Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék tanórán a...

Hogyan tudnék tanórán a tanárra figyelni? 16/L

Figyelt kérdés

Holnaptól suli... És szükségem lenne tippekre, hogy az órán garantáltan a tanárra figyeljek, ne valami másra. Azt már tudom, hogy a telefonomat nem fogom bevinni órákra, hanem bennhagyom a szekrényemben, hogy ne azon játsszak vagy Internetezzek, és hogy ne nézzem percenként, hogy mikor lesz már vége az órának. Ezen kívül még mit vethetnék be, hogy sikerüljön koncentrálnom?

16/L


2012. szept. 2. 20:16
 1/2 2xSü ***** válasza:

Ne akarj túlságosan koncentrálni, mert lehet, hogy a tanár helyett a tanárra való figyelésre fogsz figyelni, és még lehet a végén örülsz is, hogy ennyire tudtál koncentrálni a tanárra, csak éppen egy mondatát nem tudod visszaadni. (A másik, hogy ez igen fárasztó is, a harmadik órán már nem tudnál koncentrálni.)


Kövesd a tanár gondolatmenetét. Elsősorban ne a tanárra koncentrálj, hanem arra, amit mond. Mintha egy barátod mesélne neked valamiről. Akár vitatkozz vele, vagy keress analógiákat, kapcsolódási pontokat. Nem szabad túlzásba vinni, de egy-egy szóvicc is segít néha főleg idegen szavak megjegyzésénél. Sőt az sem baj, ha esetleg kérdezel. Az interakció mindig segíti a figyelmet. (Ezért is kérdezget sok tanár tanítás közben.)


Ne csak hallgasd, hanem nézd is tanárt, illetve a táblát. Vedd észre, hogy mikor kalandozol el. Zárj ki minden zavaró tényezőt. A telefont is. Ha nem kell, akkor tedd el a tolltartót is. Ha nem kell írni, tedd le a tollat.


Bár az sem rossz koncentráció, ha a füleddel figyelsz, és közben rajzolgatsz. Nekem ez jött be.

2012. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ó édes Istenem adj nekem ilyen tanárt (ami az 1. válaszban van). Sok tanárnál a köszönésnél elvesztem :D Egyszerűen nem képes a tananyagot TANÍTANI, a könyvből meg én is el tudom olvasni, nem kell hozzá tanár. Amúgy én is rajzolok közben :)
2012. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!