat).

5. Ha van ilyen rokon, barát, kérjétek meg, hogy segítsen ki benneteket azzal, hogy hetente egy napot náluk vacsoráztok. Ne pénzt kérjetek, hanem ilyen segítséget. Erre nem megy rá a barátságotok és megtakarítani is segít egy picit. Cserébe vigyázzatok a gyerekeikre, segítsetek a házban, a ház körül, bevásárolni stb.


Fel a fejjel! Nem az a ciki, ha bajba kerül az ember, hanem ha nem kér segítséget!

2009. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a külföldet tudnám tanácsolni.

Pénzzé tenni mindent, amit csak tudtok, és kimenni.

Ha van kint ismerős, akkor már nyert ügy, még úgy is kimenni, ha nincs az első pillanattól munkátok, hamar találtok szerintem.

Ha meg nincs ismerős, akkor közvetítő cégen keresztül.

Én is csak ebben látok kiutat.

Remélem rendbe jöttök.

Itthon tényleg csak kínszenvedés az élet.

Én is nagyon vacilálok, hogy menjek e, vagy maradjak.

2009. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszi a válaszokat.

Nos még annyi, h fiatalok vagyunk, sajnos olyan helyzet van, h a Kedvesem nem akar külföldre menni, mert a szüleit nem akarja itthonhagyni, volna ismerős, aki tudna segíteni,(hozzá járunk takarítani a lakását hetente egyszer),de nem segít, mert azt gondolja, h nem akarok dolgozni(lusta vagyok)és így nem is segít.Pedig a Kedvesem a Huga!!!! és a főpolgármester az egyik főnöke, de van saját nagyon jól menő vállalkozása, szívesen megírnám neki a a mi kis problémánkat, de nemsok értelme van(tapasztalat).Kölcsönt muszály lenne, h kifizessük az albit, meg néhány adóságot. A vállalkozóit még jó h nem adtam vissza, mert ehhez a melóhoz is kell.

2009. júl. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!