Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig is irigyeltem azokat...

Mindig is irigyeltem azokat az embereket, akik könnyedén tudják tanulni a törit, akkor fogadjam el, hogy nekem ez nem megy és kész?

Figyelt kérdés

mióta első évbe volt törim, akkortól kezdve egyre inkább elmegy a kedvem az egésztől, beleértve azt hogy sok minden kitaláció, végletekig belemegy a részletekbe és utoljára de nem utolsó sorban halálosan unalmas


néha azt gondolom, hogy talán azért megy ilyen szarul mert rosszul fogom fel, majd meglátom az öcsémet, hogy milyen lelkesedéssel tanulja és mondom, ez biztos genetikusan van kódolva ez az utálat..az az érzésem, hogy totál semmi értelme, mivel nagyon nem megy, így nem fogom használni, de akkor mi a monyért kell erőltetni?!

mert valaki nyomoronc iskolaigazgatóságiminiszterbiztos úgy döntött..áááá kiborít


idén érettségizek belőle, azt kicsit be vagyok félve

19f



2012. szept. 17. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy kell felfogni az egészet, hogy érdekes legyen, alapvetően nem egy rossz tantárgy. Más emberek hülyeségeiről olvasni mindig érdekes, főleg, ha azokkal háborúkat indítottak, éhínségeket okoztak, vagy államokat vittek csődbe.
2012. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 halibel ***** válasza:

Én imádom a törit,már órán megtanulom.


A dolog egyszerű: fogf fel úgy,mint egy filmet, vagy animét, ki mit szeret. Így nem érdekes? Ez ezzel háborúzott, ez meghalt, ez győzött stb. Szerintem vizuálisan sokkal könyebb tanulni. Én amúgy is mindig humán beállítottságú voltam, de szerintem nem genetika, mert apám fizika-matek, én magyar-töri ( mármint azt szeretem, amúgy zenész leszek/vagyok).


Kulcsszó: FANTÁZIA. Hidd el, menni fog, sok sikert! :)

2012. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem megy az. Csak épp az a baj, hogy bizonyos okokból téged épp nem érdekel, mint ahogy a diákok nagy részét sem.

Ilyen okok lehetnek:

-Unszimpi tanár

-Rendkívül rosszul előadó, unalmas tanár

-A tananyag értelmetlen felbontásban történő leadása

-Az általad említett túlzott részletek

-Annak érzése, hogy végtelen a tananyag, sose lesz vége, úgysem tudsz mindent megjegyezni

-Az az érzés, hgoy van már pár rossz jegyed és már úgyis be vagy kategorizálva a tanárnál, és az életben nem javíthatsz már, hiába tanulnál utólag többet

-Annak érzése, hogy soha semmir nem fogod használni

-Érdekesebb elfoglaltságok

-stb...


Ilyesmi okokból én is rühelltem, nemcsak a törit, sok mást is.


Most viszont baromira érdekel, és idegesít, hogy csomó mindent nem tanultam meg. Ha kirándulok, várost nézek, akkor utánaolvasok sokmindennek, és olyankor látom, mennyire jó lenne pár történelmi alapot tudni.

Na meg hogy a mostani politikai+gazdasági világunkat is jobban átlássam, hogy mi miért van úgy ahogy...


De attól, hogy már most így érzek, akkor diákként nem lelkesedtem én sem, és ha engem vittek volna sok helyre akkor is, és elmondták volna, hogy ezért+azért jó törit tudni, akkor talán lelkesebb lettem volna, de biztos akkor sem túlzottan.


Jobb lenne, ha praktikusabb és szükségesebb dolgokra tanítanák a diákokat, a töri, irodalom, fizika, stb részletekbe menő tanulmányozása meg maradhatna felnőttkorra, amikor már kíváncsibb, motiváltabb az ember...

De hát nem én vagyok az oktatási dirigens...


Üdv, 34N

2012. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ismerős:S nekem is nagyon unalmas a töri, megtudom tanulni ötösre de utána el is felejtem:S

szerintem aki keni vágja a történelmet az nem csak az órai anyagot tanulja meg hanem utána is olvas ,nekem ez nem megy mert elolvasok 5 mondatot és utána el megy a kedvem az egésztől:\

2012. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 halibel ***** válasza:
Ja igen, utánaolvasás :D
2012. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ajánlom, hogy kezdj bele egy történelmi regény olvasásába. Gondold át, hogy melyik volt az a korszak a történelemből, ami akár egy picit is érdekelt / megmozgatta a fantáziádat, és keress egy ahhoz kapcsolódó regényt.
2012. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kameko-san ***** válasza:
Ez azért lehet, mert (abból amit írtál) nem érdekel a töri. De attól még meg kell tanulni. Én imádom a törit, a földrajzot utálom. De mivel muszáj, megtanulom.
2012. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!