Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Óriási krízisben vagyok....

Óriási krízisben vagyok. Hogyan oldhatnám meg ezt az élethelyzetet?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok, és most tudatosult bennem hogy r.hdtul kib.tam magammal... Elég durva helyzetben vagyok és talán még rosszabb is lesz ha nem oldom meg az életemet, de nem tudom hogy kezdjem. Tisztában vagyok hogy én vagyok az oka és nem is hibáztatok már senkit, most döbbentem rá mekkora bajban vagyok...

A pénzem elfogyott és a diákhitelemet felmondták, másodjára is az apehhez kerül, ez majdnem kétmillió forintos tratozást jelent ami azt jelenti hogy az egyharmada a fizetésemnek ugrik. Mindezt a tartozást úgy halmoztam fel hogy nem mertem soha "kilépni az életbe", mert vártam hogy valami történni fog és megoldódik az életem valahogy. Mint a mesében, hogy jobbra fordul, de a csodák asszem nem úgy működnek ahogy azt szerettem volna hinni...

Mindemellett két hónapon belül másik albérletbe kellene költöznöm, rengeteg cucc kéne stb.stb... Kölcsönkérni nemigen tudok és nem tudom hogy itt Pesten milyen munkák vannak amivel a felszínenn maradhatnék egy ilyen helyzetben. De ez még semmi, itt vannak még a félelmeim, hogy nem tudok semmit és nem vagyok képes semmire (van egy gagyi bölcsészdiplomám, emellett semmilyen szakmához nem értek, viszont angolul jól beszélek) és ez az ebből eredő kisebbrendűségi komplexus megbénít, leblokkol ami azt eredményezi hogy nincs önnizalmam és a munkakeresési kör itt be is ztárul. Kétségbe vagyok esve hogy késő (belémnnyillalt egy olyan kép hogy lehet hajléktalanná fogok válni) és úgy érzem hogy nem tudom eltartani magam - eddig "védelmező" burkokban értem minek formája más és más volt - és életképtelen vagyok. ennyi idősen begubózok, irreális félelmeim vannak amiken nem tudok felülkerekedni és beszűkítik a látóterem, nem látok a napfény nélküli nyirkos lakáson, az egyedülléten, a margarinos kenyeren, a paradicsomon, a sajton, a nyomasztó múlton és a fenyegető jövőn túl, nem tudom élvezni a jelent mert csak arra tudok gondolni hogy mennyi mindenem lehetne és hgy mikből maradtam ki eddig. ugy érzem hogy a legegyszerűbb dolgokat sem tudok elvégezni mint munkát, zavarba jövök és nem tudok olyankor semmit megjegyezni, csodálok másokat hogy mikre képesek (pl. a pénzkezelés vagy az autóvezetés felelőssége számomra rémisztőként hat (pl. vezetni meg sem akarok tanulni mert attól rettegnék minden pillanatban hogy elütök valakit, vagy ha egy kicsit zavarba kerülök egyszerűen nem tudok számolni!!) - igen, ez elég nevetséges de így van ) és hogy tudnak létezni mindennapjaikban.

Nem azért tűnik vadnak és fenyegetőnek ez a világ mert gonosz hanem mert megijeszt hogy mindenki olyan jól tudja a dolgát vagy legalábbis ügyesen palástolják ezt az emberek önbizalommal. Rettegek a teljesítménykényszertől egyáltalán hogy teljesítenem kell (persze tudom hogy a munkának az a lényege hogy én mit nyújtok). Gyakran nem nem tudok az emberekkel komunikálni, annyira félek tőlük...

Apropó, teljesítmény, azért büszke vagyok hogy vannak hatalmas - kidolgoztt - ötleteim, amik a fiókban hevernek, csak mert nem tudom hogy kell magamat igazán nyomatni, félek az elutasítástól (nincs "szakmai előéletem", amatőr alkotó vagyok). Pedig tudom hogy k... jók és azt is hogy én is egy igazi unikum vagyok. De csak félgőzzel tudok élni mert egyszerűen így szoktam meg...

