Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A valóságban léteznek ilyen...

A valóságban léteznek ilyen emberek, vagy ez csak "mese"?

Figyelt kérdés

Az a tipikus ember aki rettentően okos, elbűvölő, nem szeretik emberek, nem bírják elviselni, viszont ha megjátsza magát akkor imádják, sok dolgot meg tud(na) tenni szemrebbenés nélkül amit a többség nem, nem érdeklik az emberi kapcsolatok.

Mint például a filmekben Dr. House. Szóval a valóságban az ilyen emberek 100% rosszak, vagy létezik olyan aki hasonlíthat a történetekre? Tudjátok a történetekben az ilyen embernek mindig van egy ember aki kivétel, akivel törődnek. Ez megtörténhet a valóságban is?


2012. aug. 8. 08:22
 1/9 anonim válasza:
100%
létezik az értelmi intelligencia, de létezik az érzelmi intelligencia is. A nagyon okos emberekkel többnyire az a probléma, hogy ésszel akarják megoldani ahová a szív kellene. Ezért a szociális kapcsolataik sérülnek. Ha megfigyeled a filmben Dr Houset bizony boldogtalan. Létezik átlagon felüli intelligenciájú ember akinek van baráti köre és jó párkapcsolata, de elég ritka. Ez sokkal inkább múlik azon, hogy az illető milyen példát látott a családjában és őt mennyire szerették a szülei.
2012. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hm ezzel egyetértek. De kérdés inkább az, hogy a valóságban léteznek-e 'Dr Wilsonok' a House típusú embereknek, xD vagy a valóságban ha valaki ilyen számító akkor az mindenkivel az kivétel nélkül?
2012. aug. 8. 08:40
 3/9 Antimod ***** válasza:
100%

"a valóságban az ilyen emberek 100% rosszak"


Ehhez a témához annyit tudok hozzászólni, hogy nincs 100%-ig rossz ember. Mindenkiben van valami jó, és mindenkiben van valami rossz, persze változó arányban.

2012. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A pszichopatákban nincs semmi jó, csak ha akarják, az érdekük úgy kívánja, akkor képesek annak álcázni magukat.

És vannak akik képesek felépíteni maguknak egy álszemélyiséget, amelyet szeretnek, közben meg egész másvalaki van odabent.

2012. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, viszont én nem vagyok szakértő, hogy megállapítsam valakiről, hogy az-e. És még azon gondolkoztam, hogy ennek vannak-e fokozatai. Mert erről sehol sem találtam semmit. Vagy aki pszichopata az teljesen az, és nincs olyan, hogy "hajlamos" vagy csak egyes jellemvonásai.
2012. aug. 8. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a volt osztálytársam pont ilyen.
2012. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pszihopatának van egy lelki eredetű betegsége. Ő a tévképzeteit helyezi előtérbe és az arra való igényét próbálja kielégíteni...addig amíg nincs kielégülés, nincs boldogságérzet...vannak hajlamosítótényezők.

de a dr house az nem egyezik a pszihopatákkal...dr house az egy megfásult, megtört ember, aki a külvilágot durva közönnyel tartja távol, mert fél a világgal együttműködni...nem akarja hogy sajnálják... és magára már annyi részvétet pazarolt, hogy más iránt már nem tud érezni semmit....

Én amióta a dédimamámat láttam meghalni, nem érzek semmit a halotakkal kapcsolatban...olyan szinten, hogy nemrég egy phatológiai előadáson még nevettem is az orvos egy-kettő viccesebbre fogott megjegyzésén....

Tudod az élet dob eléd olyan dolgokat, ami annyira megtörhet, hogy soha nem jössz helyre utána....De mindezek ellenére az élőkkel nagyon jó a kapcsolatom :-)

2012. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Dr. House csak egy hasonlat volt hogy könnyebb legyen érteni amit mondani akarok. Amúgy és sosem éreztem semmit a halottakkal kapcsolatban, mégis normálisnak vagyok mondható...
2012. aug. 10. 00:05
 9/9 anonim válasza:
pszichopaták sem rossz embernek születtek. a világ tette őket ilyenné
2013. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!