Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom, ha egy nap nem csináltam semmit?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen képtelen vagyok punnyadni, nem csinálni semmit. Próbáltam tervszerűen beiktatni egy két napot, amikor nem csinálok semmi. De az ilyen napok után még elaludni sem nagyon tudok, mert folyton azon jár az agyam, hogy ha nem csak punnyadok, akkor mennyi mindent meg tudtam volna csinálni. Utálok várni. Legszívesebben mindent azonnal megcsinálnék. A baj, hogy ezt várom el a páromtól is. Pl. januárban felvetődött, hogy esetleg most már így 2 év után összeköltözhetnénk. Azóta semmi érdemi lépést nem tett az ügyben. Én pedig teljesen ki vagyok akadva attól, hogy még mindig nem tudta eldönteni, hogy össze akar velem költözni vagy sem. Vagy például, volt, hogy 2 hónapig csak telefonon tudtunk beszélni. Ő fel sem vette, én meg úgy voltam vele, hogy megint eltelt 2 hónap úgy, hogy nem voltunk együtt. Ő azt látja, hogy milyen sok időnk van még hátra, én meg azt, hogy mennyi időt elvesztegettünk már. Olyan, mintha minden nap azt hinném, hogy ez az utolsó napom. Úgyhogy szeretnék ezen változtatni, de nem tudom hogyan.
2012. szept. 20. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Lassíts már héj! Hova sietsz ùgy? Nem írtad hogy mennyi idősek vagytok. Így kicst nehéz normális választ adni.

A barátod nyilván jòl érzi magát ott ahol van. Szerintem nem nagyon akar össze költözni. Mert ez már megtörténhetett volma észrevétlenül is.

Pl.: először fogkeféje lesz nálad, vagy a tiéd nála, aztán váltás fehérnemű, papucs majd ruha, aztán már meg sem tudja mondani h mikor volt otthon utoljára

A semmit csináláaròl meg...... Egyik nap, amikor már előző nap megfőztél, bevásároltál és kitakarítottál ülj le a géphez. Nézz filmet, böngéssz itt, chatelj, megint nézz filmet. És ha idegesítene a dolog, mondogass h: Amit ma megtehetsz halaszd holnapra. Vagy ha eszedbe jutna valami zenni valo akkor:"Mindjàrt, csak még ezt megnézem."

De ha ez így nem megy. Mert mint olvasom nem vagy az a ripikus spontán semmitt tevő. Akkor készíts magadnak lustálkodási tervet.

Egyébként ajànlom a youtubon a Farm ahol élünk sorozatot. Nehezen lehet tőle elszakadni. Garantáltan nem fogsz semmi mást csinálni.

2012. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez az én sem értem, hova sietek. Mintha nem lenne több időm.

34 éves vagyok, ő 35 éves. Vannak már itt cuccai, de úgy igazán még nem költözött ide.

Azt már megpróbáltam, hogy egész nap csak tévét nézek, vannak olyan sorozatok, amit egész napra is le tudnak kötni. A probléma csak az, hogy utána majdhogynem haragudtam magamra, amiért ennyi időt elszúrtam. Ez a baj.

2012. szept. 20. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:
A legfőbb: ne legyél függő a párodtól. Tanulj meg egyedül, magadért, magad lenni. Nem bízhatsz a párodban. Vagyodaköltözik, vagy nem . És az is lehet, hogy odaköltözik, és nem válik be az együttes. Állj a magad lábára. Ne függjél, ne hagyd hogy uralkodjon rajrtad. És te is tartsd be ezt ő felé. Ne uralkodj rajta. Ne sürgesd. Viszont, ha nem a párod, akkor keress mást, ha akarsz. Menj el, utazz el, szórakozz, vagy amit megengedhetsz magadnak, és majd látni fogja, hogy nem ő az, akitől az életed függ. Ne csináld ezt a sorvadozást, kornyadozást.
2012. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az élvezettel elvesztegetett idő nem elvesztegetett idő", vagy valami ilyesmi.

Próbáld meg úgy felfogni, hogy például a sorozatnézés tanít a világról, az emberek működéséről, elgondolkodtat, inspirál. Én is úgy vagyok vele, hogyha pár napig nem alkotok valamit, akkor szinte már rosszul vagyok, de az hogy egy napot nem tudsz eltölteni a semmittevéssel, szerintem nem normális. Tényleg próbáld meg úgy felfogni, hogy nem vesztegetted el az időt, hanem pont, hogy sokat nyertél azzal, hogy "nem csináltál semmit". Így jobban tudsz majd koncentrálni a dolgokra, új ötleteid lesznek, stb.

Remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok hozzád valamennyire, de én tudok pihenni, csak ez a lelkifurdalás van, hogy ma nem csináltam semmit. Rajtam az segít, ha előző este, vagy korán reggel felírom, hogy miket szeretnék megcsinálni aznap - ebédfőzés, nagyszoba porszívózása, 1 polcnyi rumli elpakolása, xy tantárgy órájára való felkészülés stb. Ha ezeket elvégzem, még marad időm pihenni is, és este mégis hasznosnak érzem magam.


Persze ez probléma egy randinál is - egy közönséges randinál úgy érezném, hogy egész este haszontalanságot csináltam. Ezért mi nem étterembe szoktunk menni punnyadni, hanem pl. kirándulni, múzeumot nézni stb. A barátom is tudja rólam, hogy ilyen vagyok, és ennek megfelelően szervezi a dolgokat.


Egy dolog nagyon fontos: ne erőltesd ezt a nem-lehet-pihenni dolgot se a barátodra/férjedre, se a gyerekeidre. Elvárhatsz tőlük annyi segítséget, amennyi normális, de ne magadhoz mérd, amennyit segítenek! Könnyen a "neked se legyen jobb" játszmába torkollik az ilyen személyiségű emberek élete, mint mi - de ha tudjuk, hogy ettől óvakodni kell, akkor el tudjuk ezt kerülni.

2012. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!