Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "elítélendő" az, ha...

Miért "elítélendő" az, ha valaki fiatalon lesz nagymama?

Figyelt kérdés

Láttam itt egy kérdést,ahol a kérdezőt azért szólták meg,mert az anyja fiatalon lett nagymama. De miért gond ez? 20-25 évvel ezelőtt fiatalabb korban alapítottak családot az emberek és manapság sem olyan ritka az,hogy 20 éves kor körül lesz valaki anyuka.

Ha az én példámat vesszük: anyukám 19 évesen szült,és 25 vagyok és az első babámat várom,szóval anyu is fiatal nagymama lesz,amiben sem ő,sem én nem látok semmi kifogást.


2012. aug. 20. 15:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*Mármint kifogásolni valót
2012. aug. 20. 15:16
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Azt gondolom,hogy ez egy nagyon szomorú dolog... mármint,hogy az emberek elítélik egymást. Semmi kivetnivaló nincs abban,ha fiatalon szül valaki,HA megvan a háttere hozzá,és a kellő ereje,beállítottsága,hogy fel is nevelje a kisbabáját. Anyukám engem is 19 évesen szült,és mindenki lenézte,őt is,és a nagymamámat is. Én most 25 vagyok,ahogyan Te, de még nem tervezünk kisbabát a barátommal. Viszont nagyon elszomorító,hogy ezt látni mindenhol,hogy elítélnek ilyen miatt. Mindenki foglalkozzon a saját dolgával,ne a másik felett ítélkezzen...


Sok boldogságot Neked a kisbabával,és jó egészséget! :)

2012. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Semmi gond vele, az én anyám is fiatalon, 42 évesen lett nagymama. Bár az igaz, hogy nem tervezett baba volt bátyáméknál, de hát így alakult.
2012. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Csak kicsit rosszul esett amiket ott olvastam. Az a kérdés nem konkrétan erről szólt,csak a kérdező megemlítette és onnantól azon akadtak fenn a válaszadók. Lehet,hogy nem volt szimpatikus nekik a kérdező,de szerintem valakit ilyesmi miatt megszólni nem szép dolog. Kicsit magamra vettem,bár nem nekem szólt.

2012. aug. 20. 15:25
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Régebben más volt, hiszen akkor elvégezte a szakmunkást/szakközépet és megházasodott,gyerek stb.

De most egy szakközéppel sokra nem mész, ezért kell menni egyetemre, hogy legyen normális munka ezért a házasság, baba tolódik. Ez a kapitalizmus.

2012. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Első válaszoló vagyok, sajnos ez itt nagyon gyakori,hogy egymásnak esnek az emberek. Le kell tojni őket magasról, a neten bárki,bármikor és bármit leírhat. A lényeg az,hogy Te tudd,hogy az életedbe ez a baba belefér,és gondolom örültök is neki... nem azt kell elítélni szerintem,ha valaki fiatalon lesz anya és nagymama,ha megvan a háttere,hanem azokat a kamasz libákat,akik boldog-boldogtalannal lefekszenek,miközben tesznek a védekezésre szándékosan,és utána néznek ki a fejükből,ha pozitív a teszt... őket előbb kéne "megvetni" a butaságukért,mint azokat a nőket,akik esetleg "korán" szülnek. Egyébként is,mi a "korán"? A középkorban ha 16 évesen nem volt gyereked,vénasszonynak néztek... szerintem a 25 egy remek kor a szülésre... :D Még egyszer minden jót nektek,és ne vedd magadra mások hülyeségét! :D
2012. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam a kérdést. Azért azt hozzá kell tenni, hogy a kérdező eleve nekitámadt egy negyvenes nőnek, amiért lagzit tartott, tehát nem sikerült épp felkeltenie az emberek rokonszenvét. Kemény bírálattal, személyeskedéssel indított a negyvenes nőket illetően, ráadásul a saját családját is ő keverte bele azzal, hogy bezzeg az ő anyja ennyi idősen már nagymama volt. Egyikkel sincsen szerintem baj, mindenki élje úgy az életét, ahogy akarja, de azt meg kéne már tanulni, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. :)
2012. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha figyelmesen olvastad, láttad, hogy a kérdező alapból lenézte a nőt, aki 40 felett neki tetsző esküvői ruhát vesz fel, hisz az ő anyja már nagymama akkor. Erre jött a riposzt, hogy mert nála így van, nem az a normális, és ennyi erővel őt is le lehetne nézni.
2012. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen,elolvastam azt a kérdést,de az utolsó mondatoddal végül is azon a véleményen vagy,hogy valamilyen szempontból csak le lehet nézni valakit emiatt.
2012. aug. 20. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bármi miatt le lehet nézni bárkit. Csak ember kell hozzá.
2012. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!