Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy amit...

Miért van az, hogy amit kitalálok este jó ötletnek tűnik, másnap viszont, amikor tettre kerül a sor butaságnak tartom?

Figyelt kérdés
Este elalvás előtt mindig nagyszerű ötleteim támadnak és izgatottan várom a holnapot, hogy véghezvigyem őket, mégis másnap, miután felébredek csak röhögök magamon, hogy milyen hülye vagyok, holott legbelül érzem, hogy meg kellene tenni. Mit tegyek, hogy kitartsak furcsa, de érdekes ötleteim mellett, mit tegyek, hogy ne féljek megvalósítani önmagam?

2012. szept. 12. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Csináld meg este.
2012. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dettó, ugyanez velem is. Estére teljesen átállok, amit napközben hülyeségnek tartok, azt este jó ötletnek és fordítva. Talán a sötéttől előjön a kreatívabb énem, sok jó ötletem támad, ilyenkor tudok tanulni, vagy alkotni valamit. Eközben a hétköznapi dolgokban viszont pesszimistább leszek.

Mostanában próbálom én is rászoktatni magam arra, hogyha valami jó ötletnek tűnik, akkor azt azonnal csináljam meg, ne halasszam el, mert akkor hülyeségnek fogom tartani. Néha, nem a hobbim, de szoktam írogatni novellákat, vagy hasonlókat. Ha éjfélkor jut eszembe, megírom éjfélkor, hiába kell másnap 6-kor felkelnem. Bár hozzáteszem, nekem nincs különösebb gondom az éjszakázással.

Ha olyasmi jut eszembe pl, hogy "megyek és megmondom neki, hogy bejön nekem xy, vagy elhívom valahová" azt viszont hanyagolom másnap. Ilyenkor inkább a nappali, realistább énemre hagyatkozok.

2012. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam lenni,főleg mikor este relaxálok a kádban,akkor nagyon jó ötleteim vannak,de másnap reggelre,vagy délre ez a lelkesedés elmúlik,vagy egyszerűen el is felejtem,hogy mi volt az a nagyon jó ötlet.Általában vagy felírom,hogy ha nagyon jó,vagy elnapolom,hogy majd később esetleg megcsinálom,ha minden összejön hozzá.
2012. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül. :S
2012. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet az oka ennek hogy ilyen sokan vagyunk így.
2012. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!