Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van esélyem az újra kezdésre?

Van esélyem az újra kezdésre?

Figyelt kérdés

9 hónapja (tavaly decemberben) mentem új suliba, mert nem vtak barátaim az előző suliban. Az új suliban se lettek. Most leszek 12-es. 8 hónap és érettségi, de még életemben nem volt egyetlen egy barátom se, nem volt még bnőm se, az ismerőseimnek meg már éves kapcsolatokon vannak túl vagy benne. IQ-m 0. Nem nagyon van az emberekkel közös témám. Elég buta is vagyok. Érettségi után nem tudom mi lesz, mert nem vagyok vmi túl jó tanuló (2-es, 3-as), nem tudom van-e esélyem akár egy lepukkant fősulira is. Egyáltalán nagyon elképzelésem sincsen mi lehetnék. A lehetőségek is korlátozottak, külföldre biztos nem mehetek, mert rossz nagyon a nyelv tudásom, azt se tudom hogyan érettségizek le belőle. Ezért a 8 hónapért már nem érdemes barátkozni a suliban, mert azok már nem lennének vmi tartós kapcsolatok. Viszont nem tudom, hogy lesz-e vha lehetőségem barátkozni. A felnőtt lét már más, mint a gyerek és a kamasz kor, a dolgozó embereknél minden másképp megy és neten olyanokat olvastam, hogy aki felnőtt korban kezd el barátkozni annak nagyon nehéz, sőt lehetetlen barátokat találnia. Félek, hogy nekem az a sors jutott, hogy egyedül kell leélnem az életemet. Ez miatt nagyon sokat vagyok rossz kedvű és elképzelésem sincs, hogy 1x ebből kifogok e lábalni és ez nagyon rossz. Nagyon sokszor megkérdezem magamtól, hogy mi értelme az életemnek. El fog ez múlni és lesz lehetőségem újra kezdeni? :(


17/F



2012. aug. 16. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy te buta. Ha buta lenél, akkor bután is írnál és én ezt nem látom a soraidban. Ne becsüld már le ennyire magad, inkább minden erőddel arra koncentrálj,hogy jól érettségizz le és felvegyenek főiskolára.
2012. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A többiek mind azt mondják, hogy buta vagyok :(
2012. aug. 16. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elejét olvasva arra gondoltam, hogy ilyen kitűnő tanuló vagy és sokat olvasol és tanulsz. Nem mondom hogy hülye vagy. Csak a kettes-hármas tanulóknál nem jellemző hogy ne legyenek barátjai. Általában az ilyen tanulók szoktak lent iszogatni, kocsmázni, csajozni.

Felnőttkorban is tartó barátságok inkább főiskolás korszakban kezdődnek szerintem. Szedd össze 8 hónap alatt magad. Hétvégén sem jársz el sehová?

2012. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az osztály kitűnő tanulóinak sok barátjuk van. Nem szoktam kocsmázni, se bulizni az nem az én világom. Nem iszok alkoholt sem és ez az egy dolog amire talán még büszke vagyok magamban. Jah, meg a nevemre, de minden mást utálok magamban. Így a nyáron se jártam el sehova, mert nincsen kivel. Egy lány mindig ígérgeti, hogy találkozunk, de 3x fújta le, így már vissza se írok Neki Facebookon, mert a netes kapcsolatokból meg már elegem van.
2012. aug. 16. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem szoktam kocsmázni, se bulizni az nem az én világom."

Mit szoktál csinálni? Mi az ami érdekel?

Legyél kicsit nyitottabb az emberek felé.

2012. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon én se tudom :(
2012. aug. 16. 22:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanév közben mit csináltál délutánonként?

Nyáron? Csak van ami érdekel:)

Az előző suliba próbáltál valakivel ismerkedni?Vagy vártad hátha odamennek hozzád? Keress közös témát a mostani osztálytársaiddal. Ők hétvégén járnak bulizni vagy kocsmázni?

Ha nem használod ki az ilyen lehetőségeket, később csak bánni fogod.

2012. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedből sugárzik saját magad alulértékelése, ami megbénít egyúttal téged és inkább csak beteljesíti mindazt, amit leírtál.


Egész egyszerűen ne így gondolkozz! Ne tekintsd magad butának! A tanulmányi eredményeid lehetnek jobbak, ha odateszed magad! Miért hiszed, hogy nem lehetnének jobbak? A barátok pedig? Ha egy vidám, derűs kisugárzásod van, sokkal könnyebben szerzel! Tapasztalatból mondom! Ne félj közvetlen lenni,! Ne sajnáltasd magad és ne sértődgess meg! Mert ezekkel csak taszítóvá válsz mások szemében! (Ez is tapasztalat.) Több önbizalmad legyen, és akkor majd az teljesíti be önmagát!!


"Félek, hogy nekem az a sors jutott, hogy egyedül kell leélnem az életemet."


Ez mindenképpen kizárt. Mindenképpen fogsz találni barátokat, és nagy valószínűséggel párt is magadnak. Ha megfogadod, amiket fent leírtam, akkor pedig sokat!

2012. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyet értek az előző válaszolókkal. Ne becsüld le magad. Nincs olyan ember, aki mindenben rossz lenne. Biztos van valami, amiben jó vagy és szereted.

Különben én is azt hittem, hogy kitűnő tanuló vagy, hiszen ők szoktak egyedül ülni az osztályban és állandóan tanulni a szünetben.

Amúgy hidd el, hogy az osztálytársaim kedvesek, de a nyáron egyátalán nem találkoztam egyikükkel sem. Nekem sincs olyan jóóó barátom, barátnőm.

De szerintem ez nem is baj, mert én szeretek a családommal lenni, imádom a kutyámat. Ez kicsit furán hangzik, de én is egész nyáron otthon ülök, amíg a testvérem majdnem minden nap találkozik a barátaival.

Én sem szeretem magam, ahogy te sem magad, de akkor sem szabad ilyeneket írogatni, és leszólni magadat. Biztos sok jó tulajdonságod van, kedves vagy stb.

Én is most fogok érettségizni, szóval ha szeretnéd majd tanulhatnánk együtt itt neten.?

Bízz önmagadban, és jól fog sikerülni az érettségi, és fel is fognak venni az egyetemre vagy főiskolára.

17/L

2012. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!