Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen jó érzés, ha...

Miért ilyen jó érzés, ha valaki beszélgetés közben birizgál valamit, vagy játszik egy kis tárggyal, vagy a haját tekergeti? Olyankor bizsereg a fejem és csiklandoz mindenhol!

Figyelt kérdés
Biztos elég hülyén hangzik, de ha más is érzett már így, akkor tudja miről beszélek. Amikor a suliban valaki birizgálta az előtte ülő haját, akkor is felállt a haj a fejemen, de ha az enyémet, akkor meg felakad a szemem és teljesen kikapcsolok, csak élvezem, hogy bizsereg mindenhol :-)) Ha valaki nem tudja miről beszélek, akkor nem szexuális izgalomra kell gondolni!!!
2009. júl. 22. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
én totál megértem :D de nemtom én se h ez mitől van :D
2009. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gőzöm sincs, nekem nincsen ilyen késztetésem, tudok úgy is beszélni, hogy semmit nem piszkálok, sőt, akár egy órán át is tudok néma csendben, mozdulatlanul ülni és figyelni.

Amúgy a fejen is vannak erogén zónák. Ha az anyukádnak kiskorodban szokása volt a hajadat birizgálni, akkor az agyad emlékszik a régi időkre, amikor kicsi voltál és vigyáztak rád, ezért is jöhet elő jó érzés.

2009. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is szoktam a kisfiamnak birizgálni a haját elalvás előtt :-))) Biztos, akkor ez onnan jön :-)
2009. júl. 22. 12:46
 4/8 anonim válasza:
83%
Azt hallottam, hogy szőrös "hajas" dolgot birizgálni megnyugtató. Ezt tesztelték is. Ezért javasolják pl. a depressziós embernek, hogy macskát simogasson. De a gyermeked haját is simogathatod, az neked is és a gyerekednek is jó. Ha valakinek nincs gyermeke, plüss állatot is jó simizni... Nagyon kellemes érzés.
2009. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen :-) Meg a pszichológusoknál van olyan kis homokozó mini gerebjével! Az is jó lehet! :-))
2009. júl. 23. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek pszichikai okai vannak. Beszéd közben valamit birizgálni izgatottságot jelent. Ha pl. a beszélő gyakran az orrához nyúl, akkor hazudik. Főleg nőknél játszanak szerepet a "kerek tárgyak", tollak, ollók, hajcsavargatás, így győzik le a megnyilvánulástól való félelmüket, az izgalmat
2010. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindig tekergetem a hajam. Szerintem baromi megnyugtató, stresszlevezetés. :D
2010. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magadhozz "nyúli" önmegnyugtatás, ha beszélgetés közben elakadsz megigazitod a hajad, kereszbe teszed a lábad, köhögsz, ásítasz....
2010. febr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!