Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék művész?...

Hogyan lehetnék művész? (Valóban érdekes megfogalmazás, de kérlek olvassátok tovább! )

Figyelt kérdés

Kiskoromban is a rajzaim kitűntek. Vagy azért, mert olyan fantázia volt benne, ami a többiből hiányzott, vagy pedig, mert egy 4 évestől nem ezt várták. (Nem, nem fényezem magam).

Aztán rengeteget rajzoltam. Az volt az elsődleges hobbim. De úgy kmolyabban nem nagyon foglalkoztam vele. Majd az évek során egyre kevesebbet.

Aztán tavaly megint elkezdtem rajzolgatni. Egész jól sikerültek, aztán anyám mondta, hogy el kéne mennem egy jobbagyféltekés rajztanfolyamra. Ott születtek egész jó képek. :) De aztán megint nem nagyon rajzoltam, mert rengeteget kellett tanulnom.


Viszont, mostmár (akár a tanulás rovására is) el akarok indulni ezen a pályán! Van sok rajzkönyvem (mármint ilyen tanítgatós), meg van egy olyan, ami a festészettel foglalkozik). Ha ezeket megpróbálom végigcsinálni, lehet, hogy képes lennék komolyabb művekre is?


14/L


2012. aug. 29. 10:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Ú, ez lemaradt:

Szóval nem úgy akarok művész lenni, hogy ez legyen az életem. Hanem, hogy szépen tudjak rajzoln/festeni. Mert nekem az már művészet, ha valaki érdemben csinál valamit! :)

2012. aug. 29. 10:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék ilyen iskolába, mellette pluszban még külön órákra is és nyomatnám ész nélkül hogy még többet kihozzak magamból, mint amennyit hiszek hogy van bennem. Egyik volt osztálytársam 8. után ilyen középiskolába ment, majd ilyen egyetemre is és most sorra adja el a rajzait arcpirítóan sok pénzért plusz mivel van kézügyessége tetovál is szóval ő ebből keresi a kenyérre valót is. Grátiszként ugye imádja. Ezt kéne minden embernek: abból jön a pénze amit amúgy is szívesen csinál. Hajrá! Nyomassad! :D
2012. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs egyéb dolgod, mint gyakorolni. Ha van hozzá érzéked és rászánod az időt még könyvek nélkül is sokat fejlődhetsz. Pl én sose jártam zongoratanárhoz kottát is csak alig tudok olvasi, mégis hallás után egész sok darabot el tudok játszani (2 kézzel is). Szóval mindent bele, sok sikert.
2012. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az utolsóval értek egyet. ha valaki igazán szereti a művészetet és kreatív, akkor nem tanulja (másokat másol), hanem szeret kísérletezni, és mivel szereti csinálni, gyakorolja is.


gyakorlatilag a kérdés az, hogy megtudod e tartani a művészt magadban, vagy elprostituálódsz.

a művész jobb esetben nem mások pénzéért vagy elismeréséért csinálja amit csinál, hanem mert érzi a szabadságot, amiben kibontakozhat.


sajnos a legtöbb iskola csak lekorlátozza az igazi művészeket

2012. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Művész nem attól leszel, hogy szépen rajzolsz, festesz, énekelsz, színészkedsz, fotózol, zenélsz. Ha önmagadat, és az érzéseidet fejezed ki,abban, amiben jó vagy, onnan számítasz művésznek. Szerintem.
2015. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!