Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen normális válasz létezik...

Milyen normális válasz létezik a "Mi újság? " kérdésre?

Figyelt kérdés
Ennél jobban egy kérdést sem gyűlök jobban, pláne ha élőben teszik fel. Ha nem azt mondja rá az ember, hogy semmi különös (ami persze egyáltalán nem igaz), akkor el kellene kezdeni mesélni, hogy mennyi minden történt vele, mióta nem találkozott azzal a bizonyos illetővel, aki feltette ezt a remek kérdést? Az nem párbeszéd lenne :D
2012. szept. 4. 05:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2012. szept. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 X-atosz ***** válasza:
68%

Ezt a kérdést ugyanabba a kategóriába sorolom, mint a "Hogy vagy?"-ot. Ez tipikusan olyan, amire NINCS jó válasz. Afféle töltelékszöveg, ha az illetőnek nincs témája, de nem bírja a csöndet, zajt keltsen.

Legközelebb kérdezz vissza: Megfogalmaznád a kérdésed másképpen? Ezt pedig addig játszd, amíg ki nem bújik a szög a zsákból, azaz: vagy az derül ki, hogy pontosan mire kíváncsi, vagy éppen az, hogy egyáltalán nem kíváncsi rád. ;)

Nekem ez be szokott válni.

2012. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
100%

A témát már Karinthy is körbejárta:

[link]


„Egy nap groteszk ötletem támadt. Elhatároztam, hogy magára a kérdésre fogok felelni, ez még senkinek se jutott az eszébe. […]


- Hogylétem összetevője több eredőre bontható, melyeknek némelyike még gyermekkoromra vezethet vissza. Kedélyállapotom nyilván nemcsak a körülmények hatása alatt alakult ilyenné, hanem bizonyos diszpozíciók folytak be e hatások tompítására, illetőleg élénkítésére. Valószínűleg ennek tudható be, hogy ma oly rendkívüli benyomást gyakorolt rám nagyanyám halála, aki egy vasúti összeütközés alkalmával életét vesztette. Ezzel egyidejűleg arról is értesültem, hogy összes pénzemet elvesztettem a tőzsdén, most pedig alig egy fél órája közölte velem orvosom, hogy néhány nap múlva baloldali gutaütést kapok.


Barátom udvariasan végighallgatott, s többször résztvevően bólintott. Majd megrázta kezem, s barátságosan tette hozzá:


- Különben hogy vagy?


Különben? Különben nagyon jól vagyok.


Akik ezek után még érdeklődnek hogylétemről, azokat tisztelettel értesítem, hogy beléptem a Hogylétellenőrző Intézetbe, mely a sóhivatallal párhuzamosan működve állandóan figyeli a beiratkozott előfizető hogylétét egy tartozik és egy követel rovattal: egyikbe beírja a bajokat, a másikba az örömöket, amik percről perce érik az embert, és minden félórában leszámolja az eredményt: hogylétemet.”

2012. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Hogy mi újság? Hát, pl. Népszabadság, Blikk, Magyar Nemzet...
2012. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-Mi újság?

-Semmi. Veled?

-Semmi.

2012. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

'az utcán, oly szokottan,

ismételt hogy-vagy-okban. '

(kedvenc versem*-*)

2012. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!