Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális a kamaszkorban?...

Ez normális a kamaszkorban? Vagy nincs nagyon köze hozzá? Mit tegyek, normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Álmodozó típus vagyok. Szeretek mindig, szinte állandóan szomorú történetekre gondolni. Amiben sok a fájdalom, a betegség, a rossz sors, a szenvedés. Írok is egy könyvet ami egy kisfiú és családja életéről szól. És nem sorban írom (hisz sorozat), hanem egy könyvön belül, egy ilyen szenvedéssel teli, szomorú történetet, amiben sokat sírnak, elhanyagolják a fiukat a szülők, de aztán minden rendbe fog jönni, de valahogy élvezem az ilyeneket leírni, szavakba önteni.


Nem tudom miért van ez, de mindent megteszek azért, hogy át tudjam érezni annak a kisfiúnak a lelki gyötrődését, a fájdalmait, akár még magamnak is hajlandó vagyok fájdalmakat okozni, nagyon is erőset - de természetesen balesetmenteseket. Nem érfelvágásról és hasonlókról van szó.


Sokat gondolkozom ezen, a történeteken is. Magányos, visszahúzódó típus vagyok, nincs sok barátom, egyedül érzem magam, eléggé gyakran. Gondoltam már arra, hogy emiatt lehet. Voltam már sokszor depressziós, például kisebb koromban összeharapdáltam magam (de ez nem olyan rég is előfordult) ha ideges/dühös voltam. Ezt én nagyon betegesnek tartottam, a nővérem egyszer meglátott egy harapásnyomot a kezemen, és nagyon megrémült.


Ez beteges vagy esetleg nem normális, hogy ilyet/ilyeneket csinálok? Értem ezt nagyobb részben a kisfiús történetre?

A szüleimnek nem merem elmondani ezeket, mert félek attól, hogy mit fognak szólni.


Köszönöm előre is, hogy segítetek, és hálás lennék az érthető, nem túlbonyolított válaszokért!


Egy 12 éves Lány



2012. aug. 29. 00:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a könyvírás 12 évesen teljesen normális, minden kamaszkorú próbál könyvet írni.

A szándékos fájdalomokozás szerintem egyáltalán nem normális, én a helyedben beszélnék a szüleiddel.

2012. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De félek attól, hogy mit fognak szólni :(

Nem merem elmondani nekik, és nem is fogom! :((

2012. aug. 29. 00:56
 3/18 A kérdező kommentje:
És ha lehet kort és nemet is írjatok mellé, kíváncsi vagyok mennyi idős személyek válaszolnak.
2012. aug. 29. 00:57
 4/18 A kérdező kommentje:
És elnézést, elírtam, 13/L, bocsánat!
2012. aug. 29. 01:04
 5/18 anonim válasza:
43%
.
2012. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Attól függetlenül nem ártana elmondanod nekik. Egyébként mit jelent az, hogy fájdalmat okozol magadnak? Mégis hogy? Beütöd a fejed a falba vagy mi?

Egyékbént 21/F.

2012. aug. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nem úgy. ez eléggé elvont, tudjátok...

De tudtok segíteni nekem? :((

2012. aug. 29. 14:46
 8/18 Kuroyuki Hime ***** válasza:

Szerintem normális vagy...nincsen semmi bajod.

Én is hasonlóképpen voltam... kb. 11 éves korom óta írok könyvet...most fejeztem be, és most vagyok 16. De el is kezdtem írni a folytatását...És igen, az enyémben is vannak ilyen szívszorongató részek...és persze fontos, hogy az ember beleélje magát a történetbe, különben nem tudná tökéletesen leírni bizonyos szereplők érzéseit.

Ha írsz egy történetet, akkor minden szereplő belőled születik meg. Ha minden szereplő szenved egy sort, az azt is jelenti, hogy lélekben valahol te is szenvedsz valamiért. Lehet, hogy nyitottabbnak kellene lenned, barátokat kéne szerezned, és elmenni valahová bulizni egyszer kétszer.. karaokézni, vagy ilyesmi... esetleg ottalvós buli is jó móka. Hátha ettől vidámabb lesz az életed :)

2012. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De ketten is mondták, hogy nem az, és most ettől félek :(

Biztos rendben vagyok?

2012. aug. 30. 23:18
 10/18 anonim ***** válasza:

istenem, mintha rólam írtál volna, mindent teljesen pontosan illik rám. Én is imádok történeteket írni, átézerni más szenvedését. Minden történetem végén meghal a főszereplő. Elég magányos vagyok és sokszor szomorú, de azért jól érzem magam. Én is azt hittem hogy beteges. De ezek szerint nem vagyok egyedül a világban. :))))

18/L

2012. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!