Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális? Varázsvilágban...

Ez normális? Varázsvilágban akarok élni (pl: egy könyvben), és amikor a valóságos világra gondolok szomorú leszek, hogy az nem is létezik.

Figyelt kérdés
Lehet hogy elsőre baromi hülyén hangzik az egész. De amikor könyvet olvasok, annyira jó lenne ha tényleg ott lennék, és nem itt...nem szeretek itt élni. Mással volt már ilyen?
2011. dec. 12. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi rokonlelkek vagyunk szerintem:)
2011. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire normális.

De mivel a legújabb dalok amiket hallgatok a 90'es évekből valók, nem hallgatok egyáltalán rédiót és szökőévben egyszer nézek tévét, akkor is rosszul leszek...

Nem vagy egyedül :)


Amerre halad a világ, aki nem akar zombi lenni, jobb ha kis üvegbúrába burkolózik...

2011. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Normális.


Nekem pl. az Avatar világa jött be így, de nagyon.

(Aztán persze végiggondoltam, hogy nem lennék Na'viként sem senki, talán még a vadásszá "szentelésig" sem jutnék el.)


(Persze lehet, hogy nem normális, mert én sokak szerint nem vagyok az.)

2011. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amíg olvasom a könyvet addig én is abba a világba képzelem magam,mert az agyam ott van..De ha letettem a könyvet ,és nem olvasom tovább akkor a saját világomban élek amit szintén szeretek..

Vigyáz,hogy ez normális keretek között legyen,mert ha egy idő után nem tudsz különbséget tenni a való világ és a képzeleted között akkor könnyen a "bolondok" táborába kerülsz.

2011. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért olvasok ilyen jellegű könyveket!

Kicsit kiragad a mindennapok egyhanguságából, de vigyázni kell azzal, hogy ne vigyük túlzásba, mert tény, hogy ezek az elképzelt világok sokkal szebbek, jobbak, mint amit élünk, de mégis csak ez a szürkeség, amiben helyt kell állni.

Sajnos!

2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, mint te.
2011. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, az Avatar nekem is olyan volt hogy kijöttem a moziból, és minden olyan nyomasztó lett.

De örülök hogy tudjátok miről beszélek.

Én most az Eragonnal vagyok így. Most olvasom a negyedik, egyben utolsó részt és már most félek hogy vége lesz, de egész nap azt várom hogy haza jöjjek, és olvassak.

2011. dec. 12. 20:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ismerős... ez a viéág amiben most élünk se nem izgalmas, se nem jó..szal nemcsak h normális, de jogos is...
2011. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Sokféle könyvet olvastam, és megannyinak úgy megragadott a világa, hogy egyhuzamban kétszer olvastam el a könyvet, hogy újra élhessem.

És nem szégyenlem: volt, miután letettem egy könyvet, hogy majdnem elsírtam magam a gondolatra, hogy ismét jönnek a szörnyű, unalmas, szürke hétköznapok, és én egyedül vagyok ezzel a gondolattal, a nyomorúságos világban, a buta emberek között.

Engem leginkább az elvadult világok, fel nem fedezett helyek fognak meg. És szörnyű az a gondolat, hogy a mai világban mindent tudnak rólunk, mindent látnak. Nincs fedett rész a térképen. Minden kristály tiszta.

Na ragadj bele nagyon a képzelet világába, mert úgy jársz mint én, kezdek beleőrülni a világba, egyre kevésbé bírom elviselni a szürkeséget. Nem olyan jó dolog ilyen gondolattal járni-kelni.

Inkább tedd le pár hétre a könyveket, szerezz nagyon közeli barátokat, szervezz programokat, Kapcsolódj ki, és gondolj arra, hogy nincs másik világ. Én mindig szomorú lettem ettől, de hála a barátaimnak és a sok nevetésnek, megmentettek a mély depressziótól :)

Én már menthetetlen vagyok. Inkább tényleg hanyagold egy kicsit az olvasást, és töltsd olyan dolgokkal az időd, amik szorosan a földhöz kapcsolnak. Ne keress minden mögött megbúvó titokzatos dolgokat, hanem inkább próbálj meg élni.

2011. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez lehetséges, bár nem olyan egyszerű dolog, é smost nem a drogokra és hasonló dolgokra gondolok. Ha érdekel írj privátot és adok egy linket.
2011. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!