Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A Boldogság létezik? Mikor...

A Boldogság létezik? Mikor nevezhetjük magunkat boldognak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok egy értelmes jóképű normális srácnak tartom magam ,és egyszerűen minden napom kín szenvedés!Dolgoztam áprilistól idáig,de szezon munka volt és már nincsen.a barátaim akik vannak az a pár emberke,mind dolgoznak vagy suliba vannak.itthon ülök és megőrülök.a napom boldogtalanul telik. nincsen ami fel tudná pezsdíteni, ami örömet okozna. decembertől ausztria felé veszem elvileg az irányt,de adig kell valami munka mert megőrülök.munka? de milyenek vannak(autoszerelő,csőszerelő,operátor) ezen kívűl mást nem keresnek.szóval a boldogság az mi? ki lesz boldog? sikeres ember akarok lenni,híres,szeretni való ember..most meg egy nagy senkinek érzem magam..szórakozást nyújt a szerencsejáték,mert ott van rizikó és feszültség.most pár napja nem dolgozom és a fizetésem nagy részét már el is szórakoztam ilyen hülyeségekre..és áhh na mind1 ha van ötletetek kérlek segítsetek..köszönöm
2012. szept. 17. 11:40
 1/10 Lewy crafterpro válasza:
Feltétlenül dolgozni szeretnél ez idö alatt?
2012. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha hallgatsz rám, most állj le a szerencsejátékozással! Attól nem leszel boldogabb csak a mélybe fogsz zuhanni. Lehet, hogy most az elején a nyeremények felpezsdítik a hangulatodat, de ez a nyerő széria nem tart örökké és akkor rengeteg adósságod lesz, amit a büdös életben nem fogsz tudni visszafizetni!!!!


Én már több, mint 1 éve itthon ülök, mert nincsen munkám. Suli után nem is találtam semmit.. Próbálkozom, nem sok sikerrel.. De nem adom fel! Barátaim vannak, de szintén dolgoznak, tanulnak. De el tudom foglalni magamat: rajzolok, kreatívkodom, takarítom a lakást, segítek a szüleimnek.

Neked is ilyesmit ajánlok, ne csinálj hülyeséget!!!!!!! Még most hogy felismerted, hogy szerencsejáték függő vagy, le tudsz állni. Később nem!


22/L

2012. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lewy crafterpro válasza:
2.válaszolónak teljesen igaza van.....próbáld meg az internetes stratégiai játékokat szerintem de azt se vidd túlzásba
2012. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az élet úgy adta hogy egyedül élek és muszáj dolgoznom h élhessek!ezért is nagyon rossz h bele züllöttem a szerencsejátékba:S
2012. szept. 17. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:

2. hozzászóló vagyok megint


Ja és én egész boldognak érzem magam pedig lelkiismeret-furdalásom van, hogy nincs munkám, nem tudok hazaadni egy fityinget sem, de próbálok nem is lógni a szüleim nyakán, csak a létfontosságú dolgokra pénzt kérni (kaja, tisztálkodási szerek, utazás stb.)

De vannak barátaim, még ha személyesen nem is tudok velük találkozni, de interneten lehet kapcsolatot fenntartani manapság.

Olvasgass, rajzolj, tanulj nyelveket, fejleszd magad, amiben csak tudod! És akkor már lesz önbizalmad, életkedved és talán jobban visszakerülhetsz a munka világába.


Hajrá!!

2012. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Hello!

Nem Te vagy az 1etlen, aki efféle problémával küzd. Csak Te bátor vagy és kiírod Magadból. A probléma részben politikai jellegű is. A kapitalizmus végzi a dolgát. Magyarországon nem munkát adnak, hanem kizsákmányolják a magyarokat. Nem munkahelyet teremtenek, hanem helyeket, ahol a tőkés felhalmozhatja, megtermelteti a profitot. Ebből következik, hogy nem az a cél, hogy az egyén boldogulhasson, megélhessen (ne adj isten jól élhessen). Tehát ebben a formában nem lehet megoldásra számítani a közeljövőben. A szerencsejáték is ide tartozik, hiszen azzal, az azt üzemeltető jár jól hosszútávon és nem a játékos. Különben nem is létezne.

Véleményem szerint fontos, hogy találj Magadnak valamit, ami érdekel, amiben örömödet leled. Ez fontos lenne a boldogsághoz. Megélhetés kapcsán sajnos mindannyian ki vagyunk szolgáltatva a tőkéseknek. Ennek változásához a termelési rendszernek kellene megváltozni. Esetleg, ha kitalálsz valami új dolgot, ami még nincs, de igény lenne rá, akkor azzal talán lehet valamit kezdeni. Gondolkodj. Nyelveket már az internet segítségével is lehet tanulni, ha érdekel.