Ki akarok törni ebből a "gyerekszerepből", a gyávaságból, de nem látom a kiutat hogy merre menjek mikor egyszerre mindegyik csábító és egyik sem és nem látom magam körül lehetőségeimet (pl. idén a statisztálás is behalt, pedig úgy bíztam abban hogy mehetek forgatni, mert én azt úgy imádom csinálni), nem tudom pl. hol lehet alkalmi munkát találni amit ki is fizetnek és nem húznak le, stb... Mások nem látják ezt az örlődést, mert mindenki egy "vidám srácot lát" aki tökjó fej és életerőt ad másoknak. Persze, mert alapfilozófiám hogy ne húzzak le másokat és ne panaszkodjak mert azzal senki nem jut előrébb. Elhatalmasodik a magány és a béna tehetetlenség és nem tudok elmondani ezt senkinek, ezért képtelen vgyok segítséget is kérni.

Hatalmas a nyomás rajtam és azon fáj a fejem hogy hogyan fogom eltartani magam, hogyan boldogulok majd egy szál magamban, egyáltalán hogy tudják ezt mások megcsinálni?

Annyira nem tudom mit csináljak, egyszerre feladnám az életet de közbe meg csak egy löket hiányzik arra hogy igazán beindítson de nem tudom mit tegyek hogy ne húzzanak vissza megrögződő, öngyilkos (úgy értem lassan pusztító) szokásaim mely ebben a mély gödörben, ebben a "negatív energiarácsban" tartanak. Pedig elhatároztam hogy innentől kezdve életem a végtelen kreativitásról fog szólni, ami részben már elkezdődött, itthon, magamban, de nem tudom honnan vegyek bátorságot arra hogy kilökjem magam ebből a vajúdó, önmarcangoló, zsákutcából...

Honnan vegyek önbizalmat az élethez? hogyan vágjak bele, hogyan ne essek pánikba a "mindennapos harcai" során? Nem akarok elsorvadni, ÉLNI AKAROK!...

de hogyan?...

jó tudom, afrikai éhező gyerekek...

írajtok, kérlek Titeket, mindegy hogy 12 vagy 82 vagy, csak szeretném tudni a véleményeteket a gondolataitokat


(hú, egy kicsit hosszúra nyúltam... )



2012. aug. 12. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:

tl;dr


Holnap elolvasom, írok, de beleolvasva... annyira nem lehetetlen válaszolni. És nem vagy ezekkel egyedüli helyzetben, sőt.

2012. aug. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egész jól írsz.Végig tudtam olvasni az egészet egy szuszra,mert valamilyen szinten az én gondjaim is hasonlóak.Csak azzal a különbséggel,hogy nekem negyed annyi lehetőségem sincs mint neked.Ezért ne add fel,és próbáld élni az életedet,úgy ahogy szeretnéd!
2012. aug. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, így az előttem szóló válasza alapján... elolvastam én is. Igen, tényleg korrekt írás, "egyben olvasható".


Sajnos nagyon jól láttam, hogy ez tényleg nem különc dolog... az emberek többsége egyszerűen nem tud megélni ma már kis hazánkban... pedig ők még "annyit se tudnak" mint te (idegen nyelv). Elszomorító. Egy másik lánnyal beszélgetek itt, ő is diplomás, de szinte sejtem, majdhogynem ugyanez a helyzete.



Figyelj, mindenképp csinálj valamit, írod a lehetőségeket, és hogy csak egy löket... Mi innen ezt nem tudjuk neked megadni... viszont a lehetőségeket keresd, menj, csináld, próbálkozz FOLYAMATOSAN, mert anélkül nem lesz soha más.

Az a baj, hogy szinte ezekkel amiket leírtál, teljesen betekintést nyertünk az életedbe, de az a baj, hogy sajnos konkrét dolgokkal így sem lehet segíteni, bármennyire is tiszta a helyzet. :(

Egyébként emberileg ugyanolyan vagyok mint te. Mindig segítettek, segítek mindenkinek. Akár legyen ismeretlen, hajléktalan, bármi, bármilyen szituáció. De ez csak egy dolog.

