Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érjem el, hogy önmagama...

Hogyan érjem el, hogy önmagamat tudjam adni, ne nagyon érdekeljen mások véleménye és legyen önbizalmam? (Leendő egyetemista)?

Figyelt kérdés
Holnap megyek beiratkozni és sajnos a fent felsoroltakkal szokott problémám lenni és kicsit izgulok,hogy be tudok-e majd illeszkedni. Amúgy egy eléggé határozott ember vagyok, de bizonyos helyzetekben(illetve közegben) azért sokszor elbátortalanodom. Tudnátok tanácsot adni? Esetleg van itt valaki hasonló helyzetben?
2012. szept. 2. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ilyen vagyok. Pedig elég karakán, magabiztos a stílusom/vagyok.

Mindenesetre eddigi tapasztalatok alapján nem lehet semmi gond (de ezt te is tudod), illetve mindenki ugyanannyira ismeri a másikat, mint te őket.

Sima emberek... az ismeretlenség pedig csak pár pillanatig tart... :)

Azért a válaszokat szívesen hallgatnám én is.

2012. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadra koncentrálj, hanem másokra! Tanulj meg figyelni az emberekre. Ne azzal foglalkozz, hogy ideges vagy, feszengsz, hanem a lényeggel. Hogy éppen mi van. Semmi más nem számít. Csakis az, ami éppen történik.

Ezáltal megnyugszol, és felismered, hogy nincs miért izgulni.

2012. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Második, adtam neked egy zöld kezet, köszönöm a kérdező nevében is! :)


Valóban, én is tapasztaltam, hogy legegyszerűbb nem rágódni, gondolkodni, sőt minél hamarabb le kell rendezni az ilyesmit (tehát cselekedetig eljutni, bármi legyen), és akkor biztosan nem agyalunk rajta. Ez a legegyszerűbb talán.

Sajnos engem is érdekel mások véleménye, de nagyon függ attól, és te is emlékezz rá, hogy nem mindegy ki mondja...

2012. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!