Igazából fontos, hogy olyat csináljunk, ami érdekel is minket, örömünket találjuk benne. Így lehet fejlődni.

2012. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mamechiho válasza:
100%

Nem akarok ilyen- olyan ömlengős szöveget írni. Csak leírom az én rövidke történetem. Apum 11 évvel ezelőtt halt meg, szívinfarktusa volt meg az alkohol problémái is nagyban "segítettek". Most anyum folytassa a hülyeséget, már beteg a gyomrával és májával. Annyira szeretnék segíteni neki, de ameddig ő nem akar meggyógyulni, tehetetlen vagyok. Az erőszakos elvonókkal pedig nem sokra mennénk. A párom anyja bedilizett, már benne van a korban, itthon ápoljuk és hidd el, beteg emberrel nem könnyű együtt élni, nem beszélve egy demenciás betegről. Szinte minden nap méreggel kelünk- fekszünk. A cégnél ahol a párom dolgozik, némi problémák vannak, nekem pedig még nincs munkám. Idén végeztem az egyetemet és friss végzősként nehéz munkát találni (titkárnőként szeretnék dolgozni egy iskolában) de eddig csak az egyik állás interjúról a másikra ballagtam.

De mindig arra gondolok, hogy semmi sem történik ok nélkül. A jó dolgok is okkal történnek, de a rosszak is- talán azért, hogy észrevegyük magunkat, megtanuljunk erősebbnek, kitartóbban, türelmesebbnek lenni. Sokszor felmerül bennem a kérdés, miért történik ennyi rossz dolog az emberekkel? Néha könnyű magyarázatot találni (mint pld. saját magunk csináljuk a bajunkat, unalmunkban, meggondolatlanságunkban), máskor pedig jobb csendben cipelni a keresztet melyet nekünk osztottak. És mindig arra gondolok, hogy a legcsúfabb vihar után is fényesebben süt a nap. Amikor csak tehetem, foglalkozok az állatainkkal (pár tyúk- kacsa, nyúl, 1 kutya), vagy fogok egy jó könyvet és olvasok, komédiákat nézek, vicc- gyűjteményeket lapozgatok, vagy mint már valaki mondta, rajzolok, ami által levezetem a feszültséget és örömet okoz az alkotás.

Nem tudom milyen az igazi boldog ember, de én úgy képzelem, hogy elégedett önmagával és azzal amije van, örvend minden egyes napnak amit a szeretteivel eltölthet és együtt örül-sír velük a rosszban és jóban egyaránt.

Van egy angol mondás: "Never say Why me, be strong and brave and say Try me!" Vagyis amikor bajok érnek, sose mondd miért én, hanem erősnek kell lennünk és kijelentsük, hogy igen is tégy probára.

Igazán kívánom, hogy hamarosan megtaláld a munkát amire vágysz és hagyd a nyavalyába a szerencse játékot! Inkább a maradék fizetésedből végy egy szép csokor virágot a barátnődnek vagy anyukádnak, szerezz nekik örömet, vagy bármi mást csak hasznos legyen számodra!

2012. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

boldogság mindenkinek mást jelent. ki a párkapcsolatában leli meg, ki a munkájában, ki a pörgő életvitelében, ki pedig egy autóban, ki meg a gyerekében. Szóval neked kellene rájönni hogy mit akarsz, mi motivál.


Ha híres akarsz lenni akkor afelé kellene menned hogy mindenki megismerjen, ha nincs tehetséged akkor nehéz lesz. Szeretni valóság megint csak relatív, mert lehet hogy most is szeret valaki, pl barátaid.


szerencsejátékot meg felejtsd el, nem visz sehova, csak a pénzedet nyeli!

2012. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.


A boldogság az az érzés, amikor totál szabadnak érzed magad. Szabad akkor vagy, amikor nem kötöd magad semmihez tudatban, ergo nem függesz semmitől, nem érzed úgy, hogy ettől vagy attól lennél boldog. Szabad akkor vagy, amikor a történések nem hatnak rád, amikor Te irányítasz, s nem irányítva vagy, amikor te vagy az úr, s nem a vágyaid, ragaszkodásod, egy szóval az érzelmeid.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13:43-assal tökéletesen egyetértek! Minden okkal történik, a rossz dolgok is. Velem is történtek rossz dolgok, sokat sírtam, szenvedtem (párkapcsolat ill. egészségügyi gondok..) de aztán sikerült talpra állnom és visszatekintve igen szörnyű volt, de megérte átélnem, mert erősebb lettem tőle és tanultam is mindenből. Jobban kinyílt a csipám és pozitívan állok a dolgokhoz.
2012. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!