Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik teljesen őszinte ember?

Létezik teljesen őszinte ember?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 10:08
1 2 3
 1/22 Antimod ***** válasza:

Nyilván nem, hiszen állandóan konfliktusba keveredne a környezetével és saját magával.

De ha valaki törekszik az őszinteségre, az már becsülendő.

2012. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Agyblokkoló válasza:
Jézuson kívül senki ja és annak senki sem mondana el titkot.
2012. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
létezik.:)
2012. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Agyblokkoló válasza:

Mi a neve?

Gondolom a mesékben hallotál róla vagy ott ül a parlamentben.XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

2012. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ja az Igazmondó juhász a meséből :D

Egyébként nem. Az embert az is kiemeli az állatvilágból, hogy tud hazudni.

2012. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Alkoholista. Mindent kimond, amit gondol. Viccen kívül pedig, nincs ilyen ember. Minden ember legalább már egyszer követett el kegyes hazugságot.
2012. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Antimod ***** válasza:
0%

De kell is. Néhány példa:


Futólag találkozol valakivel. "Hogy vagy?".

"Kösz, de nem jól, mert megint megfájdult a bal bokám, és kiújult a tyúkszemem a jobb nagylábujjamon, emellett kétszer annyi lett a gázszámlám, mint a múlt hónapban, és..."


Másik példa:

"Anyu, mit fog csinálni a doktorbácsi?"

"Felszúrja szépen a füledet. Olyan iszonyúan fog fájni, hogy biztosan bekerül gyermekkorod legrosszabb emlékei közé. De ne aggódj, azért viszünk hozzá, nehogy a genny szétmarja a hallócsontjaidat."


Még egy példa:

"Ugye fogytam drágám?"

"Nem, sőt, sajnos kicsit híztál is még, de nem látszik annyira. Ne egyél annyit vacsorára, és mozogj egy kicsit még többet, és akkor tényleg fogyni fogsz."


Szerinted az ilyen "teljesen őszinte" embert kinézik vagy sem a többiek?

Tudom, hogy extrém példák, de ugye teljes őszinteségről van szó.

2012. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Agyblokkoló válasza:

hát ezzel megsporolok évi évi 15 egyest.Kapok kellemes emlékeket én leggyakoriban a suliban hazudok a jövőm érdekében.

1Xszer töri órán két egyest kapptam volna mert nem hozztam el egy cuccot vággtam a poker arcot a elöl ülltem ezért kiszúrhata volna mert nagyon szigorú én fosstam de inkább nyugiban voltam.A tanár pikkel rám de most nem én voltam a közép pont szerencsére.De alig várrtam hogy kicsöngesenek és nyugotan megegyem a tízóraimat és utána nyugiban a barátokkal beszélni.

Mázlista is vagyok meg egyben lúzer is.

2012. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én teljesen őszintének tartom magam.

Úgy érzem, nincs olyan élethelyzet, amiben kénytelen lennék hazudni.

De nem úgy kell elképzelni a "teljesen őszinte embert" mint például a hantaboy című filmben, tehát nem kerülök emiatt összetűzésbe az emberekkel, mert az őszinteség nem egyenlő azzal hogy az ember mindent kimond eszetlenül. (Sokan ugyebár keverik az őszinteséget a nyíltsággal.)

Tehát nem mondok ki minden eszembe jutó véleményt/gondolatot, de hazudni soha nem szoktam.

És nyilván ezzel nem vagyok egyedül, szóval igen, létezik teljesen őszinte ember :)

2012. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Azért kérdeztem, mert néha rosszul érzem magam, ha valami apró dologban nem mondok igazat, vagy egy kis semmiséget elhallgatok.
2012. aug. 16. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!