Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy tömegközlek...

Miért van az, hogy tömegközlekedésen jobban tudok a tanulásra figyelni, mint egy csendes szobában?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, de újabban ezt vettem észre magamon, olyan, mint ha a szoba fojtogatna, és ha közlekedek, a gondolataim is szárnyalnak. :-)
2009. nov. 25. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerencsés adottság! :) Azért közben figyelj a cuccaidra is, nehogy könnyebbé váljon a táskád egy pénztárcányival.
2009. nov. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert a szobában lehet bezártságérzésed + mivel nincs zaj ami elterelné a figyelmedet, ezért nem is kell olyan nagyon koncentrálnod. A buszon meg annyi zaj van ami elterelheti a figyelmedet, hogy ahhoz hogy a könyvedre figyelj, az agyadnak sokkal jobban kell koncentrálnia, és így jobban rögzül is az anyag. Próbáld ki hogy leülsz egy parkban vagy akár a teraszon és közben zenét hallgatsz, észre fogod venni hogy így is jobban megy majd a tanulás.
2009. nov. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet h ingergazdag környezetben jobban tudsz tanulni mint az ingerszegényben.
2009. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok és még soha nem loptak tőlem. Van egy olyan tulajdonságom, hogy minden apró rezdülést észreveszek, így esélytelen, hogy a zsebem vagy a táskám mások által könnyebbé váljon az engedélyem nélkül. Olyan, mint ha lenne egy 3. szemem mindig ott, ahol kell. :-)

Lehet, hogy tényleg az, hogy az ingergazdag környezetre lenne igényem, egy budapesti panel 9. emeletén nőttem fel, 4 éves korom óta lakunk itt, hát ha még zaj is van, nem tudom pótolni, ami a szabad téren van.

Régen is sokat olvastam, akár séta közben is, nem zavart az se, ha mozog a jármű. Igazából most csak egy kis notebookról van szó, mert szakdolgozatot írok, és már rajta van minden szakanyagom, amiből dolgozok.

Lehet, hogy a cél érdekében teszek pár kört a BKV-n (bérletem végülis van), mert elakadtam az elmúlt időszakban, és most lendületet kaptam, hogy felfedeztem ezt, hogy mégis megy, csak más környezetre van szükségem. :-)

2009. nov. 26. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:

ennek megvan az oka, bizonyított, részletesen tanultuk is neurobiosz órán az ilyenkor végbemenő folyamatokat. hétköznapi nyelven leírva: ha az agyadat más ingerek is érik, nem csak a tanulás, akkor az egyes területek "figyelmét" elvonja az az adott dolog ( pl. a zaj ), és az a terület marad szabadon, amit használni akarsz tanulásra. (asszem:))


a világháború alatt kineveztek egy embert, hogy figyelje a radarokat. ahhoz, h nagyon oda tudjon figyelni, mindent kivittek a szobából, ami elterelhetné a figyelmét, csak a radar-képernyő maradt. jött az ellenség, és nem vette észre. természetesen nagyon megbüntették. ezt három emberrel is eljátszották, mire gyanakodni kezdtek, hogy valami nincs rendben, ekkor kezdtek az orvosok felfigyelni a jelenségre, és megállapították, hogy egy átlagos ember nem tud folyamatosan egy dologra koncentrálni fél óránál tovább. ezek után jöttek rá arra is, hogy ez az idő megnyújtható, ha zavaró körülmények (mint nálad a tömegközlekedés) között van az illető.


szóval továbbra is közlekedj :)

ha otthon maradsz a szobádban, akkor tegyél be zenét, ne túl hangosat és lehetőleg instrumentálisat, mert az ének szövege túlságosan elterelheti a figyelmed.

jó tanulást!:)

2009. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!