Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tulajdonképpen mi az, hogy maszk?

Tulajdonképpen mi az, hogy maszk?

Figyelt kérdés

Filozófiai szempontból, "emberi maszk". Lehet csak én vagyok összezavarodva? sajnos(?), van egy nagyon elvont barátnőm, aki ilyen kis filozófus, kicsit érdekes személyiség, ahogy én is. Neki van egy olyan nárcisztikussága, és úgy tud kritizálni embereket, hogy az valami érdekes jelenség. na mind1.

Tulajdonképpen mi az, hogy "maszkot viselni"? Az embernek van egy olyan képessége, hogy "önszuggesztió", és emelett jó szándékú, jószívű ember, és annak mutatja magát, nem értem hogy mi az, hogy "maszk". Max. akkor nyer értelmet bennem, amikor valami s*ggfej, utál engem, de mégis kedvesnek mutatja magát.

vagy pl. ha valaki gyenge, érzékeny, ami a nehezére válik, és hátrányos az életében, és erősnek mutatja magát erőltetett módon, az is maszk, de akár azzá is válhat ha őszintén, érzelmileg is elismeri, hogy ez egy "jobb út" neki. Pl. én kb. így szoktam, amihez érzelmileg nem kötődöm, azt nem erőltetem.



2012. aug. 25. 16:35
 1/10 A kérdező kommentje:

aki nem érteni, emberi "álarcról" van szó, amit metaforikus jelentésben sokszor használnak.

a vége kicsit zavaros a léírásomnak, tulajdonképpen arról van szó, hogy vannak akik szívvel lélekkel, jó hozzáállással belátják, hogy van egy jobb út amit hűségesen odaadóan követ. Eleve nem értem most, hogy egyesek meglátása, hogy xy "eltakarja a valódi személyiségét", de mégis ki ő, hogy megmondja, hogy "ki" a valódi személyiséged? vagy hogy van ez? Mondhatnám úgy is, hogy nem "eltakarásként" néz ki egy viselkedés, hanem önfejlődés, jogos felnőtté válás ez.

2012. aug. 25. 16:45
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt szerintem elég nehéz elmondani.legalábbis így fekete-fehéren kijelenteni...


Azok pl. jó példák voltak amiket te írtál az "emberi maszkra", vagy "tulajdonságbeli maszkra", de vannak olyanok is akik csak egyszerűen változnak...a változás időszakában pedig a régi, vagy éppen új énjüket úgymond "maszkként" élik meg..mintha azok nem ők lennének..


Én mondjuk olyan típus vagyok, hogy eleinte akit nem ismerek, azzal nem beszélek sokat, olyan semmit mondó vagyok, amíg nem tudom, milyen az illető. Aztán később meg megnyílok és akkor mutatom ki az igazi énemet. Ezt persze nem direkt csinálom, mindig ilyen vagyok ösztönösen. Utólag mindenki azt mondja, hogy "én azt hittem te csöndes lány vagy és szerény, de valójában beszédes és kedves"...Szóval a külsősök számára nekem is lehet egy efféle "maszkom"

Legalábbis én így gondolom.:)

16/L

2012. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ez igaz. :). tulajdonképpen az amolyan individuális dolog, nem pedig, amit mások sóznak ránk kritikaként. rám még nem sózták. bár néha én is észreveszem embereken, akik csak jó útra térve megváltoztak. bár ezentúl nem fogom.

szerintem amit leírtál magadról az nem maszk, hanem egyszerűen óvatos vagy.

De amúgy sem kritizálom senkinek a maszkját, az az elvem, hogy az ember legyen bármilyen, csak jó legyen:)) mármint jó szándékú, tisztalelkű. és ezt megérzik.

Mostanában, ahogy a legjobb barátnőmmel is összevesztem, majd békülés után is eltávolodtunk, lett egy érdekes személyiségem:)) Nagyon magamba zárkóztam, bár hiszem, hogy megnyílok, de nagyíven letudom írni magam egy szóban, ami nem maszk, hanem igazán én vagyok : Művész, ennyi. és ez nekem elég. ez vagyok én. Elvagyok a saját dolgaimmal, elképzeléseimmel, ha valakivel beszélgetnék, akkor igyekszem ráhangolódni az illetőre, mert nagyon emberszerető vagyok, és megérteni azt az embert. akár szívesen "körbeszaglászok" masokat, mármint kifürkészem az ízlésüket, ilyesmi. néha furán érzem magam, amikor passzívabb egy illető, illetve közömbösebb, unalmasabb, ha csevelybe kezdenék, akkor szeretem igazán azt, ha ún. "színpadias", bár ezt művészi stílusban, ami én vagyok, a saját jó ízlésemhez kötve, amit kialakítottam. Van egy olyan megérzésem, mivel azzal a fent említett barátnömmel ritkán beszélünk(távol lakik) chat-en, nagy lelki társak, de látom, hogy belevan kötve valami "maszkos" állapotba, és nem tudom, hogy én is benne vagyok a pakliba? Bár ezt csak abból feltételezem, hogy ritkán beszélünk, ennyi. na mind1, a lényeg, hogy fura a lány, az utóbbi időben látszik, hogy nagyot változott, és nem tudom mi zajlik le benne, és mi baja.

