Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez nagyon rossz szokás?...

Ez nagyon rossz szokás? Direkt, amikor valakivel összeveszek, lelkiismeret furdalást akarok neki okozni.

Figyelt kérdés

Amint már a címben is leírtam, amikor valakivel nagyon összeveszek, lelkiismeret furdalást akarok neki okozni. És az a legdurvább, hogy sokszor már nem is tudatosan csinálom, csak úgy észreveszem magamon, hogy jesszus, ezek az én számból jöttek ki? Én is olyan manipulatív kis szörnyeteg lennék, mint azok, akik kedvükre manipulálnak másokat, mint valami bábot?

Miért van ez, miért vagyok ilyen? És ez tényleg azt jelentheti, hogy másokat ezzel manipulálok? És tudom, hogy ez így szemétül hangzik, de végülis amilyen világban élünk, szerintetek később jól jöhet az, hogyha tudok manipulálni másokat?

Egy 14 éves lány.


2012. szept. 23. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Ez minden nőben alapból megvan :D csak van aki jobban kihasználja...

Én is nagyon manipulatív vagyok pl.: volt olyan, hogy megsértettem valakit (nagyon durván, még sírt is... nem vagyok rá büszke) és a végén ő kért bocsánatot...

ez nem egyszer elő fordult, addig beszélek amíg "rábeszélem" arra hogy ő a hibás. Sokszor már zsigerből jön és már én is rosszul érzem magam annyira szemét vagyok...


Ezt alapvetően egy rossz tulajdonságnak tartom, de ebbe a világban (és amilyen majd lesz) biztos nagy előnyt jelent.


18L

2012. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Igazából jó tudni, nem csak én manipulálok másokat...

Egyébként az a szituáció, amit leírtál, már velem is megesett, csak akkor épp én voltam az "áldozat"...mert a barátnőm bántott meg és még nekem kellett a végén bocsánatot kérni...ezért elég szánalmasnak érzem magam :|

2012. szept. 23. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el a barátnőd is szarul érezte magát (ha van lelkiismerete). Én nagyon bántam utána a dolgot... sokszor amikor ezt csinálom észre se veszem csak miután már megsértettem valakit... akkor nagyon szar érzés tud lenni.
2012. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok... már arra rájöttem, hogy az emberek egy idô után megunják majd ezt és otthagynak majd... csak akkor manipulálj ha nagyon kell, ne ess az én hibámba, mindenkit mindenre rá tudok venni de egyedül vagyok... :/
2012. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit én is ilyen vagyok.... valahogy ösztönösen jön.... szerintem majdnem minden ember egy kicsit ezt akarja elérni, ha összeveszik valakivel.
2012. szept. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!