Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha producer szeretnék lenni...

Overdose0055 kérdése:

Ha producer szeretnék lenni ahhoz milyen iskolák kellenek, ill. milyen szakra érdemes menni gimiben?

Figyelt kérdés
én angol szakra gondoltam, de nem tudom hogy az jó e.
2012. aug. 29. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én gimibe járok és 2 nyelv kötelező, emelt angolt javaslok. A másik kérdésre nem tudok válaszolni.
2012. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Skydive válasza:
Olyan szak sehol nincs ahol producernek tanulnak az emberek. Maximum a projekt manager áll közel hozzá. Producer bárkiből lehet akinek megfelelő tapasztalata van egy bizonyos szórakoztatóipari ágazatban (film, mozi, tv, zene színház stb). Ha tervbe kerül egy bizonyos mű, akkor a tervező gérda vagy egyéb erre felhatalmazott személy kijelöli a producer személyt. Olyat választanak, akinek van tapasztalata pl műsorkészítésben, mert a producer feladata az adott mű elkészítésének lebonyolítása. Megszervezi, felügyeli a folyamatot. A vezető producer bárki lehet akinek elég pénze van ahhoz, hogy finanszírozzon egy művet. Mivel ő adja rá a pénzt, ő a főnök így ő dirigál, de ez inkább csak jelképes beosztás. Tulajdonképpen a producer a pénzt adja valamihez és a munkálatokat felügyeli. Ehhez azonban megfelelő szakmai háttér szükséges valamely ágazatban.
2012. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!