Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy görcsösen...

Miért van az, hogy görcsösen félek szinte mindentől?

Figyelt kérdés

Nincs önbizalmam. Egyszerűen félek beszélni másokkal, közben tudom, hogy semmi okom nem lenne félni. Tudom, hogy nem vagyok egy szerencsétlen, tudok én beszélgetni ha akarok, de a félésem miatt nem megy. Meg legutóbb a fogrvosnál voltam, ott is féltem, közben tudtam, hogy csak egy kis fogtömés lesz, ami nekem 1000x volt már. Néha még a sötétben is rám tör ez a félelem és nem tudom mitől félek. De ezek csak példák voltak. Sokkal többet is tudnék sorolni, de nem fogok ebből regényt írni...

Miért van ez és hogyan tudnám ezt "orvosolni"?

16/l


Jah, és kérlek ne csináljatok ebből viccet, így is elég szar nekem.



2012. aug. 31. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szoktad ezeket említeni valakinek esetleg? Olyannak persze, akivel nem félsz beszélni.


Orvosolni? Valahogy próbáld terelni a figyelmed. A beszélgetést pedig gyakorolni kell. :)

2012. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igyál meg egy sört vagy csak egy pohárral,de akkor is idd meg ha nem finom!
2012. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Nem tudtam senkinek sem említeni, mert ez nekem egészen eddig nem tűnt fel, csak az hogy félek. :S Nem lehet, hogy ez valami pszihés szorongás?
2012. aug. 31. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Jótanáccsal nem tudok neked szolgálni sajnos. Ja de. Moss többször fogat. Lehet azért nincs önbizalmad mert rohad a szád.
2012. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Egészen biztosan pszichés szorongás.Ha magad nem tudod legyőzni ,mindenképpen fordulj orvoshoz. Lehet, hogy pánikbetegség, amit ma már nagyon sikeresen tudnak kezelni.
2012. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Félsz beszélgetni másokkal, vagy egyszerűen csak unod őket, és semmi kedved hozzájuk? A kettő között van különbség.


Megoldás: főbe kéne lőni!

2012. szept. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

..szerintem írj regényt.


Aztán beszélgess emberekkel a regényedről

2012. szept. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ugyan ez a problémám..

Én úgy vagyok vele, hogy kezdődik a suli és hátha megváltozik. Amúgy nekem ez csak pár hónapja van, de nem tudom mitől. És ebből tényleg ne csináljatok viccet, mert ha valaki helyünkben lenne (a kérdezőében + az enyémben), akkor nem tartaná olyan viccesnek.

Kitartás 'kérdező', nem vagy egyedül! :)

15/L

2012. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem viccből mondtam! ha kirajzolja, kiírja magából objektivizálja (tárgyilagossá teszi) a félelmet. És emellett még stressz levezető.


1.A másik gondolj bele mi a legrosszabb ami történhet

2. Nézd meg mekkora az esély rá

3. barátkozz meg a legrosszabbal


Félsz, hogy bomba lesz a repülőgépen?

Vigyél föl te is egy bombát, mert az hogy két bomba van a gépen egymástól függetlenül, arra majdndem 1: 70 millióhoz az esély.

2012. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!