Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megfigyeltem, hogy bizonyos...

Megfigyeltem, hogy bizonyos helyzetekben nagyképű vagyok. Ellenszer?

Figyelt kérdés
Rendszerint két állapotom van, amelyek úgy félévente váltják egymást. Az egyik a depresszió, ilyenkor nagyon sokat gondolkodom mindenféle (komoly) dolgokon és kerülöm a társaságot. A másik amikor viszonylag minden egyenesben van, és ilyenkor hajlamos vagyok elbízni magam, nagy mellényű vagyok és számos alkalommal kerülök kellemetlen helyzetbe emiatt. Próbálom visszafogni magam, de nem mindig sikerül. Meg kellene találnom az aranyközép utat a két jellemző állapotom között. Ötletek?
2012. aug. 18. 20:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha még fiatal vagy, akkor ez normális.. szerintem egy embernek általában 20-25 évesen áll be a "gondolkodása", élete. Nyugodj meg, ez normális. Ha úgy érzed, tovább erősödik ez az érzeted, akkor menj el pszichológushoz. Komolyan! Ez egy teljesen normális dolog.. sokat segít hidd el :)
2012. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Name Nemá ***** válasza:

bipoláris viselkedés zavarod van, vagy még nincs személyiséged:

[link]

2012. aug. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

na jó írok valami értelmes választ


1.nem korfüggő

2.az érzelem nem betegség


egyszerűen önkontrollt kell tanulnod, pl ismételt gyakorlatokkal sokat tudsz ez ellen tenni. meditáció, vagy csendes elmélkedés közben magadnak mondogatsz dolgokat, vagy olyan kultúrák után érdeklődj, amiben van tisztelet, pl egy japán harcművészet megtanítana rá, vagy nézz olyan filmeket, amik 20-30 évesek, hallgass vallásos/intellektuális rap szövegeket, olvass bibliát, vagy koránt, ezek mind olyan dolgok amik talán beivódnak a tudatalattitba, és változtatnak a hozzáállásodon.


sajnos manapság nyugaton nem divat a szerénység, tisztelet, és nincs kultúrája

ha megírod a zenei ízlésed, talán tudok keresni olyan előadókat, akik ilyen témákkal foglalkoznak, csak angol tudás kell hozzá

2012. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Általában MR2-t hallgatok, mert ott (többnyire) nem adják le azt a sok szennyt amit a többi média játszik. Mikor egyedül vagyok (szerintem) soha nem mutatkozik ez a nagyképű énem, csak mikor társaságban vagyok. De az is nagyban befolyásolja viselkedésem, hogy kikkel vagyok.

Azt is megfigyeltem, hogy eléggé tud zavarni, hogyha valaki aki mondjuk osztálytársam olyasmiben ér el nagyobb eredményt amiben én tudom, hogy jó vagyok.

Valami nincs rendben velem és ezen szeretnék változtatni. A harcművészetre én is gondoltam, csak nem tudom hogy kezdjek neki.

17/F

2012. aug. 22. 14:29
 5/14 anonim ***** válasza:

a rádiók pont nem tartoznak azon helyek közé, ahol tartalommal bíró zenét adnak :) ha stílusokat mondasz, talán könnyebb lesz. de ha ez valami diszkós pop téma, akkor megint nem tudok segíteni, legfeljebb mutatok párat, és kiválasztod ami tetszik. és igényel angol tudást is, magyarban nem ismerek egyetlen olyan zenekart sem, aki valamire való lenne ebben a témában.


a harcművészet kisebb befektetést igényel, egyszerűen keresel ilyen tanfolyamot a közeledben, de ha nincs rá pénzed akkor előbb próbálkozz a tai chi vel, ami viszonylag megtanulhaó akár videóról is, hiszen komoly sérülés nem érhető el vele

2012. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Középfokú komplex angol nyelvvizsgával rendelkezem, szóval nem lesz gond az angol szövegek megértése :)


Néhány előadó/zene amiket kedvelek:

JJ - My life, Titiyo - Come Along With Me, Dark Horses - Radio, Arctic Monkeys - R U Mine, Neo - Serial Killer + Change + Failure, Teach me,

2012. aug. 24. 10:18
 7/14 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldtem az előzőt :( Folytatás...

