Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valamiért nem érzem jól magam...

Valamiért nem érzem jól magam a bőrömben, állandóan szorongok. Valami tipp?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy már kis korom óta félek emberek közé menni. Valahogy mindig az az érzésem, hogy ha van a buszon vagy a közelemben agy jó csaj, akkor undorítónak tart. próbálok gyúrni, feldobni a séróm, jól öltözködni, de mégis szorongok, fiú létemre. Egyszerűen, sosem volt még barátnőm, a barátaim szerint is csúnya vagyok, és egyszerűen nem merek idegenekkel beszélgetni. Mindenki azt mondja, hogy csendes vagyok, de aki közeli barátom, az tudja, hogy tudok vicces lenni, és órákig beszélgetni. Nem értem, miért hiszem, hogy mindenki szerint csúnya vagyok. Valahogy, mindig szégyenkezek emberek közt, azért mert azt hiszem lenéznek és kiröhögnek. Valami tipp? Hasonló élmények? 17/F
2012. szept. 16. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én azért nem kis korom óta vagyok így ezzel, de kb 2 éve nekem is ilyesmi gondjaim vannak...:/


Nekem nem mondta senki sem, hogy csúnya lennék, csak valahogy mégis kialakult bennem ez a szorongás...

Ápolt külsőm van, nem nagyon sminkelem magamat, viszont a hajvasalásra sajnos rászoktam pár éve ><"..azt meg nem tudom letenni azóta:D...De tudom, hogy töri a hajat és majd egyszer leteszem úgy is...


A lényeg, hogy idegenekkel valahogy én is így vagyok: Nem nagyon tudok megszólalni, csöndesnek tartanak...Aki meg közelebbről megismer az hallhat engem csak igazán beszélni :)


Viszont attól szerintem nem kéne tartanod, hogy kiröhögnek az emberek..annyiféle kinézetű és külsejű ember rohangál az utcán, de nem nagyon röhögik ki őket az emberek...

Csak te stresszelsz erre rá..:)

16/L

2012. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat hallanám. Én a külsőmmel meg vagyok elégedve, de ettől függetlenül elég erős önbizalomhiányom van. Konditerembe rendszeresen járok és teszek a külsőmért azt remélve, hogy nő majd az önbizalmam, de eddig semmi. Kommunikáció nekem sem megy idegenekkel és gyakran meg is kapom ezt idegenektől, hogy milyen csendes vagyok. Akik ismernek, azokkal el tudok beszélgetni, de idegenekkel egyszerűen nem megy, nincs téma és nem is nyitok feléjük. Buszon illetve hasonló helyeken az az érzésem, hogy engem néznek meg ilyesmi...

22/F

2012. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már sokaknak válaszoltam ebben a témában. Próbáljátok megkeresni a hasonló kérdésekre adott válaszokat.


Próbáljátok a következőt: Mész a búszon, látsz sok fura külsejű embert. Mit gondolsz, mit érzel? Megszólod, megítéled őket? Azt mondod, jaj de csúnyák? Azt gondolod, idétlenek? Vagy inkább jó szívvel gondolsz rájuk?

Próbáld ki többször, többfél módon.

És következtess: "Lám, elég csúnya az az ember, de én jó szívvel tudok ránézni. Ez esetben bármilyen csúnya vagy , vagy csak azt gondolod, akkor is bízhatsz benne, hogy rád is jó szívvel néznek.

Ha azt mondanád: Jaj de csúnya az a lány, akkor joggal érezheted, hogy rád is ezt mondják. A megoldás: ne kritizálj, ne ítélj meg másokat a külsejük miatt, akkor te sem fogod magadon érezni a mások ítéletét.


Más: Próbáld meg kitalálni, honnan ered benned ezazérzés, hogy te csúnya vagy? Miért lennél az? Te csak egy épp olyan egyedi lény vagy, mint bárki más. A többi csak bebeszélés.


És végül: A külső minden??? A külső változik folyton. Tartós belső értékekre vadásszál.

2012. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sosem szólok meg senkit semmiért, bezzeg engem a csendesség miatt mindig megszólnak és ez a legidegesítőbb...
2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kár lenne így leélni az életed. Változtasd meg, ahogyan te látod magad, és mások is úgy kezdenek téged látni. Csináld a videóval együtt (van magyar felirat is):


http://www.youtube.com/watch?v=njRG1yFBoy8&feature=plcp


http://www.youtube.com/watch?v=BBkPwmJE0jc&feature=fvwrel


Jó munkát! Ha elakadsz, keress meg privátban!

2012. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!