Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik a jobb, ha majdnem...

Melyik a jobb, ha majdnem mindenért megküzdesz az életben, vagy ha mindent a feneked alá raknak?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Első
2012. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért gondolod így ? :)
2012. aug. 26. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert akkor lesz élettapasztalatod. Ha a segged alá raknak mindent, akkor ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy valamiért már küzdened is kell, nagyon-nagy bajban leszel.
2012. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi én is így gondolom :)
2012. aug. 26. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából én a kettő közé szeretnék kerülni. Mert kell megdolgozni dolgokért, ez az élet egyik alapja, de ha néha-néha alám tolnának dolgokat, amiknek hasznát veszem, akkor azért nem lenne kifogásom. Csak megfelelő arányokkal kell, hogy legyenek.


Ha ez nem választható, inkább a küzdelem, hisz ehhez szoktam hozzá, ebben élek, ettől vagyok, aki.

2012. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
inkább az 1.t mondanám, de csak abban az esetben ha nem lesz tőle tök megkeseredett az illető.
2012. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kettő közül egyértelműen az elsőt. Minél keményebben dolgozol meg valamiért, annál értékesebb lesz az számodra, és noha lehet, hogy nem lesz meg mindened, de azzal elégedett leszel. Ugyanakkor ha mindent megkaphatsz amit akarsz, és a kisujjadat sem kell érte megmozdítani, hiába lesz meg mindened, azok számodra értéktelenek lesznek, és nem okoznak neked igazi örömet.


Szóval igen, az ember azt értékeli, amiért megdolgozik.

2012. aug. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját tapasztalatomból azt gondolom, hogy mind a kettőből jó, ha van valamennyi. Vagyis az is nagyon jót tesz az ember általános lelki állapotának és kiegyensúlyozottságának, ha van amit a "feneke alá tolnak", - viszont ahhoz, hogy mindennap motiváljon és boldoggá tegyen valami, ahhoz az kell, hogy olyan is legyen, amiért keményen megküzdesz.


Saját példám: anyukám nagyon jó anyagi helyzetben nevelt egyedül, és 18 koromig az égvilágon mindent megadott, amire szükségem volt. Emiatt elég kiegyensúlyozott voltam mindig is, mert tudtam, hogy bármi problémám van, anyukám mindig segít, és van egy biztos háttér mögöttem.


Viszont 19 éves koromtól elkezdtem egy húzós egyetemre járni, valamint egy másik szakmát is elkezdtem tanulni, és több éves próbálkozás és kudarcok után elindítottam a saját vállalkozásomat, és NINCS ANNÁL FELEMELŐBB érzés, mint amikor a küzdelmedet siker koronázza! Egyszerűen olyan érzés, mint valami drog, és elképesztő önbizalmat, boldogságot, motivációt ad a mindennapokhoz. Ezt nem tudja megadni az, ha valakinek mindent a feneke alá tolnak.

2012. szept. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Robiufs válasza:

Nagyon egyet értek az előttem szólóval, köszönöm a történetet is! Szívesen bemutatnám azoknak, akik azt hiszik, hogy majd valaki megoldja helyettük a dolgaikat.

Azon kell keményen dolgozni, hogy élérd azt, hogy valaki, vagy valakik alád tolják azt, amit szeretnél! :-))

2012. szept. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az elsö.Amit magad érsz el az életben ,jobban tudod értékelni és vigyázni rá.
2012. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!