Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez elítélendő? Mert én ezt...

Ez elítélendő? Mert én ezt nagyon szeretném de már most kicsit szégyenlem magam miatta.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy még változni fog meg mondani fogjátok, hogy a korom miatt de én ezt szeretném.


Eddig nagyon úgy gondolkoztam, hogy mindenképpen Magyarországon akarok maradni de rájöttem, hogy ezzel csak a saját életemet tenném tönkre, itt nem lennék olyan boldog. Amerikába szeretnék menni, vendéglátós vagyok ezért állítólag jó munkákat találnék külföldön. Azt szeretném az élettől, hogy legyen férjem és gyereke(i)m. Igazából amióta az eszemet tudom azóta nagyon szeretem a katonákat (akartam is az lenni) és azt akarom, hogy a férjem is az legyen :D talán ez össze is fog jönni. El tudom képzelni magam egy ilyen környezetben, de mégis azt érzem, hogy rosszat tennék ezzel.

Mindig kiakadtam egy kicsit amikor ehhez hasonlókat hallottam meg amikor mindenki amerikával volt kiakadva de úgy érzem, hogy ott jobb az élet. Ha elmennék lenne egy kis bűntudatom amiért elhagynám Magyarországot, hiszen ide születtem és itt kéne lennem. El sem mentem, lehet, hogy ki sem jutok de már most rosszul érzem magam miatta. Miért?

16/L


2012. szept. 15. 23:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Alakíts úgy az életedet ahogy te szeretnéd! Ne engedd, hogy mások döntsenek helyetted, merj nagyot álmodni :)

Sok szerencsét! :)

2012. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még egyelőre úgysem mehetsz, szóval ráérsz ezen gondolkodni. Viszont ha idősebb leszel, akkor vendéglátósként nem lesz olyan nehéz kijutnod, vannak erre ún. gyakornoki programok, amik rendes munkát, az a céljuk, hogy külföldön szakmai gyakorlatot szerezz, de rendes fizetésért, nem ingyen. Elmész egy ilyen program keretében és kipróbálhatod, hogy milyen ott élni. Ez úgyis fix idejű, de ha tetszik, akkor szerintem meg tudod szervezni, hogy hosszabban is ottmaradhass, az a szabály, hogy ha felajánlanak számodra egy munkát, akkor kapsz vízumot, amivel dolgozhatsz. Szóval szerintem felesleges most azon szenvedned, hogy milyen dolog, hogy elmész, amíg nem próbáltad ki. Sokan nem érzik jól magukat külföldön, nem tudnak beilleszkedni, felszínesnek találják a barátságokat és inkább hazajönnek. Szóval ezt még ráérsz eldönteni később. Ha pedig jobban érzed majd ott magad, akkor elmúlik úgyis a lelkiismeret furdalásod, amit nem is értem miért éreznél, hiszen akárki akármit mond, a munkanélküliségi mutató és az államkassza is azt mutatja, hogy ennyi embert ez az ország nem tud eltartani. Szóval ha neked is jó, akkor nem teszel rosszat ezzel sem az országnak, sem másnak.
2012. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

lehet h azért érzed magad rosszul mert el akarod hagyni a családod,nem tudom.

nem biztos h ott jól éreznéd magad.lehet h jobbak a körülmények,viszont teljesen más az ottani kultúra,az emberek és nem biztos h tetszene neked.

(azért azt jegyezzük meg h az amcsik nagyon el vannak szállva maguktól és sokszor felületesek is.)

azt teszel amit akarsz,de szerintem ne akard elérni,azt a bizonyos amerikai álmot,mert lehet h nagyot csalódsz,volt már rá példa...

am minden országban van katona.


dönts ahogy jónak érzed,és tedd amit jónak látsz!sok szerencsét! ;)

2012. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. Lehet, hogy összejön, lehet, hogy nem. Nem élem bele magam meg lehet, hogy pár év múlva mást akarok. Tudom, hogy vannak utálatos amerikaiak (pl rokonaim és barátaik) de vannak közöttük egész jófejek :)
2012. szept. 15. 23:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm! :)
2012. szept. 15. 23:33
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem Amerika se jobb mint Magyarország,mert az amerikaiak szerintem hülyék és barbárok(tisztelet a kivételnek,mert biztos van ott is aki nem egy tanulatlan bunkó).