A forgatás tényleg jó, egy osztálytársam csinálta. Nézd meg a Hollywood Casting-ot. Iskolaidőben sokszor hívták.

Nézd meg, és ezt folyamatosan, naponta, a [link] oldalt. Igen, ez alapvetően diákmunka, de sok olyan van, amikor a diák státusz nem feltétel.

Iratkozz fel az [link] hírlevelére, rendszeresen küldenek hírlevet külföldi és itthoni munkákkal kapcsolatban is. Sokszor itt sem feltétel a diákstátusz - pláne a külföldi munkáknál. Szállást mindig biztosítanak, kiutazásban segítenek!


Ha gondolod, írj egy privátot - ha bármi kérdésed, mondanivalód, bármi van, de tényleg, főleg ilyen komoly témában azért elkel egy-két ember akivel meglehet beszélni a dolgokat, nagyon jól tudom-, sajnos ez a téma olyan, amiről a magyarok többsége írhatna, beleszólhatna. Elvagyunk lehetetlenítve. Látod, ennyi idősen, angol tudással, diplomával.. és nem tudsz előre lépni. Röhej, amit csinálnak itt. Tudom, nem lesz előrébb senki attól, hogy ezeket leírja, én nem is azért mondtam.


Ne add fel, SOHA, és semmilyen körülmények között. Vajas kenyér, paradicsom, sajt. Finomak, egészséges is egyben. Hidd el, valahová még száraz kenyér is alig jut. Ez neked nem segítség, ahogy te is írtad az afrikai dolgot, ezt is nagyon jól tudom. De ne a rosszat lásd, a nyirkos szobát.

Örülj, és lásd be, változtass a meglátásodon, hogy fedél van a fejed fölött. Van ennivalód. Szerintem vannak ismerőseid, barátok, rokonok. Mindened megvan!

Nem lehetetlen a helyzeted egyáltalán. Oké, tudom, kilátástalannak mondaná az ember... de ha így is állsz hozzá, valószínűleg már csakazértis befogod ezeket vonzani sajnos.


Most ezzel lehet én is kicsit hosszúra nyúltam, de ha elolvasod, már megérte leírnom. És tényleg, írj, ha bármilyen témában segítség kell, legyen az paradicsom, vagy vajas kenyér. Komolyan mondom!


Üdv!

2012. aug. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"A pénzem elfogyott és a diákhitelemet

felmondták, másodjára is az apehhez

kerül, ez majdnem kétmillió forintos

tratozást jelent ami azt jelenti hogy az

egyharmada a fizetésemnek ugrik"


Sajnos.. De eről szóltál már a szüleidnek?

Tudom nem lehet rájuk támaszkodni de a szülő,az még is csak segit bármi van (De nem mindenkinél)

Én is voltam ilyen helyzetbe ..

Barátok húztak ki a bajból máig is.köszönöm nekik.Beiratkoztam 1 egyetemre diplomát szereztem.le dr,-izáltam igy megoldódik a helyzetem

Te is meny el 1 haverodhoz szüleidhez és beszéld meg vele mi is történt veled.azok jobban tudnak adni tanácsot.:)!

2012. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2eske: köszönöm a tanácsot


3as: Neked is köszönöm a tanácsokat és azt is hogy ilyen részletes választ írtál. mondjuk nem vagyok már diák de hétfőn a nyakamba kapom a várost és elkezdek keresni... Igazad van abban hogy a hozzáállásom is mindent megváltoztat csak akkor nagyon nehéz ha egyedül vagyok mert akkor van időm hülyesgéeken gondolkodni. lehet hogy majd írni fogok Neked, de nem tudom mit... előbb magam kell összeszednem, azt terveztem összeírom részletesen mit akarok csinálni, egy lapra felirom az alternatívákat amik létezhetnek


4-es válaszoló: a szüleimre nem számíthatok, sajnos. (tőlük "örököltem" azt a mintát ami ide vezetett). de a barátaimra jobban számíthatok, lelkileg is (és ezt nem elmarasztalásnak szánom a szüleim felé)

2012. aug. 12. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!