2012. aug. 25. 16:58
 4/10 A kérdező kommentje:
zavaros lány, de mivel tudom, hogy nem sok olyant ismerek, mint ő: hát megfejtem unalmamban majd egyszer. És kitisztázom a fejét. Talán a fura személyiségében, amire maszként tekint, és amit régebb elfogadott és szeretett, attól retteg, hogy más elítéli. oké ez jogos lenne. De mindenkiben van ilyen. Senki sem tökéletes. Mindenkinek vannak olyan emberek akik nem értenek egyet vele. De mégis elfogadják, mert van önbizalma. ami annak az illető lánynak is volt. És vannak emberek, akik ismerik, és szeretik azért aki. és ezekre az emberekre "nem tekintünk emberként" sokszor idióta fejjel. Mintha valami Marsról szökött kripták lennének? Tehát a "jóságot" és "értéket" csak olyan emberek fogalmazhatják meg bennünk, akik nem ismernek, és nem fogadnak el? Talán.. egy részt megértem, másrészt nem. Én is így vagyok, adok a "külsők" véleményére, de nem fordulok el magamtól. talán túl spiláztam. nem tudom, hosszas fejtegetés után, szabadidőmben rájövök.
2012. aug. 25. 17:10
 5/10 A kérdező kommentje:
talán mégis értem. az ember magában érzi, és ezt az érzést valamilyen módon kivetíti. talán. és ha más emberek is megérzik rajta, akkor van neki mások szemében is "álarca"
2012. aug. 25. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nevezhetjük akár szimplán óvatosságnak is. Bár tényleg nem direkt vagyok ilyen.Alapjába véve én is emberszerető vagyok és ezért is furcsa nekem ez az óvatosság.na mind1.

Akkor nem csak én szeretek másokat "elemezgetni"...valahogy ez engem le tud kötni..mindenkit jellemezni tudnék, talán még magára is ismerne az illető..

Általában minden emberrel szót tudok érteni, eddig 1 emberre mondhatom azt, hogy őt tényleg nem tartom kellemes társalgó partnernek...mert míg én mondok neki egy témával kapcsolatban 2 mondatot ő azt 1 szóval lezárja..és csöndben van végig


Hát azt valószínűleg neki kéne elmondania mi a gond..mármint sokszor még ha szinte mindig együtt is vagyunk az illetővel, van hogy olyan dolgok miatt változik meg, amit le sem tudunk szűrni..


Egyik bnőm pl. azért volt nagyon ideges mert kiderült, hogy rákra való hajlama van..és ez miatt befordult..

2012. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szerintem akármi is van, nem kell negatívként felfogni:) attól, hogy szereted az embereket, még lehetsz óvatos, sokakan szeretik, ha egy ember nem olyan egyből rád akaszkodó:D

Szerintem rák nem jellemző itt:)) Csak valami kemény önkritika és gyökeres változás:)) amit fent leírtam. Amúgy magamba tekintve én is érzek valami negatívat magamban. Régebb lehet tisztán és tökéletesen őszintébb voltam. vagyis éreztem, hogy tudom mit mondok. most meg úgy én is firtatgatom magam, hogy ez nem jó, ez jó, meg nem tudom, zavaros. bár ennek ő is hibása, mert jogosan viszonyulok így ha látom, hogy passzívabb. ez csak egészséges önértékelésre vall, vagyis ha idiotán megszállott egoista lennék, és nem figyelnék más ember viszonyulására, szerintem az se lenne korrekt

2012. aug. 25. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltam, vagyis reméltem, hogy nem rák az oka:)

Hát igen..attól is változhat gyökeresen az ember sajnos...Nekem is volt egy időszakom amikor a túlzott önkritika miatt rám sem lehetett ismerni...:))

Jó, hogy neki van egy ilyen barátnője...még ha el is utasítja..látszik,hogy komolyan érdekel a sorsa:)

2012. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

érdekelhet is:-? eddig ő az egyetlen olyan ember akiben önmagam látom:)) bár most elgondolkodtat, a mostani személyisége fura, már nem igazán látom magam benne, inkább "külső" látómezőmbe tért:)) jó, ezt nem elemezgetem.

de szeretem, mert elvont, művészi gondolkodású, ami egy különleges adottság, nem egy hazugság, vagy egy önvigasztalás, és talán ő így hiszi:)) bár ebben is hasonlítunk, mert volt mikor én is annyira fürkésztem magam, hogy belekötöttem a művészi vénámba, aztán elfogadtam: a világban mindenre szükség, és igény van és nem kell olyanok legyünk mint más, mert mindenkinek meg van a maga "láncszeme" amit be kell tölteni-e:)

2012. aug. 25. 18:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Bár úgy gondolom, csak ő az a "gyanúsitott" amit másokra kivetít. nem rossz indulatból, csak hát, szerintem én már olyan emberibb állapotba tértem. pont én vagyok aki elfogadja önmagát, és nem agyal ilyen dolgokon, és ő meg aki sínylődik:-?? bár bizonytalan, megint az ön szemszögéből "miért mondanám meg, hogy ki ő" ahogy fent leírtam. a lényeg, hogy látom a pozitívat, és az erényt magamban, és nem számítanak a bizonytalan kifogásai. bár attól még kiderítem. és valahogy tudatom vele.
2012. aug. 25. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!