De a többség a mellét veri,hogy ő amerikai,de általános történelmi tényeket nem tudnak,mert nem egyetemes történelmet tanulnak.Arról nem is beszélve,hogy ez a katonásdi alapjában véve elítélendő,mert annyi az egész,hogy a sok bunkó elmegy valamelyik arab államba gyilkolászni az olajért és azt mondja,hogy küzd a szabadságáért miközben csak rohadt megszállók.

Na meg azt is vedd figyelembe,hogy ha katonához mész feleségül és behívják akkor lehet,hogy esetlegesen kéz vagy láb nélkül tér vissza mert egy akna vagy gránát letépi valamiét,vagy meghal és ha van x számú gyereked akkor nézhetsz nagyokat mert egyedül nevelheted őket.

Amúgy én is tervezem,hogy elmegyek az országból de én valamelyik északi országba szeretnék menni,mert sokkal civilizáltabbak ott az emberek mint idehaza és az életszínvonal is jóval magasabb.

21/F

2012. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

amig masoknak nem artasz szerintem addig felesleges a buntudat, ez a te eleted es ha te amerikaban akarsz elni akkor tegyel meg erte mindent. mindig lesz aki rosszat kivan majd vagy akinek nem tetszik amit csinalsz, de nem masok elik a te eleted, valamint te sem masoknak eled a sajatod.

meg fiatal vagy ugyhogy meg biztos nagyon meghatarozo szamodra a masok velemenye, de majd korral mulni fog ez. ne akarj mindig megerositest mindenben, vannak almaid, probald oket megvalositani.

fogsz hibakat elkovetni kozben, de azok a te hibaid lesznek es tanulni fogsz beloluk. ha masok velemenye szerint elsz akkor is fogsz hibazni es meg a vagyaidat se valositottad meg kozben.

en is amerikaban elek egyebkent es nem tervezek hazamenni. szerintem is jobb itt, szoval hajra :)

2012. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ne legyen bűntudatod, én is elmegyek innen amint lehet..
2012. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 23:51


Ezeket a baromságokat nem tudom honnan vetted. Voltál már valaha amerikában? Vagy csak a régi nyugatellenes propaganda maradványa beszél belőled, amit a médiában nyomnak? Természetesen amerikában is vannak buta emberek és vannak zsenik is. Kb ugyanolyan arányban, mint bárhol máshol. Lehet találni persze olyan videókat a youtube-on, ahol az illető nem hiszi el, hogy létezik olyan, hogy Magyarország, ja persze, felháborodunk ezen, de lehet találni a magyar szépségkiránynőről is videót, ami sokkal szánalmasabb. De azért fel tudnák sorolni jónéhány tehetséges amerikait, tudósokat, zenészeket...stb, és szerintem te is! Azt nem róhatod fel senkinek, hogy a középiskolában, általánosban mit tanul, elmész egy alföldi kis faluba, és megkérdezed az egyik cigánygyereket, hogy mikor volt a második világháború, nem fogja tudni. Amire lehetősége sincs valakinek, hogy megtanulja, és szüksége sem a saját életéhez, azt nem róhatod fel valakinek, hogy nem tudja, ettől még ugyanúgy meglehet a magához való esze! Csak úgy mondanám, hogy magyarországon nő az analfabétizmus jelenleg, ami amerikában azért nem jellemző (ott stagnál, és alacsonyabb, mint nálunk)!

Menj el egyszer dolgozni oda, tölts el két hónapot és meglátod, hogy az emberek ott is csak emberek, ugyanolyanok mint itt vagy máshol. Más kultúra, más szokások, más közoktatás, de az intelligenciát ezek a dolgok egyáltalán nem befolyásolják. Ha elmész egy másik országba élni, akkor pedig amúgysem várhatod el az ott élő emberektől, hogy ugyanazzal a kultúrális műveltséggel rendelkezzenek, mint te, mint ahogy jó esetben ők sem várják el tőled!


(Egyébként pedig, amit te egyetemes történelemnek nevezel az jórészt európai, legfeljebb olyan egyetemes részekre térnek ki, amik még európát érintették. Ázsiában nyilván egészen más történelmet tanulnak, de ettől még nem műveletlenebbek az emberek semmivel)

2012. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23:24-es vagyok. Tanulmányozd ezt az oldalt, biztonságosan és szervezetten kimehetsz dolgozni nyárra, hogy kipróbáld, hogy milyen ott élni. Persze szerintem csak 18 év felett...

[link]

2012. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!