Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem ismerném magam? Nincs...

Nem ismerném magam? Nincs önbizalmam? Miért nincs szerencsém?

Figyelt kérdés
Szóval röviden és tömören és mindent beleértve nem értem a helyzetemet. Egyszerűen tehetetlenséget érzek már előre. Szerencsétlen vagyok és tudom előre...mint ha valaki írná a sorsomat és megállíthatatlanul elém tenné. Amikor van egy nyerős játék (sok történetem lenne, de ez a legmegfelelőbb példa!) , akkor a beküldésig bízok a szerencsében, utána mikor beküldöm egyből elszáll a bizalom és tudom, hogy nem most kell be küldeni és tudom, hogy úgysem fogok nyerni. Amikor valami még is sikerül eszembe jut, hogy ezután milyen rossz fog történni velem, mert most jó történt...Ráadásul a körülöttem élő emberek nem értenek meg...tisztára komolyodást próbálok mutatni feléjük, de ők tiszta h*lyék. A másik hül*e gyerek jobban vonza őket, pedig ők is szoktak néha komolyak lenni...Egyszerűen ki közösítve érzem magam, pedig nem viselkedek hü*yén és semmibe nem különbek tőlem és egyáltalán nem érzem jó magam a primitívek között. Tudjátok, kíváncsi lennék, hogy minden ember ugyanúgy érez vagy gondolkozik az őt körül vevő erők benyomásától függetlenül...tényleg érdekelne, hogy most én, miért is megyek abba az irányba, ahonnét próbálok menekülni és miért vonzódok tehetetlenül azokhoz az irányokhoz, amiket nem szeretnék átélni, amiket normálisan kellene kezelni...miért gondolok mindent át? Miért teszem fel ezt a kérdést, amit már párnappal ezelőtt megfontoltam, hogy soha nem fogom feltenni? Miért tudom, hogy a megvásárolt termékeket amikben a kódok szerepelnek és bármennyi legyen belőle, hiába veszem meg és küldöm be sosem fog utolérni a szerencse? És utána gyötör a gondolat, hogy ezt kur*ára tudtam előre és most itt vagyok, pont ahogy elképzeltem? És miért változik meg még is annak hatására hogy még sem akartam, még is fel tettem ide a kérdést ? Hogy kezeljem ezt a rohadtul nyomasztó helyzetet? U.i.: Miért tudom előre, hogy ide nagyon kevesen fognak írni? Lesz egy normális és lesznek majmok, akik okoskodnak? És tudom, hogy sokan nem értitek....mf!
2012. szept. 12. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az, az érzésem, kedves kérdező, hogy a sok miért-el igazából teljesen általános dolgokat próbálsz úgy meghatározni, mint ha azok valami túlvilági célt szentesítenének.

Szóval egyértelmű jelenségeket próbálsz bonyolítani!


Itt van a legjobb példa (de az összes miért kérdésedre is ez lesz a megoldás):

"Miért tudom előre, hogy ide nagyon kevesen fognak írni?

Lesz egy normális és lesznek majmok, akik okoskodnak"


Ha megvizsgálod a saját kérdéseidet akkor észreveheted, hogy olyan variánsokat írsz le, amik minden esetben előfordulnak a kategóriáikban, csak az arányaiban térnek el egymástól.


Nem kell ehhez különös-seb képesség, vagy tudás.


A mondataidban megfogalmaztad azt a két lehetséges halmazt ami előfordulhat "pró és kontra".

gyakorlatilag a sémiről írtál eddig!


"nyerek"/"veszítek",

"megértenek"/"nem értenek meg",

"bízok a szerencsében"/"elszáll a bizalom",

"Lesz egy normális"/"lesznek majmok".


"Miért tudom előre"

Nem tudsz előre semmit, csak számításba veszed a lehetőségeket!

És olyan formában tálalod, mint ha bele látnál a jövőbe.

Egyszerűen csak túlkomplikálod a hétköznapok lehetséges tényezőit, szóval semmi extra!


Maga a fő címre válaszolva:

valószínűleg nincs akkora élettapasztalatod hogy lásd, hogyan is működik az élet.

Hogy pl miért nem nyer az emberek nagy része a szerencsejátékokon.

És hogy az eddig feltett kérdéseid csak lehetséges variációk, amiket részben a környezet részben az alanya irányít.

A szerencsének több megfogalmazása van, de az is csak egy halmaz, egy lehetséges tényező halmaza, ami lehet jó vagy rossz esemény bekövetkezte.

2012. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!