Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírok normálisan kiállni...

Nem bírok normálisan kiállni magamért. Állandóan megalázó helyzetekbe kerülök és fogalmam sincs, hogy kezeljem őket. Hogy kezeljem őket?

Figyelt kérdés
Pl. van egy baráti társaság, és az egyik gyerek beszól valamit. És olyankor fogalmam sincs, hogy reagáljam le úgy, hogy ne én jöjjek ki vesztesen belőle. Mert ha nem teszek semmit, csak elengedem a fülem mellett, úgy érzem magam, mint egy szardarab. Vagy, mint akit kiheréltek. Érzem, hogy akkor most mindenki tudja, hogy engem lehet oltogatni. De ha felkapom a vizet, abból se jövök ki soha jól. Azzal elcseszem a hangulatot és megint én leszek a társaság fekete báránya és mindenki utálni fog. Elengánsan visszaoltani nem tudok. Megbocsátani sem. Ha van egy barátom, aki jó fej, de vannak hülye dolgai és sokszor cinikus és arrogáns, akkor csak az utóbbit jegyzem meg, és egy életre megutálom minden kis tüske miatt. Amiért társaságban, mások előtt szemétkedett velem.
2012. szept. 15. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Oltsd be te is, ha keménykedik álljál fel és ha kell basszál le neki egy eredményeset :D. Lehet hogy a bunyóból te kerülsz ki vesztesen, a többiek látják hogy te nem bírod az efféle poént :D. Ha a barátaid csinálják, beszéld meg velük hogy ez neked nem tetszik. :). És minden apróságon sem kell megsértődni, ha nem túl komoly nevess egyet te is :D
2012. szept. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Házibuliban nem fogok bunyózni, kivált, ha én vagyok a házigazda... a baj amúgy részben az, hogy nem tudom, mikor mennyire veendő komolyan. Én úgy gondolom, hogy jogos a kiakadásom, de amikor valaki gyökérkedik (a legutóbbi ilyen eset az volt, hogy egy barátom, akit amúgy bírok, fennhangon elkezdett engem utánozni), akkor egyszerűen nem látom, mi a jó megoldás. Mert azt is nagyon utálom, amikor dühbe gurulok és balhé lesz és egyszerűen meghal utána a hangulat. Hogy néz már ki, hogy van egy baráti társaság, az egyik nem tud normálisan viselkedni vagy nem bírja, ha nem ő van a középpontban és akkor összebalhéznak? És akkor onnantól kezdve kerülgetik egymást egy hat- vagy nyolcfős társaságban? Mert egyébként tudok én is kiabálni, csak az a baj, hogyha utat engedek a haragomnak, akkor úgy viselkedek, mint egy buldózer, durván, mint egy vadállat. Nagyon be tudok dühödni, amikor megalázva érzem magam, de legtöbbször visszafogom, mert katasztrofális eredménnyel járhat.
2012. szept. 16. 00:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

na ezért nincs nekem baráti társaságom..

figyi nemtom, nelégy olyan mint aki én vagyok, hanem próbálkozz, játszd le fejben a szitukat amik előjöhetnek, és képzeletben kezeld megfelelőlen, jó sokszor csináld ezt, aztán mikor előjön nem les zváratlan


am ez nem baráti társaság előre szólók

2012. szept. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Elengánsan visszaoltani nem tudok"

Ezt meg kell tanulnod, vagy egyedül maradsz. Ha leírsz pár szítut,írunk nem sértő de frappáns válaszokat! :)

2012. szept. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez a probléma. Igaz, nekem az önbizalmammal is gondok vannak, de én is, ha olyan szituba kerülök, mint amit írtál, akkor sajnos köpni-nyelni nem tudok. Inkább elengedem a fülem mellett, de idővel megint beszólnak, mert látják, hogy velem meg lehet tenni. Jó megoldás az lenne, ha valami keményet visszaszólna az ember, de sajnos nekem ez nem megy.
2012. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

""Elengánsan visszaoltani nem tudok"

Ezt meg kell tanulnod, vagy egyedül maradsz. Ha leírsz pár szítut,írunk nem sértő de frappáns válaszokat! :)"


Bocs, de ezzel semmire nem megyek, ugyanis írni én is tudok. Sőt, már 5 perccel utána is eszembe jut, mit kellett volna mondanom. A probléma az, hogy AKKOR és OTT nem jut semmi az eszembe.

2012. szept. 16. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam utánozni a legjobb haverjaimat, ők erre vagy visszaoltanak, vagy megütnek :D. De ha megalázóan oltanak be, akkor viszont igaza van előttem szólónak, az nem baráti társaság :D. Velem is az a baj hogy könnyen dühbe jövök, pchiológusnál is voltam vele egy ideig , nem nagyon használt, olyankor megpróbálok lenyugodni, 10-ig számolok :D ..
2012. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!