Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményük erről az...

Mi a véleményük erről az idősebb generáció képviselőinek?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam egy beszámolót. Arról szólt, hogy régen a gyerekeknek nem volt mobiljuk, bukósisak nélkül bicikliztek, sötétedésre kellett hazamenjenek, nem vitték őket pszihológushoz, ha valakivel összevesztek, ettek mosatlan gyümölcsöt, tízen ittak egy pohárból, és boldogak voltak. 14 éves fejemben felmerült egy kérdés zzel kapcsolatban. Elismerem, igaza volt a cikk írójának. Szemben ő (is) az a szülő, aki nem engedi a gyerekét mostatlan gyümölcsöt enni, sisak nélkül biciklizni, ő viszi a gyereket minden apróságért pszihológushoz, habár ezt sokszor a gyerek sem akarja. Szerteném megkérdezni az idősebb korosztály képviselőit, mi a véleményük? Kíváncsi volnék, mit gondolnak, de ha kérhetem, gyalázkodás és szidás nélkül. Nyitott vagyok érveket maghallgatni.

2012. szept. 16. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Háát csak 24 vagyok de az általad le írt "régi időket" én is átéltem.

Vannak jó dolgok az újításokban. Csak az a baj hogy ezeket a "rendes gondoskodás" látszata miatt csinálják. Amelyik szülő pszichológushoz járatja a gyereket és agyon páncélozza biciklizéskor nem feltétlenül gondozza a lelkét is, nem neveli meg.

2012. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok olyan hú de idős: 19 éves. Viszont én is átéltem azokat a boldog időket, amit te leírtál. Persze lehet, csak én éltem egy kőkorszaki helyen :D (kisvárosban). Szerintem is ez álgondoskodás, ahogy kb az első válaszoló írta. A szülőknek egyre kevesebb idejük van a gyerekre, meghallgatni a problémáikat, ezért elküldik inkább pszichológushoz. Mosatlan gyümit meg gondolom azért nem akarnak etetni velük, mert manapság sok a vírus, meg mittomén. Bár az igazi, saját kertben termelendő cuccoktól semmi bajod nem lesz mosatlanul, én (mi) is mindig így ettem meg (a permeteset persze meg kell mosni). Biciklizni nem tudok, de görkorizni, rollerezni mindig sisak nélkül mentem ki. Ittam más poharáól ,nem lett semmi bajom. stb.
2012. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és még annyit hozzá teszek, hogy időnként tényleg hazsnos lehet a pszichológus (inkább család t. kéne). Meg a barom sófőrök miatt a bukósisak, meg a permetezés miatt, és hogy 800 ember kezés átmegy a gyümi mielőtt a tiedbe ér. Nem kell ezt agyon szidni ha valaki így csinálja, de ezek max kiegészítik és nem helyettesítik a valódi gondoskodást. Nyílván városban jobban féltem a fiamat a biciklin mint falun. Ill ugyan itt "több idő" jut a közös programokra mint városban. Nem tudom hogy csinálják de ez így szokott lenni, jobban figyelnek egymásra. Ezt egyéne válogatja hogy mire van szükség.


Felesleges régi időzni. CSak változnak az idők, amit mi meg nem tudunk követni. Remélem ha a "természetes mozgás" fára mászás, fogócskázás stb ki is megy a divatból, legalább arra fognak hajlani (ill szülők hajlítani) hogy valamit akkor sportoljanak.


És Varga István monnyjon le!!

2012. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Változott a világ. Ma a talajvízben annyi női hormon található a világ némely részén, sok fogamzásgátló miatt, hogy egyes területeken csak nőstény krokodilok születnek.


Szóval védeni kell főleg a gyermekeket. Túlzásba azért nem szabad esni. Én pl sosem szerettem hogyha valaki beleiszik az én innivalóba, mert ki tudja, ő lehet akár vírushordozó is a tudtán kívül.

2012. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elsősorban az elsőét(aki egyben harmadik is), örülök, hogy kielégítő válaszokat kaptam. Jobb híján zöld kezecskével köszönöm meg.
2012. szept. 16. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes én pont fordítva látom, és nagyon tud zavarni amikor egyesek (főleg akik nem is tudják milyen volt) visszasírják a régi időket és minden jóval azonosítják. Én örülök hogy most élhetek. Természetesen ettől még nem kell minden nap agyturkászhoz vinni a gyereket, meg mentőt hívni ha mosatlan almát eszik, de inkább az mint ami régen volt. Éhínség, háború, szegénység, tanulatlanság, a nők/gyerekek elnyomása, látástól vakuklásig dolgozás a semmiért, a nők szülőgépek voltak, volt vagy 10 gyerek a háznál, aztán csoda volt ha 1-2 fel is nőtt belőle... Hol ebben a jó? És azért mert valaki felnő és nem lesz belőle őrjöngő sorozatgyilkos vagy zakkant, még nem jelenti azt, hogy boldog és egészséges is. Az ember sokmindent kibír.
2012. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és persze változik a világ. Lehet hogy ahol régen egy földút volt és a madár sem járt, ott most kamionok száguldoznak 24/7. Akkor nem csodálkozom, hogy sisakot adnak a gyerekre. Vagy régen lementél a kertbe és leszedtél egy almát és megetted. Ma meg vagy a boltból hozod vagy annyi mérgező permetet fújtak rá, hogy már a föld alatt lennél ha nem mosnád meg. Akinek van elég józan esze az alkalmazkodik, nem panastkodni kell.
2012. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont.

Ne a régi világot sírjuk vissza, alkalmazkodjunk a mostanihoz. Aztán 10-20 év múlva meg lehet azt fogjuk visszasírni, ami most van. Nem feltétlen mert rosszabb lesz, csak az emberek szeretnek nosztalgiázni és a régi időkből a jó emlékek többségben megmaradnak.

2012. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 happyday ***** válasza:

Énis 14 vagyok,de ez szinte mind igaz rám (kivéve,hogy van mobilom).Szerintem az túlzás,ha valaki ennyire vigyáz a gyerekére.Persze,a szülők (majdnem)mindig csak jót akarnak, és lehet,ezt csak azért csinálják,mert lelkük mélyén tudják, hogy nem nevelik megfelelően a gyereküket.Ezzel akarják pótolni.


(nem vagyok pszichológus)

2012. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!