Rebecca Ferguson - Glitter Gold, Brains - Blazing, Kavinsky - Night Call, Chromatics - Hands In The Dark, Gentlemen Drivers - Homecoming + 2042 LA Dreams + Too fake, Le Tigre - Deceptacon, Ludovico Einaudi - Primavera, Antiserum & Ill-Esha - Lighting, Authentic Israel - Hava Nagila, Awolnation - Sail, Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy, Deadmau5 - Ghosts 'n Stuff, Faith No More - Midlife Crisis, Feint - Laurence, Hugo - 99 Problems, Ivan & The Parazol - In Air, Nero - Reaching Out, Punnany Massiftól minden, The Glich Mob-tól minden, Wolfmother - Joker And The Thief, The XX-től minden, Ákostól minden, SLDGHMR - Catch Fire, Anima Sound System - Swich Me On, Szabó Balázs Band-től minden, Parov Stelartól minden, Yonderboitól minden, Digitalism-tól minden, Kowalsky meg a Vega - Ennyi csak, C418 - Living Mice, Woodkid - Iron, Two Door Cinema Club - I Can Talk... és a többi...


Top 3:

1. Vitaliy Zavadskyy - Mens Mentis Novus

2. The Amplifetes - Blinded By The Moonlight

3. I Am This - Sea of Something


Egyébként a Tai Chi jónak és elérhetőnek is hangzik, szóval belekezdek. Köszi :)

2012. aug. 24. 10:33
 8/14 anonim ***** válasza:

egyszerűbb lett volna stílusokat írni. ahogy nézem inkább ilyen indie fajta meg pop, jazzes. bocs de ezek eléggé semmilyen zenék, nincs spirituális tartalmuk. mármint most a zenei minőséget meg alkotói tehetséget hagyjuk, a tartalomról beszélek, hallgathatod, csak ezek háttérzenék, nem olyanok, amik tartalommal rendelkeznek vagy hatással vannak rád, szellemileg/lelkileg fejlesztenek. megfigyeléseim szerint a zene hatással van az emberre, és ezek a fajta zenék pont nem ösztönzik az ember spirituális fejlődésre.


igaz nem néztem végig, csak főképp azokat amikből mindent szeretsz emg amit a legjobban. na nem biztos hogy a zenei ízlés tükrözi a lelket, és hogy nincs ezek közt 1-2 mélyebb, de ilyen területen nem ismerek olyan előadót, aki ebben az témában alkotna. a metál zenék inkább ilyenek, vagy a rap, valamennyire látom az is közel áll hozzád, de szerintem a metál nem. a lejobbat pont punk témában tudtam volna mondani, ott jellemző a szigorú eszmei szabály, de a rapben is benne van, sőt valahol a kettő találkozik is


linkelek pár előadót, max nem fog tetszeni, de ezekhez kell egy adag spirituális érdeklődés, ha úgy állsz neki hogy minden vallás hülyeség és nincs bennük semmi használható, meg a filozófia sem érdekel, akkor ezek teljesen haszontalanok lesznek. a punk hardcore cuccokat inkább kihagyom, pedig abban van az egyik legjelentősebb előadó


meditációs, tradicionális keleti zenék:

http://www.youtube.com/watch?v=lVeCx0bM7Xg&feature=related

iszlám rap:

http://www.youtube.com/watch?v=f5Uzc_G542E

ez soul-gospel féle(ebben a témában nem vagyok olyan jó, de egy erőszakellenes csoport:

[link]

elektromos new-age:

http://www.youtube.com/watch?v=jdBfdVD3Kno&feature=relmfu


általában érdemes próbálkozni a rapben, meg a punkhardcoreban mert ott központi elem a tisztelet, családi és baráti kapcsolatok. ez persze nem minden előadóra igaz.


megy úgy általában olvasni: biblia, korán, tripitaka, bushido, tao te king, bhagavad gita, Taisen Deshimaru: A zen és a harcművészetek


bár szerintem leginkább meg kellene találnod annak az okát, mi frusztrál ami irigységet kelt benned. lehet hogy valójában egy más területen lévő hiányosságod ellensúlyozod ezzel. önismeret és önmegfigyelés.

2012. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
,,Amikor viszonylag minden egyenesben van''-olyankor vissza kéne fognod magad és inkább ne azt érezd hogy most mekkora isten vagy hanem gondolj arra hogy fordulhat majd a kocka és a kellemetlen szituációkból még nagyobb bajod származhat,én is csináltam anno sok balhét amikor jól ment a bolt, de amikor nem is gondoltam rá visszacsapott minden hülyeségem de legalább tanultam belőle.
2012. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Name Nemá ***** válasza:
# 3/ as válaszadóval részben egyetértek, de a bibliát ne olvasd, szerintem kinőttél már a mesékből, a keleti filozófiai ágak/vallások használhatóbbak.
2012. szept. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!