Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi ennek a pszihológiai...

Valaki a tömegből kérdése:

Mi ennek a pszihológiai magyarázata?

Figyelt kérdés
Egyszerűen imádom a maszkokat, készíteni, viselni a látványukat azt a tényt hogy elfedik az arcom és egy más emberré tetszenek. A kedvenc zeném a Slipknot, azt hiszem nem is kell mondanom miért. A tulajdonomban 4 saját magam által készített egyedi darab van. Miért szeretem őket ennyire, mit jelent ez?

2012. júl. 12. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én szeretem a porcelán babákat.

Annak mi a magyarázata?

2012. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van vmi hobbija. Megkérdezhetem hány éves vagy?
2012. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
18
2012. júl. 12. 21:03
 4/23 anonim ***** válasza:
Hát erre nehéz így válaszolni. Jó lenne tudni, ez mióta áll fent nálad, mi váltotta ki, mért tetszett meg?
2012. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Hát szerintem ez több mint egy hobbi, mivel említi, hogy imádja azt a tényt, hogy elfedi az arcát, és egy "más emberré tetszenek" (ezt bevallom nem értem... Más emberré tesznek?)

Ha úgy van ahogy gondolom, akkor nem vagy magaddal megelégedve, az meg, hogy milyen zenét hallgatsz nagyon sok mindentől függ, vagy én vagyok a kivétel :PP Az, hogy készíted is, az tud lenni egy hobbi, rajz tanárom is szeret maszkot készíteni, de a hordásra már nem tért ki :D Meg vagy elégedve magaddal? ÉN Látok ebbe többet? XDD

F/16

2012. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Te vagy a vasálarcos, akit előző életében ilyen sorsra ítéltek.
2012. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez az állapot kb 2,3 éve áll fenn és kábé folyamatos jelleggel tehát az érdeklődés az évek során nem csökkent. Hogy meg vagyok-e elégedve magammal? Nemtudom ha a külsőmre gondolsz nem igazán érdekel hogy nézek ki. Ha a belső tulajdonságaimra az a hangulatomtól függ van hogy tökéletesen megfelelek önmagamnak, de van hogy személyiség szeretnék lenni. Szerintem ez még normális.
2012. júl. 12. 21:14
 8/23 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen imádom a maszkokat, készíteni, viselni a látványukat azt a tényt hogy elfedik az arcom és egy más emberré tetszenek."


Ez pszichológiailag csak akkor jelentékeny dolog ha maszk nélkül nem érzed magad olyan jól mint maszkban. Ez esetben valószínűleg egy a múltban a te személyedet ért (akár fizikai akár lelki) támadás állhat, pl. egy közösségben (pl. iskolában) megbélyegeztek, kiközösítettek. Te pedig nem voltál megbékélve önmagaddal, nem szeretted önmagadat mivel a környezeted se volt megbékülve veled. Ezért aztán sokszor azt kívántad bárcsak másvalaki lehetnél (amit aztán így valósítottál meg). Tudat alatt még ma is szívesen elbújsz mások elől, nem mered megmutatni az igazi arcod mert félsz az újabb atrocitásoktól.

2012. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem találtad meg önmagadat és ez a különféle maszkokban nyilvánul meg, mert mindegyik más típust tükröz.
2012. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én is szeretem valamiért a maszkokat..nem magamon és nem mindegy hogy milyet..

CSAK a fekete símaszkokat szeretem..nem magamon, máson..filmben..amikor csak a szemét látom és szeme árulja el, hogy mit érez éppen..ha dühös ha boldog stb...


Ha leszedi, akkor számomra az olyan illúzió romboló:D


16/L

2012. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!