Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, már nem igazán...

Úgy érzem, már nem igazán tudom, mi a barátság. Nincs olyan barátom, aki a teljes, őszinte valómat ismeri, nem tudom engedni, hogy bárki közel kerüljön hozzám. (? )

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam, akkor azt hittem, értem, mi a barátság. Akkor még mindent elmond az ember a barátjának. De most már nem érzem a barátságot. Nem tudok senkivel semlegesen viselkedni, sem ellazulni, berögzött sztereotípiákon keresztül látok mindent és mindenkit. Amikor megszólalok emberek között, érzem, hogy nem én vagyok. Hanem valaki, aki az adott ember vagy társaság számára egy személyre szabott álarcot vesz fel. Így aztán tulajdonképpen barátkozni sem tudok.


Tulajdonképpen mi a barátság? Én arra jöttem rá, hogy olyan, aki tényleg, legbelül ismer, olyan barátom szerintem nincs. Elvagyok nyáron olvasással, gépezéssel, de néha egy pillanatra megvilágosodom és akkor rájövök, mennyire rohadtul egyedül is vagyok és ez mennyire szánalmas így. Hogyan változtassak ezen?


2012. aug. 15. 19:27
 1/7 anonim válasza:
100%
Azt nemtudom,hogy hány éves vagy.Nyugodj meg mert mindenkinek szánt a sors egy igaz barátot.Nézz körbe magad körül,gondolkozz,talán nem találkoztál még olyan emberekkel,de ez idővel megfog változni!Az idő mindent megold! Sok sikert :))))
2012. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ismerös a helyzet....

Nekem is van pár "barátom" de nem nagyon bizok benük!

2012. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2012. aug. 15. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen én is íg
2012. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hülye enter xD Szóval régen én is így voltam, de idővel megtaláltam a tökéletes barátot -^^-
2012. aug. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdésedet, és a problémádat.

Szerintem nem mindenkinek jut barát, mert ahhoz nagyon őszintének kell lenni.

Márpedig ez a mai világ folyton bizalmatlanságra,"pózolás a jó érdekében" nevel.

Én nő vagyok, de az a tapasztalatom, hogy a saját nememmel nehezebb barátkozni. Nagyon sok nő egyszerűen nem tudja félre rakni a versenyszellemét.

Van egy mondás, miszerint nem felnövünk, hanem megtanulunk viselkedni.

Én szerencsére megtapasztaltam mi a barátság, vége lett, de azóta is hiányzik ez az érzés, és félek soha nem éreztem már újra ezt a közelséget.

2012. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak...Az embernek nagyon nehéz ellazulnia, önmagát adnia, így ha szeretnek is, nem az igazi énedet szeretik.

Csak hogy van valami:A viselkedésed nem azonosítható a személyiségeddel.Teljesen természetes, hogy máshogyan viselkedsz minden emberrel, ez mind te magad vagy, a személyiséged részei.

Én speciel olyan emberek között tudok ellazulni, megmutatni a legmélyebb énemet, akikről tudom és érzem, hogy megértik azt és érdekli is őket.Ritka az ilyen ember, főleg ha te is mély lelki világgal rendelkezel.Sokan csak felületes dolgokkal foglalkoznak.

Nekem az segített, hogy elkezdtem az érdeklődési köreimben aktívan tevékenykedni, így találtam hasonló gondolkodású embereket.

Minden a gondolataiddal dől el.Én eldöntöttem, hogy nem fogok görcsölni senki társaságában sem és mindig őszinte leszek (tehát nem csak az igazat mondom, hanem az érzéseimet is kifejezem).

20/L

2012. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!